Tadeusz Rydzyk książka. Flickr / Archidiecezja Krakowska / Joanna Adamik, Katarzyna KatarzyńskaŹródło: Flickr / Archidiecezja Krakowska / Joanna Adamik, Katarzyna Katarzyńska
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 29 Kwietnia 2020

Do sieci trafiła książka-laurka dla Rydzyka. Nie uwierzycie, kto jest jej autorem

Tadeusz Rydzyk stał się bohaterem książki o swoim życiu i biznesie. Co ważne, publikacja powstała "z podziękowaniem" dla niego, a nie w celu całkowicie bezstronnego opisania faktów w życia redemptorysty. Zaskakiwać może także postać jej autora.

"Prawda o Imperium Ojca Rydzyka" - oto tytuł książki, którą znaleźć można na stronie internetowej fundacji redemptorysty, ale także w jednej z zakładek witryny Radia Maryja. W opisie od jej wydawcy przeczytać możemy: "Profesor ucina medialne spekulacje i przedstawia fakty, które w opinii publicznej nie są już tak chętnie powielane, jak kłamliwe sensacje. Walka o katolicki głos w naszych domach trwa nieustannie od 28 lat. I nie ustanie. Bóg, ojczyzna, rodzina – to wartości, które przyświecają dziełom o dr. Tadeusza Rydzyka CSsR". Jak widzimy, publikacja jest raczej jednostronna, jednak nie to jest w niej najbardziej zaskakujące.

Ważna konferencja Mateusza Morawieckiego. Znamy termin zniesienia kolejnych ograniczeńWażna konferencja Mateusza Morawieckiego. Znamy termin zniesienia kolejnych ograniczeńCzytaj dalej

Warto bowiem zaznaczyć, że jej autorem jest prof. Janusz Kawecki, który zasiada obecnie w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji. Na stanowisko został powołany przez prezydenta  Andrzeja Dudę w roku 2016. Kawecki ma bardzo długą historię współpracy z Rydzykiem, jego uczelnią oraz redakcjami. Warto jednak zaznaczyć, że przy pełnieniu obecnej funkcji jego preferencje medialne powinny raczej odejść na bok.

Tadeusz Rydzyk i książka-laurka

"Prawda o Imperium Ojca Rydzyka", stanowiąca niejako laurkę dla zakonnika i odpowiedź dla wszystkich jego oponentów, została wydana w 2019 roku. Jest zresztą bezpośrednio dedykowana duchownemu. Na jednej z pierwszych stron czytamy - "Przewielebnemu o. dyr. Tadeuszowi Rydzykowi CSsR, Dyrektorowi Radia Maryja, z podziękowaniem, Janusz Kawecki, członek KRRiT". Co ważne, książka ewidentnie pozostaje formą ocieplania wizerunku, gdyż mimo nakładów finansowych na jej wydanie w sieci pozostaje bezpłatna do pobrania.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dziennikarz TVP pokazał na antenie, jak oddać głos. Internauci mają używanie
2. Pracownik Ikei zakażony koronawirusem. Niepokojące wpisy w internecie, padły poważne zarzuty

Każdy może oczywiście samodzielnie ocenić, czy członkowie gremium, które sprawuje kontrolę nad działalnością nadawców i ma pozostawać w tym bezstronne, powinni wchodzić w podobne współprace. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Laboratorium w Wuhan zostało zaatakowane. Cyberprzestępcy chcą poznać prawdę na temat pochodzenia wirusa
  2. Waloryzacja z nowymi zasadami. W trakcie pandemii rząd zmienia prawo emerytalne, obawia się nieuniknionego
  3. Polscy turyści wrócili na szlaki. W sieci pojawiły się oburzające zdjęcia i nie chodzi o tłumy
  4. W Polsce już nie rodzi się więcej dzieci? Stan sprzed programu 500 plus
  5. Ktoś celowo zniszczył samochód, którym pielęgniarka jeździła do szpitala. Karygodne zdarzenie w Gliwicach
  6. Genialna wiadomość o pandemii, jakiej jeszcze nie było. Ogromny powód do radości

Źródło: RMF FM