wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Powiesz jedną rzecz a telemarketer od razu się rozłączy. Sposób, który działa praktycznie zawsze

20 Września 2020

Autor tekstu:

Michalina Kobla

Udostępnij:

Telemarketerzy potrafią spędzać sen z powiek. Przepisy o ochronie danych osobowych obligują ich do przestrzegania pewnych zasad, ale nie powstrzymuje przed wykręcaniem kolejnych numerów. Prosty sposób pozwala się ich pozbyć.

Telemarketerzy potrafią być wyjątkowo natrętni. Wytrenowani w chwytach retorycznych, mających na celu przykuć naszą uwagę i wydłużyć czas rozmowy, bywają okropnie irytujący. Szczególnie starsze osoby potrafią godzić się na niekorzystne oferty, przedstawiane przez charyzmatyczny głos. Wystarczy jednak jedno proste zdanie, aby się ich pozbyć.

O zaskakującej metodzie poinformował na łamach tech.wp.pl, Bolesław Breczko. Dziennikarz, zgłębiając przepisy o ochronie danych, odkrył, w jaki sposób zmusić telemarketera do tego, aby sam się rozłączył.

Telemarketerzy od razu się rozłączą

Jak tłumaczy dziennikarz, telemarketerzy mogą zadzwonić do danej osoby tylko, jeśli jej numer zdobyli legalnie, a ona sama wyraziła zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych. Przedstawiając się, powinien poinformować w jakim celu dzwoni oraz poprosić o zgodę na dalszą rozmowę. Jeśli o to poprosimy, musi przekazać, kto jest administratorem naszych danych.

Do tej pory dziennikarz korzystał z metody, polegającej właśnie na zadaniu pytania o administratora. Następnie informował, że nie zgodził się na dodanie do bazy danych. Telemarketerzy wymyślają jednak kolejne metody. Ostatnio informują, że wybrany numer został losowo wygenerowany.

W tego typu sytuacji wystarczy wypowiedzieć jedno zdanie: system generowania numerów jest niezgodny z prawem. Dziennikarz, wypowiadając formułkę, prosi jeszcze o adres firmy i, jak zapewnia, przerażeni wizją zgłoszenia do UKE i UOKiK telemarketerzy, sami się rozłączają.

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >