Tadeusz Rydzyk Radio Maryja. (zdj. Il. ) ; Piotr Piwowarski/EastNews
Źródło: (zdj. Il. ) ; Piotr Piwowarski/EastNews
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 16 Sierpnia 2020

Dziennikarze weszli do słynnego parku o. Tadeusza Rydzyka. Zadziwiające sceny, są Polacy, którzy nie zostaną wpuszczeni

Tadeusz Rydzyk od kilku lat rozwija swoje "imperium". Część nieruchomości powstaje za pieniądze budżetu państwa. Dziennikarze "Onetu" udali się do parku redemptorysty. Zatrudniony tam ochroniarz ujawnił, jaką decyzję podjął jego przełożony.

Radio Maryja nie jest jedynym osiągnięciem Tadeusza Rydzyka. Kontrowersyjny duchowny wbrew wywoływanym skandalom zgromadził wokół siebie rzeszę sympatyków. Kilka tygodni temu w mediach ujawniono najnowszy projekt redemptorysty. Wyjaśnijmy, że na terenie toruńskiego Portu Drzewnego tworzone są wielkie inwestycje. Okazuje się, że "miasteczko" Rydzyka składa się nie tylko z sanktuarium. Przedstawiciele prasy chcieli nakręcić kilka ujęć z najnowszego przedsięwzięcia zakonnika. Okazuje się, że ochroniarze obiektu dostali oburzające zalecenia od swojego pracodawcy.

Tadeusz Rydzyk nie wpuszcza mediów do swojego parku

Przypomnijmy, że pod adresem duchownego padło już wiele zarzutów. Nie tylko ateiści i antyklerykałowie mają pretensje do postępowania Tadeusza Rydzyka. Oskarża się go między innymi o zaprzeczanie zasadom oraz wartościom Kościoła katolickiego. Wiele wskazuje na to, że kapłan ma swoim koncie niemałe środki. Jest też regularnie wspierany przez Zjednoczoną Prawicę. Rada Ministrów wspiera działania oraz projekty założyciela Radia Maryja. 

Redakcja "Onetu" udała się do parku Tadeusza Rydzyka, aby wykonać kilka zdjęć. Tamtejszy ochroniarz przekazał im zaskakujące informacje. Okazuje się, że dziennikarze największych telewizyjnych stacji nie mają wstępu do jego nieruchomości. - Macie szczęście, że tylko z Onetu Wy jesteście, bo jak skąd indziej, to byście już fruwali stąd - deklarował pracownik redemptorysty. Między innymi TVN oraz Polsat nie mogą wejść do parku. Skandaliczne doniesienia obiegły już opinię publiczną. Segregacja prasy jest o tyle zaskakująca, że miejsce to powstało z pieniędzy podatników. "Onet" ujawnia, że Tadeusz Rydzyk chce utworzyć w tych okolicach uzdrowisko, do którego wykorzysta tamtejsze źródła solanki.

Tadeusz Rydzyk słynie ze swoich konserwatywnych poglądów. Prywatnie cieszy się też dużym szacunkiem ze strony Jarosława Kaczyńskiego. Chwilę przed końcem kampanii prezydenckiej redemptorysta osobiście prowadził rozmowę z prezesem Prawa i Sprawiedliwości na antenie Radia Maryja i Telewizji Trwam. 

Źródło: [Onet]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!