wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Tadeusz Rydzyk zataja swój majątek? Ujawniamy prawdę o jego dochodach

22 Lutego 2020

Autor tekstu:

Weronika Szatkowska

Udostępnij:

Tadeusz Rydzyk ma ogromny majątek, choć jego zarobki na to nie wskazują. Od lat postać słynnego redemptorysty budzi wiele kontrowersji. Miał wiele wpadek m.in. opowiedział o niezwykłym prezencie od bezdomnego, którymi były dwa luksusowe samochody.

Oficjalnie w mediach możemy przeczytać, że najsłynniejszy redemptorysta zarabia zaledwie 1500 zł. Pomyślicie sobie, że to wolne żarty? Otóż tylko taka suma w sieci jest opisana, jako realny dochód zakonnika. Co miesiąc zarabia tyle jako wykładowca w Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej.

Tadeusz Rydzyk - majątek

2. Niepokojąca wizja Jackowskiego. Przepowiada pożar w Warszawie

O. Rydzyk założył nie tylko Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej, ale i fundację Lux Veritatis, za którą stoją prężnie funkcjonujące Radio Maryja i TV Trwam. Według doniesień Gazety Wyborczej, przychody fundacji na rok 2019 wynoszą od 10 do 15 milionów złotych. Spekuluje się, że majątek redemptorysty może wynosić nawet 300 milionów złotych, a rozgłośnię wycenia się na ok. 250 milionów złotych.

Posiadłości jakie należą do ojca Tadeusza: Radio Maryja i TV Trwam, Wyższa Szkoła Kultury Medialnej, Kościół NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II oraz uzdrowiska geotermalne. 

Choć wielu ludzi zarzuca zakonnemu, że jego majątek jest zbyt wielki, on wciąż utrzymuje, że żyje i mieszka prawie jak asceta.  

- W klasztorze, normalnie: łóżko, szafa, biurko, krzesło. Cóż więcej potrzeba? To i tak bardzo dużo. Jak przyjechałem do Torunia, to przez trzy lata co najmniej spałem na materacu. Nie było łóżka, nie było czasu się postarać, a współbraciom nie chciałem zawracać głowy - opowiadał.

Warto wspominieć o internetowych plotkach, które, choć nigdy nie zostały potwierdzone, cały czas krążą po sieci. Mowa m.in. o eksluzywnej willi na Dominikanie, braku święceń, czy koneksjach wśród władzy. 

Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się również o fundacji o. Rydzyka w Stanach Zjednoczonych, na którą również zbiera pieniądze. Podobno sprawdą zajął się tamtejszy Kościół.

Weronika SzatkowskaAutor

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Terapeutka LGBTQ+ FRIENDLY i pedagożka specjalna. Prywatnie wokalistka, zajmuje się tworzeniem i produkcją muzyki. Interesuje się też arteterapią, czyli terapeutycznym wpływem sztuki na psychikę ludzką. Obserwatorka życia politycznego. Bezpartyjna, walcząca z nierównościami społecznymi. Niezwykle ważne są dla niej prawa kobiet, prawa dziecka i prawa mniejszości w Polsce.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: weronika.szatkowska@wtv.pl

Podobne artykuły

Abp Grzegorz Ryś przeprasza urażonych wiernych

Polska

"Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się zgorszeni". Abp Grzegorz Ryś przeprasza wiernych

Czytaj więcej >
Instagram/fundacjaocalenie

Polska

Kolejne tragiczne wydarzenia na granicy. Fundacja Ocalenie ujawniła działania Straży Granicznej

Czytaj więcej >
EAST NEWS

Polska

Ostrzeszów. Policja znalazła zwłoki 86-letniego grzybiarza

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Polska

Pułtusk. Z rzeki wyłowiono zwłoki 6-letniej dziewczynki i jej 39-letniej matki

Czytaj więcej >
Google Maps

Polska

Lublin. 26-letnia matka, która udusiła swoje dzieci jest już w areszcie

Czytaj więcej >
KPP Kolno

Polska

Kolno. 17-latek włamał się do lokalu gastronomicznego. Grozi mu 10 lat więzienia

Czytaj więcej >