Telemarketerzy. imago/JuNiArt/EAST NEWSŹródło: imago/JuNiArt/EAST NEWS
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 20 Września 2020

Powiesz jedną rzecz a telemarketer od razu się rozłączy. Sposób, który działa praktycznie zawsze

Telemarketerzy potrafią spędzać sen z powiek. Przepisy o ochronie danych osobowych obligują ich do przestrzegania pewnych zasad, ale nie powstrzymuje przed wykręcaniem kolejnych numerów. Prosty sposób pozwala się ich pozbyć.

Telemarketerzy potrafią być wyjątkowo natrętni. Wytrenowani w chwytach retorycznych, mających na celu przykuć naszą uwagę i wydłużyć czas rozmowy, bywają okropnie irytujący. Szczególnie starsze osoby potrafią godzić się na niekorzystne oferty, przedstawiane przez charyzmatyczny głos. Wystarczy jednak jedno proste zdanie, aby się ich pozbyć.

Magda Gessler straciła dziecko. Gwiazda Magda Gessler straciła dziecko. Gwiazda "Kuchennych rewolucji" o swojej niewyobrażalnej tragedii milczała przez lataCzytaj dalej

O zaskakującej metodzie poinformował na łamach tech.wp.pl, Bolesław Breczko. Dziennikarz, zgłębiając przepisy o ochronie danych, odkrył, w jaki sposób zmusić telemarketera do tego, aby sam się rozłączył.

Widzowie zupełnie nie zwrócili uwagi. Prowadząca Widzowie zupełnie nie zwrócili uwagi. Prowadząca "Dzień dobry TVN" straciła swój programCzytaj dalej

Telemarketerzy od razu się rozłączą

Jak tłumaczy dziennikarz, telemarketerzy mogą zadzwonić do danej osoby tylko, jeśli jej numer zdobyli legalnie, a ona sama wyraziła zgodę na przechowywanie i przetwarzanie swoich danych. Przedstawiając się, powinien poinformować w jakim celu dzwoni oraz poprosić o zgodę na dalszą rozmowę. Jeśli o to poprosimy, musi przekazać, kto jest administratorem naszych danych.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Viki Gabor i jej ojciec zostali napadnięci przez grupę agresywnych mężczyzn. Dramat w rodzinie zwyciężczyni Eurowizji
2. Niebywałe, Joanna natrafiła na czasznicę olbrzymią i ją zerwała. Czy można ją jeść?
3. Wyciekły okropne, prywatne wiadomości Jarosława Jakimowicza. Nie wytrzymał, odpowiedział bez hamulców

Do tej pory dziennikarz korzystał z metody, polegającej właśnie na zadaniu pytania o administratora. Następnie informował, że nie zgodził się na dodanie do bazy danych. Telemarketerzy wymyślają jednak kolejne metody. Ostatnio informują, że wybrany numer został losowo wygenerowany.

Krystyna Pawłowicz przekroczyła granicę. Padły słowa o urodzieKrystyna Pawłowicz przekroczyła granicę. Padły słowa o urodzieCzytaj dalej

W tego typu sytuacji wystarczy wypowiedzieć jedno zdanie: system generowania numerów jest niezgodny z prawem. Dziennikarz, wypowiadając formułkę, prosi jeszcze o adres firmy i, jak zapewnia, przerażeni wizją zgłoszenia do UKE i UOKiK telemarketerzy, sami się rozłączają.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 4300 zł dodatku do emerytury. Już tysiące Polaków skorzystało z prezentu, ciebie też może czekać
  2. Koronawirus wstrzymał drążenie metra. Niepokojące informacje z budowy, będą opóźnienia?
  3. Krystyna Pawłowicz nie wytrzymała. Pokazała wulgarne cytaty, po czym nawiązała do Jana Pawła II
  4. Dziennikarz nie wytrzymał, nagle przerwał program na żywo. "Są pewne granice"
  5. "Wiadomości" nie dają za wygraną. Materiał na TVP Info mógł zdezorientować tysiące widzów?
  6. Wideo - „Policję dzwoń Wiesiek” - Kolizja w Gdańsku - kto wymusił pierwszeństwo?