wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Tadeusz Rydzyk zataja swój majątek? Ujawniamy prawdę o jego dochodach

22 Lutego 2020

Autor tekstu:

Weronika Szatkowska

Udostępnij:

Tadeusz Rydzyk ma ogromny majątek, choć jego zarobki na to nie wskazują. Od lat postać słynnego redemptorysty budzi wiele kontrowersji. Miał wiele wpadek m.in. opowiedział o niezwykłym prezencie od bezdomnego, którymi były dwa luksusowe samochody.

Oficjalnie w mediach możemy przeczytać, że najsłynniejszy redemptorysta zarabia zaledwie 1500 zł. Pomyślicie sobie, że to wolne żarty? Otóż tylko taka suma w sieci jest opisana, jako realny dochód zakonnika. Co miesiąc zarabia tyle jako wykładowca w Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej.

Tadeusz Rydzyk - majątek

2. Niepokojąca wizja Jackowskiego. Przepowiada pożar w Warszawie

O. Rydzyk założył nie tylko Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej, ale i fundację Lux Veritatis, za którą stoją prężnie funkcjonujące Radio Maryja i TV Trwam. Według doniesień Gazety Wyborczej, przychody fundacji na rok 2019 wynoszą od 10 do 15 milionów złotych. Spekuluje się, że majątek redemptorysty może wynosić nawet 300 milionów złotych, a rozgłośnię wycenia się na ok. 250 milionów złotych.

Posiadłości jakie należą do ojca Tadeusza: Radio Maryja i TV Trwam, Wyższa Szkoła Kultury Medialnej, Kościół NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II oraz uzdrowiska geotermalne. 

Choć wielu ludzi zarzuca zakonnemu, że jego majątek jest zbyt wielki, on wciąż utrzymuje, że żyje i mieszka prawie jak asceta.  

- W klasztorze, normalnie: łóżko, szafa, biurko, krzesło. Cóż więcej potrzeba? To i tak bardzo dużo. Jak przyjechałem do Torunia, to przez trzy lata co najmniej spałem na materacu. Nie było łóżka, nie było czasu się postarać, a współbraciom nie chciałem zawracać głowy - opowiadał.

Warto wspominieć o internetowych plotkach, które, choć nigdy nie zostały potwierdzone, cały czas krążą po sieci. Mowa m.in. o eksluzywnej willi na Dominikanie, braku święceń, czy koneksjach wśród władzy. 

Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się również o fundacji o. Rydzyka w Stanach Zjednoczonych, na którą również zbiera pieniądze. Podobno sprawdą zajął się tamtejszy Kościół.

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >