wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Haczyk w ustawie. Niebawem rozpoczną się kontrole na ogromną skalę, lepiej przygotować się na spotkanie ze skarbówką

19 Maja 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Tarcza antykryzysowa została zaktualizowana po raz trzeci. Jednak zapisy, z jakimi spotykamy się w ustawie, z pewnością oburzą przedsiębiorców. Wznowienie kontroli skarbowych, niekorzystne decyzje podatkowe czy kolejne postępowania urzędnikó

Od początku pandemii Prawo i Sprawiedliwość wdraża liczne projekty, rozporządzenia oraz ustawy. Mają one na celu wsparcie tych, którzy ucierpieli w wyniku decyzji o zamrożeniu gospodarki. Od tego czasu podniesiono zasiłki, poszerzono ofertę socjalną oraz wdrożono subwencję dla wielu firm. Jednak po ostatnich zamieszkach, do jakich doszło na ulicach Warszawy, rządzący wycofali część swoich postanowień. Jednym z nich było zawieszenie kontroli skarbowych.

Tarcza antykryzysowa wznawia działalność skarbówki

Ci, którzy prowadzą swoją działalność gospodarczą, wciąż walczą ze zmianami, które wprowadza Rada Ministrów. Wielu z nich uskarża się na brak pieniędzy na produkty podstawowej potrzeby. Oskarżają Prawo i Sprawiedliwość o przekazywanie pomocy jedynie dla gigantów polskiego rynku. Głośne protesty pokrzywdzonych zostały brutalnie spacyfikowane przez policję. Oberwało się również parlamentarzystom Koalicji Obywatelskiej. Do grona niekorzystnych zdarzeń dochodzi odmrożenie kontroli skarbowych. 

Z dniem 16 maja zaktualizowano przepisy mające uchronić nas przed kryzysem gospodarczym. Od tego momentu odwieszone zostały między innymi postępowania podatkowe. Nakazano również wykonanie licznych kontroli. Ich celem będzie wykazanie, że przekazane przez państwo pieniądze zostały wykorzystane zgodnie z założonym przeznaczeniem. Przedsiębiorcy alarmują, że ustanowione prawo nie reguluje w sposób jednoznaczny tego, jak można, a jak nie można wydać subwencji państwowej. Sytuacja ta budzi wiele wątpliwości. Część naszego społeczeństwa obawia się, że najnowsze zmiany mają na celu zaatakowanie tych, którzy wzięli udział w ostatnich strajkach.

Źródło: [Bezprawnik]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >