Tata i syn pobili policjantów. Facebook/DOBA.PL
Źródło: Facebook/DOBA.PL
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 13 Września 2020

Wstrząsające nagranie obiega całą Polskę. We wsi tata z synem rzucili się na policjantów, interweniujących w ich sprawie

Tata i syn rzucili się na funkcjonariuszy policji, którzy przyjechali na interwencję w ich sprawie. Doszło do rękoczynów. Nagranie z przerażającej bójki obiega internet i wywołuje niemałe emocje.

Do zdarzenia doszło w Pastuchowie, liczącej około tysiąca osób wsi, położonej nieopodal Świdnicy w województwie dolnośląskim. Tamtejsi funkcjonariusze policji, około godziny 17:00 zostali wezwani do sąsiedzkiej awantury. Na miejscu okazało się, że grupa osób spożywa alkohol.

Tata i syn rzucili się na policjantów

Kiedy funkcjonariusze podjęli czynności, dwóch mężczyzn rzuciło się na nich. Jak się okazało, napastnicy są ze sobą spokrewnieni. 45-latek, ze swoim 25-letnim synem, nie zważali ani na fakt, że ich przeciwnikami są funkcjonariusze, ani że jedną z policjantek jest kobieta. 

Całemu zdarzeniu przyglądali się mieszkańcy wsi. W tle nagrania słyszymy okrzyki, takie jak "tato, proszę cię!", czy "wujek!". Starszy mężczyzna przez dłuższy czas bił policjanta a jego syn zaatakował policjantkę.

Ostatecznie napastnicy zostali pokonani, w czym na pewno pomógł fakt, iż oboje byli upojeni alkoholem. Starszy z nich został zatrzymany na miejscu a młodszy jeszcze jakiś czas się ukrywał. Mężczyznom za napaść na funkcjonariuszy grozi 10 lat więzienia. Mundurowi zostali zabrani do szpitala, ale na szczęście nie ucierpieli na tyle, aby w nim zostać.

Nagranie można obejrzeć pod tym adresem.