Tadeusz Rydzyk nie utrzymuje kontaktów z rodziną. PIOTR GRZYBOWSKI/East NewsŹródło: PIOTR GRZYBOWSKI/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 25 Lipca 2020

Brat Rydzyka przed laty ujawnił gorzką prawdę o jego rodzinie. "Przyjeżdżał w nocy, zwoził cuda"

Tadeusz Rydzyk ma liczne rodzeństwo. Z relacji jego brata wynika jednak, że redemptorysta od lat nie utrzymuje kontaktów z rodziną. "Jego prawdziwa rodzina jest w Toruniu", twierdzi.

Dyrektor Radia Maryja ma czworo rodzeństwa – siostrę Marię oraz trzech braci: Mirosława, Stanisława i Zygmunta. Portal "Katowice. Nasze Miasto" przypomina jednak, że rodzina nie widziała go od lat.

Poważne kłopoty klientów PKO BP. Problemy także w ING, mBank i BNP Paribas, trzeba się przygotowaćPoważne kłopoty klientów PKO BP. Problemy także w ING, mBank i BNP Paribas, trzeba się przygotowaćCzytaj dalej

– Tadeusz dawno już u nas nie był – przyznał Mirosław Rydzyk w zapomnianym wywiadzie. Zaznacza jednak, że nie ma żalu do brata. – On żyje dla Radia Maryja. Tam jest jego prawdziwa rodzina – powiedział brat słynnego redemptorysty.

Tadeusz Rydzyk zawsze przyjeżdżał nocą

Mirosław Rydzyk przyznał, że nie chce, by brat odwiedzał rodzinny dom. – Ludzie od razu pomyślą, że mamy księdza w rodzinie i bogactwami nas zasypuje – dodał.

Poseł trafił do szpitala, musiał przejść ważną operację. Do sieci trafiło wymowne zdjęciePoseł trafił do szpitala, musiał przejść ważną operację. Do sieci trafiło wymowne zdjęcieCzytaj dalej

Zaznaczył, że ojciec dyrektor zawsze dzwoni do niego, przejeżdżając przez Olkusz, rodzinną miejscowość redemptorysty. Telefonom nie towarzyszą jednak odwiedziny. "Jestem w mieście. Odmów zdrowaśkę za duszę matki i ojca", wspomina słowa brata Mirosław Rydzyk. Po telefonie szef Radia Maryja pojechał dalej.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Porażające sceny na pogrzebie Andrzeja Strzeleckiego. Nikt się nie spodziewał
2. Jacek Kurski w bardzo poważnych tarapatach. Nie nacieszył się stołkiem w TVP, pojawił się ogromny problem
3. Sąd Najwyższy za samotnymi rodzicami. Mogą skorzystać ze specjalnej ulgi
 

– Odciął się od rodziny, nie utrzymuje z nami żadnego kontaktu, nawet nie dzwoni. On ma swoją Rodzinę w Toruniu – przekazała córka jednego z braci ojca Rydzyka, cytowana przez portal "Nasze Miasto". Bratanica redemptorysty nie ma dobrego zdania na temat jego działalności.

Syn Zygmunta Rydzyka, Paweł, ocenił, że ojciec dyrektor skłócił rodzinę. – Nigdy nam się nie przelewało. Wujek do nas zawsze przyjeżdżał nocą. Przywoził cuda z zagranicznych wojaży – opowiedział. Zdaniem rodziny nie dzielił się jednak swoim majątkiem. – Skarbówka powinna go skontrolować, niech wreszcie ujawni majątek – przekazała portalowi bratanica Tadeusza Rydzyka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Maciej: „Jestem bogaty i spotykam się z biedną dziewczyną. Za parę butów robi rzeczy, jakich sobie nie wyobrażacie”
  2. Zabezpieczcie zapasy wody. Niedługo wyłączą ją w jednej z części Warszawy. Lepiej się przygotujcie.
  3. Nakaz noszenia maseczek niezgodny z prawem
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Dramatyczne doniesienia znad polskiego morza. Koronawirus w markecie. Sklep odwiedziło mnóstwo turystów

Źródło: fakt.pl / wykop.pl