Tadeusz Rydzyk Łukasz Szumowski Radio Maryja. (zdj. il.) ; Andrzej Iwanczuk/Jakub Kamiński/East News
Źródło: (zdj. il.) ; Andrzej Iwanczuk/Jakub Kamiński/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 19 Sierpnia 2020

Szumowski tuż po dymisji poszedł do Tadeusza Rydzyka. Zaskakująca postawa, zdobył się na pełną szczerość

Tadeusz Rydzyk zaprosił do swojej rozgłośni Łukasza Szumowskiego. Nie jest to pierwszy raz, gdy toruński redemptorysta gości u siebie wysoko postawionych polityków Prawa i Sprawiedliwości. Były minister zdrowia zdobył się na bardzo szczere wyznanie. Ocenił swoje działania na przestrzeni ostatnich dwóch lat.

W ostatnim czasie debatę publiczną zdominował temat dymisji w rządzie Mateusza Morawieckiego. Łukasz Szumowski, a wcześniej Janusz Cieszyński zrezygnowali z dalszej pracy w resorcie zdrowia. Obaj deklarowali, że wykonali ciężką pracę na rzecz Polek i Polaków. Na antenie Radia Maryja Szumowski ujawnił jednak, że nie wszystko poszło po jego myśli. Tłumaczył, że jego następca z pewnością może poprawić kilka niedociągnięć, jakie wkradły się do pracy polityka związanego z Prawem i Sprawiedliwością.

Tadeusz Rydzyk zaprosił Łukasza Szumowskiego. Były minister potwierdził, że pewne rzeczy można było zrobić lepiej

Łukasz Szumowski wyjaśnił w rozgłośni Tadeusza Rydzyka, kto powinien przejąć stery w niezwykle ważnym resorcie. Przypomnijmy, że jednym z kandydatów na urząd ministra zdrowia jest Tomasz Latos. Poseł Zjednoczonej Prawicy również jest uznawany za eksperta w dziedzinie służby zdrowia. - Musi to być polityk, bo każdy minister jest politykiem, i musi sobie radzić w różnych dyskursach politycznych. […] Musi też być menadżerem, bo to jest jednak koordynacja ogromnych procesów, wielomiliardowych kwot. Musi też posiadać umiejętność kierowania dużym zespołem, zlecania i egzekwowania działań - wymieniał w Radio Maryja. Polityk tłumaczył też, że jego następca mógłby przedłożyć tak zwaną ustawę onkologiczną. Jako przyczynę swojej rezygnacji podał nadmierne obciążenie psychiczne i przepracowanie. 

Łukasz Szumowski, jak sam podaje, zaniedbał swoją rodzinę. Były minister nie wykazał się jednak nadmierną skromnością i wymienił swoje zasługi na rzecz służby zdrowia. Jego zdaniem udało mu się zabezpieczyć kraj przed poważnym kryzysem epidemicznym, który zbiera swoje żniwo we Włoszech czy Hiszpanii. - Jeżeli naprawdę uchroniliśmy Polskę przed kataklizmem – nie mieliśmy dziesiątek tysięcy osób, które umarły; nie mieliśmy gigantycznych kolejek; nikt nie musiał wybierać, kto ma żyć, a kto ma umrzeć. To znaczy, że rozwiązania były dobre i się sprawdziły. Oczywiście parę rzeczy można by było poprawić, usprawnić czy przyspieszyć - ocenił w Radio Maryja. Przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości wciąż pozostanie aktywny w polityce. Nie zrezygnuje z dalszego sprawowania mandatu poselskiego. 

Tadeusz Rydzyk ugościł w katolickiej rozgłośni Łukasza Szumowskiego. Były minister powiedział, w jakim stanie zostawia swój resort chwilę przed drugą falą zachorowań. - Udało się w pierwszym, gorącym okresie uchronić Polskę przed włoskim i hiszpańskim modelem. [...] Otworzyliśmy sieć szpitali jednoimiennych, gdzie dla nikogo nie zabrakło miejsca i respiratora - ocenia w rozmowie na antenie Radio Maryja. Lekarz nie odniósł się do licznych niejasności nagłaśnianych przez posłów Koalicji Obywatelskiej. Przypomnijmy, że dotyczyły one między innymi zakupu wadliwych maseczek.

Źródło: [Radio Maryja]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!