wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Szumowski tuż po dymisji poszedł do Tadeusza Rydzyka. Zaskakująca postawa, zdobył się na pełną szczerość

19 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Tadeusz Rydzyk zaprosił do swojej rozgłośni Łukasza Szumowskiego. Nie jest to pierwszy raz, gdy toruński redemptorysta gości u siebie wysoko postawionych polityków Prawa i Sprawiedliwości. Były minister zdrowia zdobył się na bardzo szczere wyznanie

W ostatnim czasie debatę publiczną zdominował temat dymisji w rządzie Mateusza Morawieckiego. Łukasz Szumowski, a wcześniej Janusz Cieszyński zrezygnowali z dalszej pracy w resorcie zdrowia. Obaj deklarowali, że wykonali ciężką pracę na rzecz Polek i Polaków. Na antenie Radia Maryja Szumowski ujawnił jednak, że nie wszystko poszło po jego myśli. Tłumaczył, że jego następca z pewnością może poprawić kilka niedociągnięć, jakie wkradły się do pracy polityka związanego z Prawem i Sprawiedliwością.

Tadeusz Rydzyk zaprosił Łukasza Szumowskiego. Były minister potwierdził, że pewne rzeczy można było zrobić lepiej

Łukasz Szumowski wyjaśnił w rozgłośni Tadeusza Rydzyka, kto powinien przejąć stery w niezwykle ważnym resorcie. Przypomnijmy, że jednym z kandydatów na urząd ministra zdrowia jest Tomasz Latos. Poseł Zjednoczonej Prawicy również jest uznawany za eksperta w dziedzinie służby zdrowia. - Musi to być polityk, bo każdy minister jest politykiem, i musi sobie radzić w różnych dyskursach politycznych. [] Musi też być menadżerem, bo to jest jednak koordynacja ogromnych procesów, wielomiliardowych kwot. Musi też posiadać umiejętność kierowania dużym zespołem, zlecania i egzekwowania działań - wymieniał w Radio Maryja. Polityk tłumaczył też, że jego następca mógłby przedłożyć tak zwaną ustawę onkologiczną. Jako przyczynę swojej rezygnacji podał nadmierne obciążenie psychiczne i przepracowanie. 

Łukasz Szumowski, jak sam podaje, zaniedbał swoją rodzinę. Były minister nie wykazał się jednak nadmierną skromnością i wymienił swoje zasługi na rzecz służby zdrowia. Jego zdaniem udało mu się zabezpieczyć kraj przed poważnym kryzysem epidemicznym, który zbiera swoje żniwo we Włoszech czy Hiszpanii. - Jeżeli naprawdę uchroniliśmy Polskę przed kataklizmem – nie mieliśmy dziesiątek tysięcy osób, które umarły; nie mieliśmy gigantycznych kolejek; nikt nie musiał wybierać, kto ma żyć, a kto ma umrzeć. To znaczy, że rozwiązania były dobre i się sprawdziły. Oczywiście parę rzeczy można by było poprawić, usprawnić czy przyspieszyć - ocenił w Radio Maryja. Przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości wciąż pozostanie aktywny w polityce. Nie zrezygnuje z dalszego sprawowania mandatu poselskiego. 

Tadeusz Rydzyk ugościł w katolickiej rozgłośni Łukasza Szumowskiego. Były minister powiedział, w jakim stanie zostawia swój resort chwilę przed drugą falą zachorowań. - Udało się w pierwszym, gorącym okresie uchronić Polskę przed włoskim i hiszpańskim modelem. [...] Otworzyliśmy sieć szpitali jednoimiennych, gdzie dla nikogo nie zabrakło miejsca i respiratora - ocenia w rozmowie na antenie Radio Maryja. Lekarz nie odniósł się do licznych niejasności nagłaśnianych przez posłów Koalicji Obywatelskiej. Przypomnijmy, że dotyczyły one między innymi zakupu wadliwych maseczek.

Źródło: [Radio Maryja]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >