tadeusz rydzyk. YouTube.com/Radio MaryjaŹródło: YouTube.com/Radio Maryja
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 20 Lutego 2020

Tadeusz Rydzyk ma kolejne, nieznane źródło pieniędzy. Sprawą zajmuje się Kościół

Tadeusz Rydzyk i jego niezawodny zastępca Jan Król zbierają pieniądze w kanadyjskiej fundacji, na której szczycie zasiadają. Okazuje się, że zyski zaczynają być ogromne, a fundusze podobno są przekazywane m.in. na działalność Radia Maryja w Polsce.

Fundacja nazywa się Family of Radio Maria, Canada i funkcjonuje w Kanadzie od 2000 roku. Do tych danych dotarli dziennikarze Onetu.

Polacy tracą zaufanie do Andrzeja Dudy. Gwałtowne pogorszenie notowań głowy państwaPolacy tracą zaufanie do Andrzeja Dudy. Gwałtowne pogorszenie notowań głowy państwaCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk ma kolejny sposób na pozyskiwanie pieniędzy

DZISIAJ GRZEJE: 1. Warszawski policjant relacjonował akcje na Instagramie. Zdjęcia nie powinny były nigdy trafić do sieci

2. Tajemnicza palma w centrum Warszawy. Kto ją ustawił?

Głównym celem organizacji jest promowanie Kościoła i wiary katolickiej. Z ich inicjatywy odbywają się konferencje, seminaria, są wydawane książki oraz nadawane programy w radiu i telewizji. Prowadzenie tych dwóch ostatnich pochłania najwięcej zasobów finansowych stowarzyszenia. 

Mieszkańcy Kanady i USA mogą odbierać Radio Maryja i telewizję Trwam. Emitowane są w Ameryce Północnej dzięki satelicie Galaxy 19 i dzięki temu trafiają do mniejszości obcojęzycznych, w tym Polaków. 

Powyżej opisana fundacja wydaje ogromne pieniądze na nadawanie. Wynosi to nawet od 65 do nawet 80 procent ich budżetu. Zyski fundacji są coraz większe, w 2018 roku wyniosły 234 tysiące dolarów kanadyjskich.

Aż 157 tysięcy osób sprzeciwiło się działalności o. Rydzyka i podpisało petycję autorstwa Adama N. i Witka M. Społeczność krytykuje tym samym tego typu działalność na terenie Kanady. 

Zwracamy się z prośbą o ukrócenie działalności politycznej redemptorysty Tadeusza Rydzyka i przywrócenie charakteru religijnego jego radiu oraz telewizji. Tadeusz Rydzyk, zakonnik używający katolicyzmu jako narzędzia do zdobywania pieniędzy i władzy jest przykładem patologii występującej w polskim Kościele Katolickim. Tadeusz Rydzyk bierze aktywny udział w polskiej polityce.

Obecnie kanadyjski kościół analizuje przypadek o. Rydzyka i jego działalności na terenie Kanady. Póki co doszukał się już głoszenia treści m.in. ksenofobicznych.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Polacy już skaczą w Rasnovie. Biało-Czerwoni wypadli bardzo słabo

2. Dobre nie musi być nowe. TOP 10 najlepszych używanych aut dla rodziny do 20 tys. zł

3. Autobus grozy woził dzieci po Polsce. O krok od tragedii

4. Nie żyje twórca kultowego "Czterdziestolatka" i "Wojny domowej". Dziś w nocy, w wieku 87 lat zmarł Jerzy Gruza

5. Suczka przebywała na bogato urządzonej posesji. Zmarła przez zaniedbanie właścicielki, która chciała się zemścić

6. Strzały w centrum handlowym, jest ofiara i ranny. Trwa policyjna obława, dramatyczne wieści ze świata