wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Jarosław Kaczyński nie wytrzymał w cieniu? Dla dobrego wyniku Dudy zdecydował się na radykalny krok

9 Lipca 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Tadeusz Rydzyk wspólnie z Jarosławem Kaczyńskim mogli odkryć swój własny pomysł na doprowadzenie Andrzeja Dudy do zwycięstwa. Prezes Prawa i Sprawiedliwości chwilę przed końcem kampanii powróci do debaty publicznej? Niewykluczone, że

Wiele decyzji podjętych przez sztab Andrzeja Dudy niekorzystnie wpłynęło na wyniki ostatnich sondaży. Pierwszym możliwym błędem Zjednoczonej Prawicy było zrezygnowanie z organizacji głosowania korespondencyjnego. Przypomnijmy, że przy tym wariancie kandydat Prawa i Sprawiedliwości mógłby wygrać już w pierwszej turze. Obecnie po wymianie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na Rafała Trzaskowskiego grunt pod nogami prezydenta Polski zaczyna się powoli zapadać. 

Tadeusz Rydzyk i Jarosław Kaczyński mają plan? 

Kolejnym wydarzeniem, które wpłynęło na opinię publiczną, była debata TVP w Końskich. Podejrzenia w sprawie czytania z promptera oraz działacze PiS w roli "przypadkowych mieszkańców" ośmieszyli zarówno Telewizję Polską, jak i samego Andrzeja Dudę. Obecna, wymykająca się z rąk sytuacja spotkała się z reakcją Jarosława Kaczyńskiego. Lider obozu rządzącego, choć na czas kampanii był schowany w politycznej "szafie", teraz mógł odkryć plan na zwycięstwo dla swojego reprezentanta. 

Tadeusz Rydzyk i Jarosław Kaczyński wspólnie wpłyną na wynik wyborów? Jeszcze dziś, 9 lipca, o godzinie 21:30 w Radiu Maryja dojdzie do ważnego spotkania. Redemptorysta z Torunia mógł wesprzeć prezesa PiS poprzez udostępnienie mu czasu antenowego swojej rozgłośni. Polityk może w ten sposób zachęcić emerytów i seniorów do wzięcia udziału w wyborach. Głosy osób najstarszych są bowiem w stanie zadecydować o przebiegu II tury głosowania.

Na umieszczonym zdjęciu wyróżniającym widzimy ujęcie z obrad Sejmu przedstawione przez ArtiqbForever2 19 lipca 2017 roku.

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >