Taniec z Gwiazdami Julia Wieniawa. (zdj. Il. ) ; TRICOLORS/East News
Źródło: (zdj. Il. ) ; TRICOLORS/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 9 Sierpnia 2020

Ujawniono zarobki uczestników Tańca z Gwiazdami. Niektórzy wyciągają więcej niż prezydent Polski, inni niewiele ponad średnią krajową

"Taniec z Gwiazdami" opłaca udział celebrytów w swoim programie. Każdy z nich otrzymuje jednak inne wynagrodzenie za wystąpienie w odcinku. Najwięcej pieniędzy otrzymała Julia Wieniawa. Aktorce udało się wynegocjować niemałe kwoty. Ujawniono zarobki sław.

W Polsce mamy niezwykle szeroką ofertę programów rozrywkowych. W największych stacjach telewizyjnych możemy obserwować rywalizację na głosy, układy taneczne, przepisy kulinarne, a nawet stylizacje fryzur. Jednym z liderów wyróżniających się jako talent-show jest właśnie "Taniec z Gwiazdami:. Na antenie Polsatu mogliśmy oglądać, jak celebryci walczą o tytuł najlepszego tancerza. Uczą się choreografii hip-hopowych, towarzyskich czy też klasycznych. Za dobrą zabawę otrzymują wynagrodzenia.

"Taniec z Gwiazdami". Ile za odcinek biorą uczestnicy show

Magazyn "Gala" opublikował zarobki, jakie miały otrzymać sławy za udział w "Tańcu z Gwiazdami". Wysokość środków, jakie wpłynęły na ich konta, zależą od indywidualnego przypadku. Część z nich zarobiła na programie więcej niż dotychczasowi prezydenci Polski. Portal "Business Insider" wskazuje, że w 2019 roku Andrzej Duda zarabiał 20 tysięcy brutto. Jest to nic w porównaniu z tym, ile otrzymała Julia Wieniawa za występy przed tysiącami widzów telewizji Polsat.

Najmniejsze wynagrodzenie za odcinek dostawał Sylwester Wilk, Mikołaj Jędruszczak, Milena Rostkowska-Galant oraz Nicole Bogdanowicz. "Taniec z Gwiazdami" przeznaczył na nich 5 tysięcy złotych. Niewiele więcej, bo 6 tysięcy złotych, wyciągnął Bogdan Kalus. Nad nim plasuje się Anna Karwan, Marcin Bosak, Sylwia Lipka i Edyta Zając. Oni za jeden układ dostaną 8 tysięcy złotych. Drugie miejsce na podium zajął Tomasz Oświeciński z wynegocjowaną kwotą 10 tysięcy złotych. Julia Wieniawa za występ dostała więcej niż głowa państwa miesięcznie. 

Julia Wieniawia za udział w "Tańcu z Gwiazdami" wzięła o wiele więcej pieniędzy od swoich rywali

30 tysięcy złotych, jak podaje "Gala", trafiało do rąk Julii Wieniawy. Warto podkreślić, że zwycięzca "Tańca z Gwiazdami" może liczyć na kolejne 100 tysięcy złotych. Dodatkowo wygranym przekazuje się kryształową kulę. Partner lub partnerka celebryty dostaje dodatkowe 50 tysięcy złotych. "Pudelek" wskazuje, że przyczyną niebotycznego wynagrodzenia dla Wieniawy miały być jej osiągnięcia zawodowe. Wybitnie uzdolniona i medialna postać ściągnęła rzeszę fanów przed telewizory. 

"Taniec z Gwiazdami" swoją premierę w Polsce miał jeszcze w 2005 roku. Od 15 lat program nieustannie cieszy się wielką oglądalnością. W odcinkach występowały najróżniejsze postacie. Jurorami oceniającymi tancerzy były są oraz były takie osobistości jak Andrzej Grabowski, Beata Tyszkiewicz, Iwona Pavlovic oraz Zbigniew Wodecki. 

Źródło: [Magazyn Gala/Pudelek/Buissnes Insider]