wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Tadeusz Rydzyk ma kolejne, nieznane źródło pieniędzy. Sprawą zajmuje się Kościół

20 Lutego 2020

Autor tekstu:

Weronika Szatkowska

Udostępnij:

Tadeusz Rydzyk i jego niezawodny zastępca Jan Król zbierają pieniądze w kanadyjskiej fundacji, na której szczycie zasiadają. Okazuje się, że zyski zaczynają być ogromne, a fundusze podobno są przekazywane m.in. na działalność Radia Maryja w

Fundacja nazywa się Family of Radio Maria, Canada i funkcjonuje w Kanadzie od 2000 roku. Do tych danych dotarli dziennikarze Onetu.

Tadeusz Rydzyk ma kolejny sposób na pozyskiwanie pieniędzy

2. Tajemnicza palma w centrum Warszawy. Kto ją ustawił?

Głównym celem organizacji jest promowanie Kościoła i wiary katolickiej. Z ich inicjatywy odbywają się konferencje, seminaria, są wydawane książki oraz nadawane programy w radiu i telewizji. Prowadzenie tych dwóch ostatnich pochłania najwięcej zasobów finansowych stowarzyszenia. 

Mieszkańcy Kanady i USA mogą odbierać Radio Maryja i telewizję Trwam. Emitowane są w Ameryce Północnej dzięki satelicie Galaxy 19 i dzięki temu trafiają do mniejszości obcojęzycznych, w tym Polaków. 

Powyżej opisana fundacja wydaje ogromne pieniądze na nadawanie. Wynosi to nawet od 65 do nawet 80 procent ich budżetu. Zyski fundacji są coraz większe, w 2018 roku wyniosły 234 tysiące dolarów kanadyjskich.

Aż 157 tysięcy osób sprzeciwiło się działalności o. Rydzyka i podpisało petycję autorstwa Adama N. i Witka M. Społeczność krytykuje tym samym tego typu działalność na terenie Kanady. 

Zwracamy się z prośbą o ukrócenie działalności politycznej redemptorysty Tadeusza Rydzyka i przywrócenie charakteru religijnego jego radiu oraz telewizji. Tadeusz Rydzyk, zakonnik używający katolicyzmu jako narzędzia do zdobywania pieniędzy i władzy jest przykładem patologii występującej w polskim Kościele Katolickim. Tadeusz Rydzyk bierze aktywny udział w polskiej polityce.

Obecnie kanadyjski kościół analizuje przypadek o. Rydzyka i jego działalności na terenie Kanady. Póki co doszukał się już głoszenia treści m.in. ksenofobicznych.

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >