Ojciec Tadeusz Rydzyk. PHOTO PAWEL SKRABA / SE / EAST NEWSŹródło: PHOTO PAWEL SKRABA / SE / EAST NEWS
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 21 Stycznia 2020

Tadeusz Rydzyk organizuje sympozjum. Ogromne kontrowersje

Tadeusz Rydzyk organizuje sympozjum "Oblicza ekologii", które odbędzie się w założonej przez niego Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Sympozjum nawiąże zapewne również do ostatnich wypowiedzi ojca Rydzyka dotyczących właśnie tematu ekologii.

Niespełna tydzień temu na antenie "Radia Maryja" redemptorysta nazwał ekologów "ekoterrorystami", a następnie porównał ich działania do tych, jakie przeprowadzała Armia Czerwona. Szwedzka aktywistka Greta Thunberg została zaś przez niego nazwana "dzieckiem, które ma się uczyć, a nie manipulować innymi dziećmi". Rydzyk dodał, że tak jak kiedyś zniewalał nas Związek Radziecki, tak teraz robią to Niemcy oraz Francja. – Teraz jest wojna kulturowa, wojna ideologiczna – grzmiał na antenie.

– Polska zatrzymała Armię Czerwoną, która szła na Europę. Czy my zatrzymamy to wszystko? To jest kontynuacja marksizmu – ocenił.

Aktor ze Aktor ze "Świata według Kiepskich" długo pracował fizycznie. Nie spodziewał się, że ponownie zostanie gwiazdąCzytaj dalej

Teraz ojciec dyrektor postanowił powrócić do tematu ekologii w organizowanym przez siebie sympozjum.

Tadeusz Rydzyk ponownie o "neomarksistowkim ekologizmie"

Na stronie Radia Maryja można znaleźć zaproszenie na sympozjum "Oblicza ekologii" ku czci Jana Szyszko, które odbędzie się w tę sobotę. Jak podaje onet.pl, swoje wykłady wygłoszą m.in. przyszły (według zapowiedzi, jak zaznacza portal) szef resortu środowiska Michał Woś, przewodniczący sejmowej komisji rolnictwa Robert Telus, doradca Prezydenta Polski do spraw klimatu Paweł Sałek oraz dyrektor Lasów Państwowych Andrzej Konieczny.

Nader ciekawie prezentują się tytuły zapowiedzianych wykładów: "Istota neomarksistowskiego ekologizmu", "Zagrożenia wynikające z humanizacji zwierząt". "Manipulacje medialne przeciwko rolnikom".

Ostatni z nich wydaje się żywcem wyjęty z klasyka Orwella, w najlepszym zaś razie przypomina nam okres PRL-u: "Jak Polska staje się potęgą w produkcji rolnej?".

"Podczas sympozjum »Oblicza ekologii« chcemy uczcić śp. wybitnego profesora, ministra, który współpracował z nami bardzo mocno, również w uczelni, pana prof. Jana Szyszko", pisał ksiądz Rydzyk, cytowany przez Onet. Redemporysta nawiązał do zmarłego ministra środowiska również w przytaczanym poprzednio występieniu w Radiu Maryja. Ojciec Tadeusz Rydzyk mówił wówczas: – Ekoterroryści niszczyli tych ludzi, którzy są bezradni; tamci leśnicy. Niszczyli prof. Jana Szyszkę, najwybitniejszego polskiego specjalistę w tej dziedzinie. Myślę, że właśnie oni przyśpieszyli jego śmierć. On walczył o to niesamowicie.

Warto przypomnieć, że Szyszko był wielokrotnie krytykowany przez ekologów, m.in za decyzję o wycince drzew w Puszczy Białowieskiej oraz wystrzelaniu w okolicach Torunia ponad 300 bażantów.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Rozliczenie z małżonkiem wcale nie takie proste. Łatwo możesz być oskarżony o fałszywe zeznania

2. Lawina hejtu na Martynę Wojciechowską. Wszystko przez słowa o depresji

3. Abp Marek Jędraszewski przeszedł samego siebie. "Już nie wiadomo, kto jest mężczyzną"

4. W TVP istnieje czarna lista. Były dziennikarz ujawnił jej treść

5. Mocne spięcie w programie Olejnik na żywo. Sikorskiemu puściły nerwy

6. Bardzo smutne słowa Salety o zdrowiu jego córki. Nie wygląda to dobrze