wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Skandaliczne, kolejna kolosalna dotacja na działalność o. Rydzyka. Miliony od ministerstwa zostały przelane

20 Września 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Tadeusz Rydzyk wciąż otrzymuje kolejne, wielkie dotacje od naszego państwa. Wszystko wskazuje na to, że imperium redemptorysty wciąż będzie się rozrastać. Tym razem kapłan chce zająć się "ochroną praw chrześcijan". Jak podaje "Oko.Press&quo

Założyciel jednych z pierwszych katolickich mediów od początku swojej kariery buduje tak zwane imperium. Toruński redemptorysta jest przedsiębiorcą, który funkcjonuje nie tylko w Kościele katolickim. Tadeusz Rydzyk inwestuje w polską kulturę, telewizję, a nawet w edukcję. Jego Wyższa Szkoła Kultury Społecznej nieustannie oferuje coraz to nowsze kierunki swoim studentom. Tym razem zakonnik postanowił skupić się na działalności religijnej. Jego najnowsza inicjatywa, jak podaje "Oko.Press", spotkała się z poparciem ze strony ministra sprawiedliwości. 

Tadeusz Rydzyk otrzyma dotacje na "ochronę praw chrześcijan"

Każdy, kto śledzi bieżące wydarzenia społeczno-polityczne, wie, że obóz rządzący współpracuje z Tadeuszem Rydzykiem. Jego inicjatywy otrzymują wielkie dotacje. Muzem "Pamięć i Tożsamość", którego pomysłodawcą był zakonnik, zostało dofinansowane przez Piotra Glińskiego. Kwota wyniosła aż aż 64 mln 432 tys. zł. Kolejny projekt toruńskiego redemptorysty jest sierowany do prześladowanych chrześcijan. Trudno wymienić przykłady dyskryminowania katolików w naszym kraju. Rydzyk uważa jednak, że problem ten daje się we znaki wspólnocie wyznaniowej.

"Oko.Press" przekazało zaskakujące informacje w sprawie kolejnych dotacji dla Tadeusza Rydzyka. Duchowny wiosną tego roku powołał do życia Centrum Ochrony Praw Chrześcijan. Instytucja otrzymała dotację w wyniku konkurusu. Redaktorzy "Oko.Press" tłumaczą, że chodzi o V konkurs na "przeciwdziałanie przyczynom przestępczości na lata 2020-2023". Organizatorem przedsięwzięcia było Ministerstwo Sprawiedliwości. Tadeusz Rydzyk wygrał na realizację celów statutowych aż 14 mln zł. 

Tadeusz Rydzyk budzi skrajne emocje w naszym społeczeństwie. Zakonnic, choć słynie ze skandalicznych postaw, wciąż cieszy się sympatią wielu wiernych. Jak podaje "Oko.Press", pieniądze od ministra sprawiedliwości zostaną przeznaczone na kampanie edukacyjne, prowadzenie badań w sprawie prześladowanych katolików oraz udzielanie bezpłatnej pomocy prawnej. Co więcej, Centrum Ochrony Praw Chrześcijan ma wykazywać się aktywnością również poza granicami naszego kraju.  

Źródło: [Oko Press]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >