wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Jak można tak potraktować osoby starsze? Tadeusz Rydzyk mógł narazić zdrowie wiernych, przejrzano jego sklep

17 Października 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Ojciec Tadeusz Rydzyk rozpoczął promocję książki, w której zawarto antynaukowe tezy. Każdy, kto zastosuje się do zaleceń autorów publikacji, może narazić swoje zdrowie i życie. Czytając "Fałszywą pandemię", możemy dowiedzieć się, ż

Wypowiedzi Tadeusza Rydzyka o kryzysie epidemicznym od samego początku wołają o pomstę do nieba. Jeszcze w maju duchowny krytykował działania rządu na antenie Radia Maryja. Tadeusz Rydzyk był niezadowolony z obostrzeń, jakie wprowadzono wówczas na terenie kościołów. - Rozumiem, że trzeba zachować pewne przepisy higieniczne i zdrowie jest ważne, ale dla nas - chrześcijan, katolików - jest ważniejsze zdrowie ducha. My mamy życie wieczne. [...] Musimy to przemyśleć, zobaczyć, gdzie daliśmy się wpuścić w kanał, za przeproszeniem, zła. Pierwszy jest Pan Bóg. Nie dajmy się i wracajmy do kościoła jak najszybciej. Wszyscy - deklarował.

Ojciec Tadeusz Rydzyk naraża zdrowie wiernych i seniorów? 

Katolickie media, założone przez Tadeusza Rydzyka, cieszą się uznaniem głównie seniorów i seniorek. Radio Maryja prowadzi również prężne działania w Chicago, w którym mieszkają duże grupy Polek i Polaków. Redemptorysta utworzył odrębną witrynę internetową dla tamtejszych wiernych, by uzyskiwać datki oraz pieniądze za oferowane produkty. "Onet" informuje, że Tadeusz Rydzyk rozpoczął promowanie książki "Fałszywa pandemia". Publikacja została wydana przez fundację Osuchowa. Organizacja ta, jak podaje "Onet" została założona przez jednego z czołowych polityków Konfederacji, Grzegorza Brauna. Przypomnijmy, że poseł wystąpił wczoraj na antenie publicznego nadawcy, by przedstawić "Fałszywą pandemię" widzom. Działanie to spotkało się z radykalną reakcją prowadzącego, który wyłączył gościa z dalszej debaty. 

Poza skrajnie niebezpieczną publikacją na witrynie Tadeusza Rydzyka możemy zapoznać się z obszernymi materiałami, dotyczącymi "ideologii gender" oraz działalności Lecha Kaczyńskiego. "Fałszywa pandemia" tłumaczy, że zarówno w Polsce, jak i w innych krajach nigdy nie było pandemii. Tadeusz Rydzyk zaś wyznał w rozmowie z "Naszym Dziennikiem", że kryzys jest szansą na "rewizję życia". - Dziś poprzez kolejne przełomowe wydarzenie, Bóg daje naszemu narodowi jeszcze jedną szansę na duchowe oczyszczenie - deklarował w wywiadzie z kwietnia. 

Co więcej, Tadeusz Rydzyk wspólnie ze swoją fundacją Lux Veritatis oferują wiernym niecodzienne przedmioty. W sklepie redemptorysty możemy zakupić między innymi biało-czerwony różaniec, na którym zamiast obrazu Jezusa lub Maryi jest kardynał Wyszyński, figurę Matki Boskiej w wysokości pół metra, chusteczki z Janem Pawłem II, a także książki, które oskarżają Żydów, Niemców i George'a Sorosa o władzę nad światem. 

Źródło: [Onet/Nasz Dziennik/Radio Maryja]

Tagi:

Radio MaryjaTadeusz Rydzyk

Alan WysockiAutor

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Abp Grzegorz Ryś przeprasza urażonych wiernych

Polska

"Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się zgorszeni". Abp Grzegorz Ryś przeprasza wiernych

Czytaj więcej >
Instagram/fundacjaocalenie

Polska

Kolejne tragiczne wydarzenia na granicy. Fundacja Ocalenie ujawniła działania Straży Granicznej

Czytaj więcej >
EAST NEWS

Polska

Ostrzeszów. Policja znalazła zwłoki 86-letniego grzybiarza

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Polska

Pułtusk. Z rzeki wyłowiono zwłoki 6-letniej dziewczynki i jej 39-letniej matki

Czytaj więcej >
Google Maps

Polska

Lublin. 26-letnia matka, która udusiła swoje dzieci jest już w areszcie

Czytaj więcej >
KPP Kolno

Polska

Kolno. 17-latek włamał się do lokalu gastronomicznego. Grozi mu 10 lat więzienia

Czytaj więcej >