Tarcza antykryzysowa. (zdj. Il. ) ;East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ;East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 19 Maja 2020

Haczyk w ustawie. Niebawem rozpoczną się kontrole na ogromną skalę, lepiej przygotować się na spotkanie ze skarbówką

Tarcza antykryzysowa została zaktualizowana po raz trzeci. Jednak zapisy, z jakimi spotykamy się w ustawie, z pewnością oburzą przedsiębiorców. Wznowienie kontroli skarbowych, niekorzystne decyzje podatkowe czy kolejne postępowania urzędników to tylko wierzchołek góry lodowej.

Od początku pandemii Prawo i Sprawiedliwość wdraża liczne projekty, rozporządzenia oraz ustawy. Mają one na celu wsparcie tych, którzy ucierpieli w wyniku decyzji o zamrożeniu gospodarki. Od tego czasu podniesiono zasiłki, poszerzono ofertę socjalną oraz wdrożono subwencję dla wielu firm. Jednak po ostatnich zamieszkach, do jakich doszło na ulicach Warszawy, rządzący wycofali część swoich postanowień. Jednym z nich było zawieszenie kontroli skarbowych.

Bardzo ważne informacje dla uczniów i rodziców. Minister wreszcie podał konkrety, padły datyBardzo ważne informacje dla uczniów i rodziców. Minister wreszcie podał konkrety, padły datyCzytaj dalej

Tarcza antykryzysowa wznawia działalność skarbówki

Ci, którzy prowadzą swoją działalność gospodarczą, wciąż walczą ze zmianami, które wprowadza Rada Ministrów. Wielu z nich uskarża się na brak pieniędzy na produkty podstawowej potrzeby. Oskarżają Prawo i Sprawiedliwość o przekazywanie pomocy jedynie dla gigantów polskiego rynku. Głośne protesty pokrzywdzonych zostały brutalnie spacyfikowane przez policję. Oberwało się również parlamentarzystom Koalicji Obywatelskiej. Do grona niekorzystnych zdarzeń dochodzi odmrożenie kontroli skarbowych. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Danuta Holecka "nie da się zastraszyć". Ostatnie wydanie Wiadomości TVP przekroczyło kolejną granicę
2. Kierowcy nie mogą liczyć na wyrozumiałość policji za jedno przewinienie. A w czasie pandemii popełniają je dużo częściej

Z dniem 16 maja zaktualizowano przepisy mające uchronić nas przed kryzysem gospodarczym. Od tego momentu odwieszone zostały między innymi postępowania podatkowe. Nakazano również wykonanie licznych kontroli. Ich celem będzie wykazanie, że przekazane przez państwo pieniądze zostały wykorzystane zgodnie z założonym przeznaczeniem. Przedsiębiorcy alarmują, że ustanowione prawo nie reguluje w sposób jednoznaczny tego, jak można, a jak nie można wydać subwencji państwowej. Sytuacja ta budzi wiele wątpliwości. Część naszego społeczeństwa obawia się, że najnowsze zmiany mają na celu zaatakowanie tych, którzy wzięli udział w ostatnich strajkach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zasiłek "2500+" już niedługo? Skorzystają setki tysiące Polaków
  2. Kuria przekazała tragiczne wieści. Nagle zmarł lubiany ksiądz. Miał dopiero 48 lat
  3. Zimny front znad Białorusi przyniesie niepożądaną zmianę pogody. Czekają nas zadziwiające różnice temperatur
  4. Skandaliczny SMS, nakaz podpisania lojalki. Legendarny dziennikarz ujawnił szczegóły afery z Kazikiem
  5. Wiceminister, maseczki i 7 funkcjonariuszy uzbrojonych po zęby. Sieć obiega zadziwiające zdjęcie, aż trudno uwierzyć
  6. Znane są najnowsze prognozy dla Polski. Trzeba przygotować się na zmiany

Źródło: [Bezprawnik]