. Wikimedia/Jacek767
Źródło: Wikimedia/Jacek767
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 26 Września 2020

Tadeusz Rydzyk może stracić fortunę. Dokonano obliczeń

Tadeusz Rydzyk stracił możliwość odprawiania mszy świętych w części Kanady ze względu na antysemickie i ksenofobiczne wypowiedzi na antenie Radia Maryja. To ogromny cios dla jego finansów - wiele datków zbierał za granicami Polski, a w Kanadzie ma rzeszę odbiorców jego mediów. Radio nie będzie odbierane w wielu miejscach, gdzie wcześniej miało wielu słuchaczy.

Do niczego takiego by nie doszło, gdyby nie Thomas Lukaszuk, kanadyjski polityk polskiego pochodzenia, który stwierdził w rozmowie z Gazetą Wyborczą, że kanadyjski kościół nie toleruje tego typu (antysemickich i ksenofobicznych) wypowiedzi.

Wzruszający moment w programie TVN. Znaczący gest w historii produkcji, wielu było zaskoczonychWzruszający moment w programie TVN. Znaczący gest w historii produkcji, wielu było zaskoczonychCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk straci dostęp do wielu słuchaczy

Radio Maryja, prócz wielu dofinansowań, żyje z datków. Bardzo duże ich ilości płynęły zza oceanu. Kiedy okazało, że dekretem biskupa Edmonton, Richarda Smitha, program będzie niedostępny w miejscach, gdzie znajdują się największe skupiska Polonii, część wiernych wpadła w furię. Interweniował nawet ambasador RP w Kanadzie, Andrzej Kurnicki, ale nic z tego. Arcybiskup Edmonton i Thomas Lukaszuk są nieubłagani. Sprawa nie została jeszcze rozstrzygnięta, ale już teraz oblicza się, że Tadeusz Rydzyk straci ogromne pieniądze przez brak możliwości wysyłania datków.

Ciasto w 15 minut, niezwykły przepis i rewelacyjny smak. Efekt niesamowity przy oszczędność czasu i pracyCiasto w 15 minut, niezwykły przepis i rewelacyjny smak. Efekt niesamowity przy oszczędność czasu i pracyCzytaj dalej

Media Tadeusza Rydzyka za granicą wspomagane są przez inne radiostacje - dzieje się tak na mocy ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych, które mają mieć za tą sprawą ułatwiony dostęp do ojczystych mediów. Właściciele tych stacji nie skupiali się jednak na tym, co mówione jest w zagranicznej stacji, bo nie znali języka. Kiedy okazało się, że transmitowano wypowiedzi niezgodne z prawem, zareagował Lukaszuk. Stacja CJMR 1320, któaa transmituje w swoim paśmie część audycji z Radia Maryja oświadczyła, że poważnie przyjrzy się polskiej radiostacji i że traktuje tę sprawę poważnie. Pozostałe wspierające stacje również przyjrzą się odtwarzanym na nich audycjom z Radia Maryja.

To nie koniec Radia Maryja w Kanadzie

- Tę radiostację można odbierać we większości prowincji Ontario, na terenie której znajduje się stolica Ottawa oraz Toronto, a więc największe miasto w kraju. To również duże ośrodki polonijne - mówi Lukaszuk. Ze stroną kanadyjską walczy ambasador Kunicki.

- Czytałem, co zamieszczono w prasie i haniebnym jest, że ktoś może w ten sposób działać. Ktoś, kto próbuje rozbić środowisko polonijne, a jest dumny ze swoich korzeni chrześcijańskich. Należy szczególnie podkreślić rolę Radia Maryja, jeżeli chodzi o ewangelizację i przekazywanie informacji - mówił. Zdaje się jednak, że na razie zakaz zostanie podtrzymany głównie decyzją kanadyjskiej wspólnoty kościelnej.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Sieć Play została sprzedana. Co dalej z klientami?
2. Kilka miesięcy w areszcie za złamanie kwarantanny. Mieszkanka Torunia przebywa tam od maja
3. Gwiazda programu TVN podjęła niespodziewaną decyzję. Widzowie przecierali oczy ze zdumienia

źródło: [se.pl]

Ujawniono, jak wygląda naprawdę praca kapelana na oddziale położniczym w obecnym czasie. Zaskakujące słowa: Ujawniono, jak wygląda naprawdę praca kapelana na oddziale położniczym w obecnym czasie. Zaskakujące słowa: "Mam wyrzuty"Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Setki tysięcy Polaków ze zmniejszoną emeryturą. Fatalne konsekwencje nie do uniknięcia
  2. Zofia Klepacka wywołała ogromne oburzenie w Warszawie. Poszło o plakat
  3. 75-latek podał się za dziadka i wszedł do przedszkola. Później został przyłapany na zatrważającym czynie
  4. Minister może zarobić w rządzie ogromne kwoty. Co mają powiedzieć Polacy na "śmieciówkach"?
  5. Trudne, bardzo smutne chwile Donalda Tuska. Jego malutka wnuczka trafiła do szpitala, dopiero wyszło na jaw
  6. Wideo - Nietrzeźwy kierowca cysterny doprowadził do gigantycznej eksplozji kilkudziesięciu tysięcy litrów paliwa