wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Kosmiczne pensje u Tadeusza Rydzyka. Do sieci wyciekły kwoty, wielu może pomarzyć o podobnych zarobkach

18 Lipca 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Tadeusz Rydzyk wypłaca pracownikom Radia Maryja wielkie pieniądze. Zarobki w rozgłośni znacznie przekraczają średnie wypłaty Polek i Polaków. "Super Express" ujawnia, jakie pensje otrzymują reporterzy katolickiej rozgłośni, która n

Założyciel rodziny Radia Maryja oraz Telewizji Trwam nie od dziś budzi w naszym kraju wiele kontrowersji. Przeciwnicy Rydzyka zarzucają mu postępowanie wbrew zasadom Kościoła. Podczas ostatniej pielgrzymki na Jasną Górę redemptorysta miał radzić wiernym, jak głosować. Jego słowa wielokrotnie wywoływały spory i podziały wśród opinii publicznej. 

Tadeusz Rydzyk wypłaca swoim pracownikom niemałe pensje

- Jutro się okaże, za czym jesteście, za czym jest Polska. Uchowaj Boże, żeby nie stała się Polska taka jak gdzie indziej. Mówili wam: "Babciu, nie jedź, bo się zarazisz, nie chodź do kościoła, bo te wirusy są takie pobożne, że tylko w kościele siedzą?". Mówili? Wracamy do kościoła, ciągnijcie tu młodzież. Chcecie, żeby były u nas Niemcy? Zobaczymy jutro. Zobaczymy, jak pójdziecie do kościoła, i nie tylko do kościoła - wykrzykiwał do pielgrzymów Tadeusz Rydzyk. Jego słowa przytoczyło Radio Maryja. 

"Nowości Toruń przekazały za "Super Express", ile pieniędzy zarabiają pracownicy zatrudniani przez Tadeusza Rydzyka. Przypomnijmy, że jest on prezesem zarządu fundacji "Lux Veritatis". Zasiada również w radzie nadzorczej fundacji "Nasza Przyszłość". Redaktorzy z "Super Expressu" wskazali, że choć samo kierownictwo organizacji nie pobiera wynagrodzeń, to zatrudniane przez nich osoby czerpią ze swojego miejsca pracy niemałe pieniądze. 

Tadeusz Rydzyk na swoich pracowników ma przeznaczać rocznie aż 5.3 milionów złotych. Osoby zatrudnione w fundacji "Lux Veritatis" otrzymują średnio aż 7 tysięcy złotych. Ci, którzy otrzymali pracę w fundacji "Nasza Przyszłość", mogą liczyć na średnio 2.8 tysięcy złotych. W "Lux Veritatis" pracuje 50 osób, a w "Naszej Przyszłości" 33 osoby.

Źródło: [Super Express/Radio Maryja/TV Trwam/Nowości Toruń]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >