Tadeusz Rydzyk pieniądze. MARCIN SMULCZYNSKI/East News
Źródło: MARCIN SMULCZYNSKI/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 18 Lipca 2020

Kosmiczne pensje u Tadeusza Rydzyka. Do sieci wyciekły kwoty, wielu może pomarzyć o podobnych zarobkach

Tadeusz Rydzyk wypłaca pracownikom Radia Maryja wielkie pieniądze. Zarobki w rozgłośni znacznie przekraczają średnie wypłaty Polek i Polaków. "Super Express" ujawnia, jakie pensje otrzymują reporterzy katolickiej rozgłośni, która należy to toruńskiego redemptorysty.

Założyciel rodziny Radia Maryja oraz Telewizji Trwam nie od dziś budzi w naszym kraju wiele kontrowersji. Przeciwnicy Rydzyka zarzucają mu postępowanie wbrew zasadom Kościoła. Podczas ostatniej pielgrzymki na Jasną Górę redemptorysta miał radzić wiernym, jak głosować. Jego słowa wielokrotnie wywoływały spory i podziały wśród opinii publicznej. 

Tadeusz Rydzyk wypłaca swoim pracownikom niemałe pensje

- Jutro się okaże, za czym jesteście, za czym jest Polska. Uchowaj Boże, żeby nie stała się Polska taka jak gdzie indziej. Mówili wam: "Babciu, nie jedź, bo się zarazisz, nie chodź do kościoła, bo te wirusy są takie pobożne, że tylko w kościele siedzą?". Mówili? Wracamy do kościoła, ciągnijcie tu młodzież. Chcecie, żeby były u nas Niemcy? Zobaczymy jutro. Zobaczymy, jak pójdziecie do kościoła, i nie tylko do kościoła - wykrzykiwał do pielgrzymów Tadeusz Rydzyk. Jego słowa przytoczyło Radio Maryja. 

"Nowości Toruń przekazały za "Super Express", ile pieniędzy zarabiają pracownicy zatrudniani przez Tadeusza Rydzyka. Przypomnijmy, że jest on prezesem zarządu fundacji "Lux Veritatis". Zasiada również w radzie nadzorczej fundacji "Nasza Przyszłość". Redaktorzy z "Super Expressu" wskazali, że choć samo kierownictwo organizacji nie pobiera wynagrodzeń, to zatrudniane przez nich osoby czerpią ze swojego miejsca pracy niemałe pieniądze. 

Tadeusz Rydzyk na swoich pracowników ma przeznaczać rocznie aż 5.3 milionów złotych. Osoby zatrudnione w fundacji "Lux Veritatis" otrzymują średnio aż 7 tysięcy złotych. Ci, którzy otrzymali pracę w fundacji "Nasza Przyszłość", mogą liczyć na średnio 2.8 tysięcy złotych. W "Lux Veritatis" pracuje 50 osób, a w "Naszej Przyszłości" 33 osoby.

Źródło: [Super Express/Radio Maryja/TV Trwam/Nowości Toruń]