Twój telefon skrywa wyjątkową funkcję. Pixabay.pl/Alexas_FotosŹródło: Pixabay.pl/Alexas_Fotos
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 20 Marca 2020

Twój telefon skrywa funkcję, która może uratować życie. Niewiele osób o niej wie

Telefon, z którego korzystasz ma wbudowaną mało znaną ale niezwykle cenną funkcję. W zależności od marki i modelu, będzie ona wyglądała i działała inaczej. W każdym przypadku może jednak uratować ci życie.

Praktycznie każdy smartfon umożliwa swojemu użytkownikowi skontaktowanie się ze służbami, niezależnie od posiadanych środków na koncie. W tym celu nie trzeba nawet odblokowywać ekranu. To powszechnie znany fakt.

Tadeusz Rydzyk wydał nagłe oświadczenie. Wielu będzie oburzonych jego prośbąTadeusz Rydzyk wydał nagłe oświadczenie. Wielu będzie oburzonych jego prośbąCzytaj dalej

Telefon może uratować życie

Niewiele osób wie jednak o jeszcze jednym atrybucie, który może okazać się bezcenny w sytuacji ekstremalnej. Przypomniał o nim ostatnio jeden z użytkowników portalu wykop.pl, pracujący w szpitalu.

Bez odblokowywania ekranu, po kliknięciu w "połączenia alarmowe", w lewym dolnym rogu powinniście zobaczyć opcję "karta medyczna". Możecie zawczasu zawrzeć w niej najważniejsze informacje na temat swojego stanu zdrowia. Dlaczego to ważne?

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nagranie z akcji polskiej policji. Mężczyźni grozili kobiecie, że ją zakażą. Przerażające sceny w sklepie
2. "Kobieta wjechała pod ciężarówkę, zginęła na miejscu". Śmiertelny wypadek na ważnej drodze na Mazowszu

 - Piszę o tym, bo akurat wczoraj na ostry dyżur trafił młody pacjent - nieprzytomny, w stanie ciężkim, znaleziony na ulicy, bez dokumentów. Ratownicy nauczeni doświadczeniem sprawdzili telefon - udało się uzyskać informację o grupie krwi, alergiach, lekach, chorobach przewlekłych, które w tym przypadku były kluczowe dla szybkiego postawienia rozpoznania - czytamy.

Funkcja umożliwia również wpisanie numerów naszych bliskich, którzy w rozmowie z ratownikami będą mogli przekazać informacje na temat przyjmowanych przez nas leków i chorób.

Co jeżeli na telefonie nie widać opisanej opcji? Należy wejść w ustawienia i sprawdzić, co w zamian oferuje nam dany model. W przypadku niektórych możemy ustawić np. "alarmowy SOS". Dzięki niemu po wciśnięciu danego przycisku, konkretną liczbę razy, automatycznie wysłane zostaną SMS-y do naszych bliskich z prośbą o pomoc.

Innym ciekawym rozwiązaniem jest opcja wyświetlania informacji na ekranie blokady. Dzięki niej każdy bez odblokowywania telefonu będzie mógł dowiedzieć się kluczowych informacji na temat naszego zdrowia, w obliczu wypadku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje kultowa postać polskiej piłki nożnej. Kibice nie mogą powstrzymać łez, wielka strata
  2. Minister zdrowia ostro o sytuacji w Polsce: zamknięcie państwa albo setki zmarłych
  3. Dyrektorka polskiego szpitala robiła wszystko, by zdobyć sprzęt do badania zakażonych. Radość nie trwała długo
  4. Sprawdzono, czy Duda miał kontakt z zakażonym. Ujawniono wyniki testów pary prezydenckiej na obecność wirusa
  5. Polacy mieli wreszcie wrócić do domu. Skrajnie niebezpieczna sytuacja na lotnisku, jest zdjęcie
  6. Tragiczny bilans we Włoszech. Wielu nie myślało, że jest aż tak źle, a zapowiadają prawdziwy szczyt