wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Jak można tak potraktować osoby starsze? Tadeusz Rydzyk mógł narazić zdrowie wiernych, przejrzano jego sklep

17 Października 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Ojciec Tadeusz Rydzyk rozpoczął promocję książki, w której zawarto antynaukowe tezy. Każdy, kto zastosuje się do zaleceń autorów publikacji, może narazić swoje zdrowie i życie. Czytając "Fałszywą pandemię", możemy dowiedzieć się, ż

Wypowiedzi Tadeusza Rydzyka o kryzysie epidemicznym od samego początku wołają o pomstę do nieba. Jeszcze w maju duchowny krytykował działania rządu na antenie Radia Maryja. Tadeusz Rydzyk był niezadowolony z obostrzeń, jakie wprowadzono wówczas na terenie kościołów. - Rozumiem, że trzeba zachować pewne przepisy higieniczne i zdrowie jest ważne, ale dla nas - chrześcijan, katolików - jest ważniejsze zdrowie ducha. My mamy życie wieczne. [...] Musimy to przemyśleć, zobaczyć, gdzie daliśmy się wpuścić w kanał, za przeproszeniem, zła. Pierwszy jest Pan Bóg. Nie dajmy się i wracajmy do kościoła jak najszybciej. Wszyscy - deklarował.

Ojciec Tadeusz Rydzyk naraża zdrowie wiernych i seniorów? 

Katolickie media, założone przez Tadeusza Rydzyka, cieszą się uznaniem głównie seniorów i seniorek. Radio Maryja prowadzi również prężne działania w Chicago, w którym mieszkają duże grupy Polek i Polaków. Redemptorysta utworzył odrębną witrynę internetową dla tamtejszych wiernych, by uzyskiwać datki oraz pieniądze za oferowane produkty. "Onet" informuje, że Tadeusz Rydzyk rozpoczął promowanie książki "Fałszywa pandemia". Publikacja została wydana przez fundację Osuchowa. Organizacja ta, jak podaje "Onet" została założona przez jednego z czołowych polityków Konfederacji, Grzegorza Brauna. Przypomnijmy, że poseł wystąpił wczoraj na antenie publicznego nadawcy, by przedstawić "Fałszywą pandemię" widzom. Działanie to spotkało się z radykalną reakcją prowadzącego, który wyłączył gościa z dalszej debaty. 

Poza skrajnie niebezpieczną publikacją na witrynie Tadeusza Rydzyka możemy zapoznać się z obszernymi materiałami, dotyczącymi "ideologii gender" oraz działalności Lecha Kaczyńskiego. "Fałszywa pandemia" tłumaczy, że zarówno w Polsce, jak i w innych krajach nigdy nie było pandemii. Tadeusz Rydzyk zaś wyznał w rozmowie z "Naszym Dziennikiem", że kryzys jest szansą na "rewizję życia". - Dziś poprzez kolejne przełomowe wydarzenie, Bóg daje naszemu narodowi jeszcze jedną szansę na duchowe oczyszczenie - deklarował w wywiadzie z kwietnia. 

Co więcej, Tadeusz Rydzyk wspólnie ze swoją fundacją Lux Veritatis oferują wiernym niecodzienne przedmioty. W sklepie redemptorysty możemy zakupić między innymi biało-czerwony różaniec, na którym zamiast obrazu Jezusa lub Maryi jest kardynał Wyszyński, figurę Matki Boskiej w wysokości pół metra, chusteczki z Janem Pawłem II, a także książki, które oskarżają Żydów, Niemców i George'a Sorosa o władzę nad światem. 

Źródło: [Onet/Nasz Dziennik/Radio Maryja]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >