Tadeusz Rydzyk rozmawiał z Jarosławem Kaczyńskim telefonicznie. Wikimedia.com/Archidiecezja Krakowska Biuro PrasoweŹródło: Wikimedia.com/Archidiecezja Krakowska Biuro Prasowe
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 27 Września 2020

Tadeusz Rydzyk zadzwonił do Jarosława Kaczyńskiego. Duchowny zdradził treść rozmowy

Tadeusz Rydzyk od lat zajmuje ważne miejsce w hierarchii osób istotnych dla władz państwa. Polityka i wiara powinny być rozdzielone, jednak nie wszyscy podzielają tę tezę i na jaw wyszło, że redemptorysta z Torunia zdecydował się zainterweniować u samego Jarosława Kaczyńskiego. O czym rozmawiali?

Tadeusz Rydzyk jest bez wątpienia jednym z najbardziej znanych duchownych w Polsce. Redemptorysta z Torunia zebrał wokół siebie bardzo oddane grono wiernych, gotowych na wykonanie niemal każdego jego polecenia. Nie umykają również jego związki z władzą. Ewenementem na skalę światową jest to, że najważniejsze osoby w państwie potulnie pojawiają się na kolejnych uroczystościach, m.in. jubileuszach Radia Maryja, i wysłuchują rad oraz wskazówek co do koniecznych zmian w państwie. Na jaw wyszło, że Tadeusz Rydzyk zadzwonił jakiś czas temu do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Tadeusz Rydzyk i Jarosław Kaczyński odbyli rozmowę, duchowny zdradza, co najprawdopodobniej było jej przedmiotem

Emerytura Beaty Tyszkiewicz woła o pomstę do nieba. Po dekadach pracy dostaje marne groszeEmerytura Beaty Tyszkiewicz woła o pomstę do nieba. Po dekadach pracy dostaje marne groszeCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk to stały gość mediów. Uwielbia być w centrum zainteresowania, lecz chociaż od lat znajduje się na językach wszystkich, jego życie prywatne wciąż pozostaje okryte wieloma tajemnicami. Chociażby historia dotycząca jego ojca biologicznego oraz ojczyma wywołuje spore zainteresowanie. Duchowny z Torunia lubi mieć władzę i widać to w stylu zachowania redemptorysty. Ostatnio odbył rozmowę z Jarosławem Kaczyńskim, który, co prawda, nie zajmuje żadnej ważnej państwowo funkcji, lecz jako szara eminencja to on de facto decyduje o decyzjach podejmowanych na najwyższych szczeblach. Ksiądz w rozmowie z dziennikarzem programu „Newsroom” emitowanego przez Wirtualną Polską zdradził, o czym najprawdopodobniej rozmawiała znana wszystkim Polakom dwójka dżentelmenów. Temat wydaje się wyjątkowo aktualny.

Na linii Toruń-Warszawa dyskutowano o sytuacji na prawicy

Tadeusz Rydzyk miał podobno zadzwonić do Jarosława Kaczyńskiego z nadzieją, że jego wstawiennictwo poprawi sytuację Zbigniewa Ziobro. Prokurator generalny słynie z oddania TV Trwam oraz Radia Maryja, zatem jego sprawa jest dla Tadeusza Rydzyka szczególnie bliska. Ksiądz profesor Alfred Wierzbicki w rozmowie z dziennikarzem wysnuł również inną tezę dotyczącą tego, co zaszło w kuluarach.

W W "The Voice of Poland" na TVP nagle pojawiła się wnuczka legendarnej aktorki. Widzowie zadziwieni, podobna?Czytaj dalej

- Być może w tych trudnych momentach decyzji, Jarosław Kaczyński chciał też wsparcia duchowego. Zdaje się, że ojciec Rydzyk rzadziej go udziela, a lubi wspierać polityków - powiedział szczerze ksiądz. Jednocześnie wykładający etykę na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim duchowny szczerze ocenił zażyłość kontaktów prywatnych i „zawodowych” Jarosława Kaczyńskiego i Tadeusza Rydzyka.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Sieć Play została sprzedana. Co dalej z klientami?
2. Jest czego pozazdrościć - kuchnia Ewy Wachowicz odbiera mowę. Bije o głowę Gessler i Rozenek, przepiękna
3. Gwiazda programu TVN podjęła niespodziewaną decyzję. Widzowie przecierali oczy ze zdumienia

Czy Tadeusz Rydzyk i Jarosław Kaczyński są w zbyt bliskiej relacji?

W teorii Polska nie jest krajem wyznaniowym, w praktyce jednak wszyscy wiedzą, że nie do końca tak jest. Religia zajmuje sporą część życia publicznego, a sam Tadeusz Rydzyk często pojawia się w kontekście politycznym. Wiara powinna być oddzielona od spraw wagi państwowej, aczkolwiek zarówno redemptorysta z Torunia, jak i partia rządząca nie podzielają tej tezy. W czasie wywiadu w programie „Newsroom” ks. prof. Alfred Wierzbicki podzielił się swoją opinią na ten temat, podkreślając, że nie powinno mieć to miejsca.

- […] tak samo, jak hołdy, kłanianie się w pas, czy pielgrzymki polityków do Torunia. To oczywiście w jakiś sposób z pewnością zadowala oczekiwania pewnej części elektoratu PiS. […] Jest to jakiś rodzaj korupcji i zniszczenia chrześcijaństwa […] - bez litości podsumował zachowanie, którego jesteśmy niemal codziennie świadkami. 

Na antenie Na antenie "Dzień dobry TVN" wbiła szpilę byłemu mężowi. Michał Wiśniewski może poczuć się dotkniętyCzytaj dalej

Źródło: Newsroom Wirtualna Polska

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wykroczenia, o których nie miałeś pojęcia. Możesz dostać za nie surowy mandat
  2. Zofia Klepacka wywołała ogromne oburzenie w Warszawie. Poszło o plakat
  3. 75-latek podał się za dziadka i wszedł do przedszkola. Później został przyłapany na zatrważającym czynie
  4. Minister może zarobić w rządzie ogromne kwoty. Co mają powiedzieć Polacy na "śmieciówkach"?
  5. Trudne, bardzo smutne chwile Donalda Tuska. Jego malutka wnuczka trafiła do szpitala, dopiero wyszło na jaw
  6. Wideo - Nietrzeźwy kierowca cysterny doprowadził do gigantycznej eksplozji kilkudziesięciu tysięcy litrów paliwa