wtv.pl > Polska > Tadeusz Rydzyk ma kolejne, nieznane źródło pieniędzy. Sprawą zajmuje się Kościół
Weronika Szatkowska
Weronika Szatkowska 19.03.2022 08:40

Tadeusz Rydzyk ma kolejne, nieznane źródło pieniędzy. Sprawą zajmuje się Kościół

wtv
WTV.pl

Fundacja nazywa się Family of Radio Maria, Canada i funkcjonuje w Kanadzie od 2000 roku. Do tych danych dotarli dziennikarze Onetu.

Tadeusz Rydzyk ma kolejny sposób na pozyskiwanie pieniędzy

2. Tajemnicza palma w centrum Warszawy. Kto ją ustawił?

Głównym celem organizacji jest promowanie Kościoła i wiary katolickiej. Z ich inicjatywy odbywają się konferencje, seminaria, są wydawane książki oraz nadawane programy w radiu i telewizji. Prowadzenie tych dwóch ostatnich pochłania najwięcej zasobów finansowych stowarzyszenia. 

Mieszkańcy Kanady i USA mogą odbierać Radio Maryja i telewizję Trwam. Emitowane są w Ameryce Północnej dzięki satelicie Galaxy 19 i dzięki temu trafiają do mniejszości obcojęzycznych, w tym Polaków. 

Powyżej opisana fundacja wydaje ogromne pieniądze na nadawanie. Wynosi to nawet od 65 do nawet 80 procent ich budżetu. Zyski fundacji są coraz większe, w 2018 roku wyniosły 234 tysiące dolarów kanadyjskich.

Aż 157 tysięcy osób sprzeciwiło się działalności o. Rydzyka i podpisało petycję autorstwa Adama N. i Witka M. Społeczność krytykuje tym samym tego typu działalność na terenie Kanady. 

Zwracamy się z prośbą o ukrócenie działalności politycznej redemptorysty Tadeusza Rydzyka i przywrócenie charakteru religijnego jego radiu oraz telewizji. Tadeusz Rydzyk, zakonnik używający katolicyzmu jako narzędzia do zdobywania pieniędzy i władzy jest przykładem patologii występującej w polskim Kościele Katolickim. Tadeusz Rydzyk bierze aktywny udział w polskiej polityce.

Obecnie kanadyjski kościół analizuje przypadek o. Rydzyka i jego działalności na terenie Kanady. Póki co doszukał się już głoszenia treści m.in. ksenofobicznych.