Tadeusz Rydzyk Radio Maryja. (zdj. Il. ) ; MARCIN GADOMSKI/AGENCJA SE/East News
Źródło: (zdj. Il. ) ; MARCIN GADOMSKI/AGENCJA SE/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 20 Sierpnia 2020

Aż trudno uwierzyć, czego Tadeusz Rydzyk chce uczyć polską młodzież. Zaskakujące informacje, dobry pomysł?

Tadeusz Rydzyk stale poszerza swoje "imperium". Tym razem postanowił poświęcić się dla młodych. W Radio Maryja przedstawiono oficjalne założenia najnowszego projektu toruńskiego redemptorysty. Innowacyjny i nowoczesny program ma wykształcić "strażników mediów".

Tadeusz Rydzyk w 2014 roku założył prywatną uczelnię. Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej świadczy swoje usługi na rzecz kształcących się młodych. W ostatnim czasie podjęto nową decyzję w sprawie WSKSiM. Otworzono nowe kierunki oraz specjalizacje. Studenci mogą pobierać nauki między innymi z dziennikarstwa śledczego. "Program jest odpowiedni dla studentów pragnących rozpocząć lub rozwijać karierę w sektorach organizacji pozarządowych lub prawniczych, szczególnie w obszarach praw człowieka, wolności obywatelskich i zapobiegania korupcji" - czytamy z stronie uczelni. Zaskakujące innowacje zostały skomentowane przez przedstawicielkę uczelni w Radio Maryja. 

Tadeusz Rydzyk chce kształcić dziennikarzy śledczych. W Radio Maryja zaprezentowano projekt

Dziekan WSKSiM została zaproszona do katolickiej rozgłośni, aby wyjaśnić, na czym polega najnowszy kierunek studiów. Zdaniem Doroty Żuchowskiej daje on kompletnie nowe możliwości na rynku pracy. - Chodzi o pewne umiejętności zbierania informacji, [...] Są to też bardzo potrzebne informacje, żeby nauczyć się opowiadać historie, tzw. storytelling, co będzie potrzebne nie tylko w dziennikarstwie, ale też w public relations, w sektorach związanych z organizacjami pozarządowymi. Może ktoś będzie zainteresowany obszarami ochrony praw człowieka, wolności obywatelskich czy zapobieganiu korupcji - tłumaczyła w Radio Maryja. Okazuje się, że nie jest to jedyna inicjatywa Tadeusza Rydzyka. Eksperci mają nauczać też "zarządzania mediami cyfrowymi".

Okazuje się, że budowa "imperium" to dla Tadeusza Rydzyka za mało. Sam duchowny budzi w naszym społeczeństwie niemałe kontrowersje. Zdaniem wielu toruński redemptorysta nie prowadzi swojego życia zgodnie z naukami Kościoła katolickiego oraz papieża Franciszka. Zakonnik nie ma żadnych oporów, aby zadeklarować publicznie, że otrzymał od bezdomnego luksusowy samochód. Podczas ostatniej pielgrzymki na Jasną Górę nastawiał wiernych przeciwko społeczności LGBT. Teraz chce inwestować w przyszłość studentów i studentek. 

Tadeusz Rydzyk chcę umożliwić młodzieży łatwe wejście na rynek pracy oraz budowanie połączeń z sieciami branżowymi oraz systemem mediów. Trzeba przyznać, że redemptorysta sam ma niemałe osiągnięcia w tym zakresie. Jako twórca Radia Maryja oraz Telewizji Trwam regularnie nadzoruje prace oraz przekaz, który płynie do widzów. 

Źródło: [Radio Maryja]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!