wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Aż trudno uwierzyć, czego Tadeusz Rydzyk chce uczyć polską młodzież. Zaskakujące informacje, dobry pomysł?

20 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Tadeusz Rydzyk stale poszerza swoje "imperium". Tym razem postanowił poświęcić się dla młodych. W Radio Maryja przedstawiono oficjalne założenia najnowszego projektu toruńskiego redemptorysty. Innowacyjny i nowoczesny program ma wykształcić &quo

Tadeusz Rydzyk w 2014 roku założył prywatną uczelnię. Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej świadczy swoje usługi na rzecz kształcących się młodych. W ostatnim czasie podjęto nową decyzję w sprawie WSKSiM. Otworzono nowe kierunki oraz specjalizacje. Studenci mogą pobierać nauki między innymi z dziennikarstwa śledczego. "Program jest odpowiedni dla studentów pragnących rozpocząć lub rozwijać karierę w sektorach organizacji pozarządowych lub prawniczych, szczególnie w obszarach praw człowieka, wolności obywatelskich i zapobiegania korupcji" - czytamy z stronie uczelni. Zaskakujące innowacje zostały skomentowane przez przedstawicielkę uczelni w Radio Maryja. 

Tadeusz Rydzyk chce kształcić dziennikarzy śledczych. W Radio Maryja zaprezentowano projekt

Dziekan WSKSiM została zaproszona do katolickiej rozgłośni, aby wyjaśnić, na czym polega najnowszy kierunek studiów. Zdaniem Doroty Żuchowskiej daje on kompletnie nowe możliwości na rynku pracy. - Chodzi o pewne umiejętności zbierania informacji, [...] Są to też bardzo potrzebne informacje, żeby nauczyć się opowiadać historie, tzw. storytelling, co będzie potrzebne nie tylko w dziennikarstwie, ale też w public relations, w sektorach związanych z organizacjami pozarządowymi. Może ktoś będzie zainteresowany obszarami ochrony praw człowieka, wolności obywatelskich czy zapobieganiu korupcji - tłumaczyła w Radio Maryja. Okazuje się, że nie jest to jedyna inicjatywa Tadeusza Rydzyka. Eksperci mają nauczać też "zarządzania mediami cyfrowymi".

Okazuje się, że budowa "imperium" to dla Tadeusza Rydzyka za mało. Sam duchowny budzi w naszym społeczeństwie niemałe kontrowersje. Zdaniem wielu toruński redemptorysta nie prowadzi swojego życia zgodnie z naukami Kościoła katolickiego oraz papieża Franciszka. Zakonnik nie ma żadnych oporów, aby zadeklarować publicznie, że otrzymał od bezdomnego luksusowy samochód. Podczas ostatniej pielgrzymki na Jasną Górę nastawiał wiernych przeciwko społeczności LGBT. Teraz chce inwestować w przyszłość studentów i studentek. 

Tadeusz Rydzyk chcę umożliwić młodzieży łatwe wejście na rynek pracy oraz budowanie połączeń z sieciami branżowymi oraz systemem mediów. Trzeba przyznać, że redemptorysta sam ma niemałe osiągnięcia w tym zakresie. Jako twórca Radia Maryja oraz Telewizji Trwam regularnie nadzoruje prace oraz przekaz, który płynie do widzów. 

Źródło: [Radio Maryja]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >