Tadeusz Rydzyk nie utrzymuje kontaktów z rodziną. PIOTR GRZYBOWSKI/East News
Źródło: PIOTR GRZYBOWSKI/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 25 Lipca 2020

Brat Rydzyka przed laty ujawnił gorzką prawdę o jego rodzinie. "Przyjeżdżał w nocy, zwoził cuda"

Tadeusz Rydzyk ma liczne rodzeństwo. Z relacji jego brata wynika jednak, że redemptorysta od lat nie utrzymuje kontaktów z rodziną. "Jego prawdziwa rodzina jest w Toruniu", twierdzi.

Dyrektor Radia Maryja ma czworo rodzeństwa – siostrę Marię oraz trzech braci: Mirosława, Stanisława i Zygmunta. Portal "Katowice. Nasze Miasto" przypomina jednak, że rodzina nie widziała go od lat.

– Tadeusz dawno już u nas nie był – przyznał Mirosław Rydzyk w zapomnianym wywiadzie. Zaznacza jednak, że nie ma żalu do brata. – On żyje dla Radia Maryja. Tam jest jego prawdziwa rodzina – powiedział brat słynnego redemptorysty.

Tadeusz Rydzyk zawsze przyjeżdżał nocą

Mirosław Rydzyk przyznał, że nie chce, by brat odwiedzał rodzinny dom. – Ludzie od razu pomyślą, że mamy księdza w rodzinie i bogactwami nas zasypuje – dodał.

Zaznaczył, że ojciec dyrektor zawsze dzwoni do niego, przejeżdżając przez Olkusz, rodzinną miejscowość redemptorysty. Telefonom nie towarzyszą jednak odwiedziny. "Jestem w mieście. Odmów zdrowaśkę za duszę matki i ojca", wspomina słowa brata Mirosław Rydzyk. Po telefonie szef Radia Maryja pojechał dalej.

– Odciął się od rodziny, nie utrzymuje z nami żadnego kontaktu, nawet nie dzwoni. On ma swoją Rodzinę w Toruniu – przekazała córka jednego z braci ojca Rydzyka, cytowana przez portal "Nasze Miasto". Bratanica redemptorysty nie ma dobrego zdania na temat jego działalności.

Syn Zygmunta Rydzyka, Paweł, ocenił, że ojciec dyrektor skłócił rodzinę. – Nigdy nam się nie przelewało. Wujek do nas zawsze przyjeżdżał nocą. Przywoził cuda z zagranicznych wojaży – opowiedział. Zdaniem rodziny nie dzielił się jednak swoim majątkiem. – Skarbówka powinna go skontrolować, niech wreszcie ujawni majątek – przekazała portalowi bratanica Tadeusza Rydzyka.

Źródło: fakt.pl / wykop.pl