wtv.pl > Polska > Tadeusz Rydzyk zataja swój majątek? Ujawniamy prawdę o jego dochodach
Weronika Szatkowska
Weronika Szatkowska 19.03.2022 08:40

Tadeusz Rydzyk zataja swój majątek? Ujawniamy prawdę o jego dochodach

wtv
WTV.pl

Oficjalnie w mediach możemy przeczytać, że najsłynniejszy redemptorysta zarabia zaledwie 1500 zł. Pomyślicie sobie, że to wolne żarty? Otóż tylko taka suma w sieci jest opisana, jako realny dochód zakonnika. Co miesiąc zarabia tyle jako wykładowca w Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej.

Tadeusz Rydzyk - majątek

2. Niepokojąca wizja Jackowskiego. Przepowiada pożar w Warszawie

O. Rydzyk założył nie tylko Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej, ale i fundację Lux Veritatis, za którą stoją prężnie funkcjonujące Radio Maryja i TV Trwam. Według doniesień Gazety Wyborczej, przychody fundacji na rok 2019 wynoszą od 10 do 15 milionów złotych. Spekuluje się, że majątek redemptorysty może wynosić nawet 300 milionów złotych, a rozgłośnię wycenia się na ok. 250 milionów złotych.

Posiadłości jakie należą do ojca Tadeusza: Radio Maryja i TV Trwam, Wyższa Szkoła Kultury Medialnej, Kościół NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II oraz uzdrowiska geotermalne. 

Choć wielu ludzi zarzuca zakonnemu, że jego majątek jest zbyt wielki, on wciąż utrzymuje, że żyje i mieszka prawie jak asceta.  

- W klasztorze, normalnie: łóżko, szafa, biurko, krzesło. Cóż więcej potrzeba? To i tak bardzo dużo. Jak przyjechałem do Torunia, to przez trzy lata co najmniej spałem na materacu. Nie było łóżka, nie było czasu się postarać, a współbraciom nie chciałem zawracać głowy - opowiadał.

Warto wspominieć o internetowych plotkach, które, choć nigdy nie zostały potwierdzone, cały czas krążą po sieci. Mowa m.in. o eksluzywnej willi na Dominikanie, braku święceń, czy koneksjach wśród władzy. 

Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się również o fundacji o. Rydzyka w Stanach Zjednoczonych, na którą również zbiera pieniądze. Podobno sprawdą zajął się tamtejszy Kościół.