wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Do sieci trafiła książka-laurka dla Rydzyka. Nie uwierzycie, kto jest jej autorem

29 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Maria Hędrzak

Udostępnij:

Tadeusz Rydzyk stał się bohaterem książki o swoim życiu i biznesie. Co ważne, publikacja powstała "z podziękowaniem" dla niego, a nie w celu całkowicie bezstronnego opisania faktów w życia redemptorysty. Zaskakiwać może także postać jej a

"Prawda o Imperium Ojca Rydzyka" - oto tytuł książki, którą znaleźć można na stronie internetowej fundacji redemptorysty, ale także w jednej z zakładek witryny Radia Maryja. W opisie od jej wydawcy przeczytać możemy: "Profesor ucina medialne spekulacje i przedstawia fakty, które w opinii publicznej nie są już tak chętnie powielane, jak kłamliwe sensacje. Walka o katolicki głos w naszych domach trwa nieustannie od 28 lat. I nie ustanie. Bóg, ojczyzna, rodzina – to wartości, które przyświecają dziełom o dr. Tadeusza Rydzyka CSsR". Jak widzimy, publikacja jest raczej jednostronna, jednak nie to jest w niej najbardziej zaskakujące.

Warto bowiem zaznaczyć, że jej autorem jest prof. Janusz Kawecki, który zasiada obecnie w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji. Na stanowisko został powołany przez prezydenta  Andrzeja Dudę w roku 2016. Kawecki ma bardzo długą historię współpracy z Rydzykiem, jego uczelnią oraz redakcjami. Warto jednak zaznaczyć, że przy pełnieniu obecnej funkcji jego preferencje medialne powinny raczej odejść na bok.

Tadeusz Rydzyk i książka-laurka

"Prawda o Imperium Ojca Rydzyka", stanowiąca niejako laurkę dla zakonnika i odpowiedź dla wszystkich jego oponentów, została wydana w 2019 roku. Jest zresztą bezpośrednio dedykowana duchownemu. Na jednej z pierwszych stron czytamy - "Przewielebnemu o. dyr. Tadeuszowi Rydzykowi CSsR, Dyrektorowi Radia Maryja, z podziękowaniem, Janusz Kawecki, członek KRRiT". Co ważne, książka ewidentnie pozostaje formą ocieplania wizerunku, gdyż mimo nakładów finansowych na jej wydanie w sieci pozostaje bezpłatna do pobrania.

Każdy może oczywiście samodzielnie ocenić, czy członkowie gremium, które sprawuje kontrolę nad działalnością nadawców i ma pozostawać w tym bezstronne, powinni wchodzić w podobne współprace. 

Źródło: RMF FM

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >