Tadeusz Rydzyk pieniądze. MARCIN SMULCZYNSKI/East NewsŹródło: MARCIN SMULCZYNSKI/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 18 Lipca 2020

Kosmiczne pensje u Tadeusza Rydzyka. Do sieci wyciekły kwoty, wielu może pomarzyć o podobnych zarobkach

Tadeusz Rydzyk wypłaca pracownikom Radia Maryja wielkie pieniądze. Zarobki w rozgłośni znacznie przekraczają średnie wypłaty Polek i Polaków. "Super Express" ujawnia, jakie pensje otrzymują reporterzy katolickiej rozgłośni, która należy to toruńskiego redemptorysty.

Założyciel rodziny Radia Maryja oraz Telewizji Trwam nie od dziś budzi w naszym kraju wiele kontrowersji. Przeciwnicy Rydzyka zarzucają mu postępowanie wbrew zasadom Kościoła. Podczas ostatniej pielgrzymki na Jasną Górę redemptorysta miał radzić wiernym, jak głosować. Jego słowa wielokrotnie wywoływały spory i podziały wśród opinii publicznej. 

Tony Halik zostawił kopertę, którą żona miała spalić po jego śmierci. Zajrzała jednak do środka i zamarła, kiedy zobaczyła zawartośćTony Halik zostawił kopertę, którą żona miała spalić po jego śmierci. Zajrzała jednak do środka i zamarła, kiedy zobaczyła zawartośćCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk wypłaca swoim pracownikom niemałe pensje

- Jutro się okaże, za czym jesteście, za czym jest Polska. Uchowaj Boże, żeby nie stała się Polska taka jak gdzie indziej. Mówili wam: "Babciu, nie jedź, bo się zarazisz, nie chodź do kościoła, bo te wirusy są takie pobożne, że tylko w kościele siedzą?". Mówili? Wracamy do kościoła, ciągnijcie tu młodzież. Chcecie, żeby były u nas Niemcy? Zobaczymy jutro. Zobaczymy, jak pójdziecie do kościoła, i nie tylko do kościoła - wykrzykiwał do pielgrzymów Tadeusz Rydzyk. Jego słowa przytoczyło Radio Maryja. 

Nie koniec afery z pumą. Właśnie zrobiło się bardzo nieprzyjemnie, padły poważne grozbyNie koniec afery z pumą. Właśnie zrobiło się bardzo nieprzyjemnie, padły poważne grozbyCzytaj dalej

"Nowości Toruń przekazały za "Super Express", ile pieniędzy zarabiają pracownicy zatrudniani przez Tadeusza Rydzyka. Przypomnijmy, że jest on prezesem zarządu fundacji "Lux Veritatis". Zasiada również w radzie nadzorczej fundacji "Nasza Przyszłość". Redaktorzy z "Super Expressu" wskazali, że choć samo kierownictwo organizacji nie pobiera wynagrodzeń, to zatrudniane przez nich osoby czerpią ze swojego miejsca pracy niemałe pieniądze. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Bardzo poważne ostrzeżenie dla wszystkich Polek i Polaków. Trwa niebezpieczny sezon w polskich lasach, nie chodzi o pożary
2. Grzybiarze, uważajcie na dotkliwe mandaty. W lesie także grozi kara, mowa o nawet 5 tys. zł

Tadeusz Rydzyk na swoich pracowników ma przeznaczać rocznie aż 5.3 milionów złotych. Osoby zatrudnione w fundacji "Lux Veritatis" otrzymują średnio aż 7 tysięcy złotych. Ci, którzy otrzymali pracę w fundacji "Nasza Przyszłość", mogą liczyć na średnio 2.8 tysięcy złotych. W "Lux Veritatis" pracuje 50 osób, a w "Naszej Przyszłości" 33 osoby.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające zachowanie kobiety w autobusie. Wszystko się nagrało [wideo]
  2. Powiedział, co sądzi o TVP, a nadawca go pozwał. Dziś to telewizja musi zapłacić widzowi
  3. Podczas karmienia piersią przestała reagować. Luna miała tyko trzy dni
  4. Wybuch i pożar w Castoramie, klienci są ewakuowani. Ucierpiały zaparkowane pod sklepem samochody
  5. Kto może zastąpić Łukasza Szumowskiego? Potencjalni kandydaci
  6. Dramat na polskim "Darze Młodzieży". Doszło do najgorszego, byli bezradni

Źródło: [Super Express/Radio Maryja/TV Trwam/Nowości Toruń]