Tadeusz Rydzyk papież Franciszek. (Zdj. Il.) ; Piotr Piwowarski/EastNews/Zuma/Evandro Inetti / SplashNews.com/East News
Źródło: (Zdj. Il.) ; Piotr Piwowarski/EastNews/Zuma/Evandro Inetti / SplashNews.com/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 18 Sierpnia 2020

Tadeusz Rydzyk weźmie sobie do serca? Mocne słowa papieża Franciszka o bogactwie

Tadeusz Rydzyk powinien zastanowić się nad deklaracjami papieża Franciszka. Głowa Kościoła opublikowała kolejny apel. Odnosi się do skromności oraz nauk Jezusa Chrystusa. Toruński redemptorysta od wielu lat nie żyje jednak zgodnie z naukami Kościoła katolickiego pod tym właśnie względem.

O poczynaniach skandalizującego kapłana dowiadujemy się już od wielu lat. Zakonnik żyjący w niebywałym przepychu i luksusie nie ma żadnych uprzedzeń, aby zadeklarować, że dostał od bezdomnego samochody. Jako przedstawiciel Kościoła katolickiego agitował też przeciwko mniejszościom seksualnym na Jasnej Górze. Jego wypowiedzi nieustannie szokują opinię publiczną, a mimo to Tadeusz Rydzyk cieszy się niemałym gronem sympatyków oraz zwolenników.

Tadeusz Rydzyk dotknięty słowami papieża Franciszka? "Ludzie są ważniejsi niż rzeczy"

Od kilku lat władzę w Kościele katolickim sprawuje papież Franciszek. Działalność oraz słowa duchownego często wywołują zaskoczenie wśród polskich księży, biskupów i zakonników. Na samym początku swojego pontyfikatu gromadził wiele nieprzychylnych opinii z ich strony. Wypowiedzi papieża Franciszka są oparte w dużej mierze na naukach Jezusa Chrystusa. Biskup Rzymu wielokrotnie apelował o miłowanie swojego bliźniego, szacunek do drugiego człowieka oraz wspieranie biednych i potrzebujących. Prosił też duszpasterzy o prowadzenie swojego życia w sposób skromy, co z pewnością nie przypadło do gustu Tadeuszowi Rydzykowi. 

Przypomnijmy, że toruński redemptorysta rozwija swoje nieruchomości oraz inwestycje. W mediach utarło się stwierdzenie, że Tadeusz Rydzyk buduje własne "imperium". Zakonnik wciąż prosi wiernych o dawanie na tak zwaną tacę, choć otrzymuje wsparcie finansowe od samej Rady Ministrów. Nie jest on jednak jedynym duchownym, który żywi niemałe przywiązanie do rzeczy materialnych. Zjawisko to nie budzi aprobaty u papieża Franciszka, który w ostatnim czasie wydał ważny komunikat do wiernych oraz duchowieństwa. Jego zdaniem człowiek powinien być dla kapłanów wartością priorytetową.

Tadeusz Rydzyk z pewnością nie będzie zadowolony ze słów papieża Franciszka. Za pośrednictwem Twittera głowa Kościoła katolickiego wydała ważny komunikat. "Bogactwo może pobudzać do wznoszenia murów. Jezus, przeciwnie, zachęca swoich uczniów do zamiany dóbr i bogactw w relacje, ponieważ ludzie są ważniejsi niż rzeczy i liczą się bardziej niż posiadane bogactwo" - deklaruje papież Franciszek.

Tadeusz Rydzyk papież Franciszek

Źródło: [Twitter/papież Franciszek]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!