wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Poważny wypadek turystki w Tatrach, na miejsce ruszył śmigłowiec. Zagrożenie dotyczy każdego z nas

25 Lipca 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Tatry. Do kolejnego zdarzenia doszło na Świnicy. Turystka nagle spadła ze zbocza i odniosła poważne obrażenia. Dzięki natychmiastowej interwencji służb ratunkowych kobietę udało się przewieźć do szpitala w Nowym Targu. Lekarze walczą o zdrowie i życie url

Od kilku tygodni sezon wakacyjny trwa w najlepsze. Polki i Polacy masowo wybierają się w podróże nad morze, na Mazury oraz w góry. Tłumy turystów stanowią nie lada szczęście dla wielu przedsiębiorców, którzy jeszcze nie dawno martwili się o swoją przyszłość. Przypomnijmy, że kryzys epidemiologiczny w naszym kraju wywołał zamrożenie naszej gospodarki. Wbrew najróżniejszym przeciwskazaniom Prawo i Sprawiedliwość wydało zgodę na poluzowanie niektórych obostrzeń, dzięki którym możemy udać się na wymarzone urlopy.

Tatry. Turystka spadła ze zbocza. Z urazem głowy walczy o życie w szpitalu

Atrakcje turystyczne stały się też powodem wielu skandali. Przypomnijmy, że w Tatrzańskim Parku Narodowym prowadzone są powozy, do których zaprzęga się konie. Media społecznościowe obiegały liczne fotografie wierzchowców, które z wycieńczenia padały na środku drogi, a mimo to były zmuszane do dalszej pracy. Warto też podkreślić, że wiele rozrywek może wiązać się też z potencjalnym niebezpieczeństwem. Zarówno nad Bałtykiem, jak i w Tatrach należy przestrzegać wielu zasad, które zapobiegają licznym tragediom. 

Pamiętajmy, aby w odpowiedni sposób zabepieczyć się przed wycieczką w góry. W polskich Tatrach doszło do kolejnego wypadku. Jedna z turystek udała się na szlak górski w Świnicy. Niespodziewanie kobieta spadła ze zbocza, co wywołało poważny uraz głowy. Niezbędna była interwencja służb ratunkowych oraz wykorzystanie helikoptera.

Tatry stały się miejscem dramatycznego wypadku. Z pozoru spokojny spacer zakończył się walką o życie w szpitalu w Nowym Targu. RMF FM informuje, że turystka w rejonie Niebieskiej Turni spadła ze zbocza. Wyjaśnijmy, że teren ten leży na wschodniej grani Świnicy w Tatrach. Rozgłośnia wskazuje, że już wcześniej doszło tam do śmierci innego turysty. W stanie nieprzytomności, z urazem głowy spacerowiczka została przetransportowana do szpitala przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. 

Źródło: [RMF FM]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >