wtv.pl
Tadeusz Rydzyk

(zdj. Il. ) ; Marek Barczyński/EastNews

Pracownica Tadeusza Rydzyka ujawniła kulisy działania toruńskiego imperium. Robią wrażenie

7 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Tadeusz Rydzyk od wielu lat tworzy nie tylko Radio Maryja. Skandalizująca postać musi mieć na swoim koncie niemałe środki. Od dłuższego czasu współtworzy on swoje imperium. Do mediów wyciekły zdjęcia jednego z ostatnich przedsięwzięć kapłana

Tadeusz Rydzyk budzi w naszym społeczeństwie wiele kontrowersji. Liczne zarzuty wobec redemptorysty padają nie tylko ze strony antyklerykałów, ale i katolików. Ci, którzy współtworzą z duchownym wspólnotę wyznaniową, wytykają mu nieprzestrzeganie zasad i wartości Kościoła katolickiego. Zarzuty dotyczą głównie życia w przepychu. Nie od dziś słyszymy o "imperium" czy też "miasteczku" zakonnika. Jedna z jego pracownic ujawniła fakty dotyczące swojego przełożonego. Wielu może być zaskoczonych.

Tadeusz Rydzyk modernizuje swoje "imperium" 

Monika Bilska, bo o niej mowa, jest zatrudniona w Radiu Maryja. Pełni tam funkcję redaktorki oraz fotografki. Dziennikarka ma najlepszy dostęp do informacji na temat Tadeusza Rydzyka. Wyjaśnijmy, że na terenie toruńskiego Portu Drzewnego redemptorysta planuje swoje inwestycje. Miejsce to nosi miano jego "miasteczka". "Super Express" wskazuje, że znajduje się tam nie tylko sanktuarium. Przedstawicielka katolickiego medium pokazała też tamtejszy park. Nie jest to jednak zwykły teren zielony.

"W sobotę 8 sierpnia otwarcie Parku Pamięci «Zachowali się jak trzeba» przy #ToruńskieSanktuarium. Znajdują się tu nazwiska osób, które ratowały Żydów przed zagładą" - zapowiada Monika Bilska na Twitterze. Na przedstawionej fotografii możemy zauważyć niezwykle piękny element miasteczka Tadeusza Rydzyka. Bez względu na sympatię oraz antypatię, trzeba stwierdzić, że zakonnik potrafi zaplanować budzące wrażenie przedsięwzięcia. 

Tadeusz Rydzyk zorganizował miejsce pamięci w towarzystwie klasycznego krajobrazu. Przy krótko ściętych trawnikach stoją proste pomniki, na których znajdują się nazwiska polskich ofiar II Wojny Światowej. "Super Express" dodaje, że nocą cały projekt emituje biało-czerwone światło. Dziennikarze wyjaśniają, że jest to element projektu "Misja Parku Pamięci Narodowej". Inicjatywa ma na celu upamiętnienie Polek i Polaków, którzy chronili mniejszość żydowską przed okupantem.

Źródło: [Twitter/Monika Bilska/Super Express]

Alan WysockiAutor

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Marek BAZAK/East News

Polska

Weekendowa przerwa techniczna w bankach. Jakie utrudnienia czekają na klientów?

Czytaj więcej >
TRICOLORS/East News

Polska

Rafał Ziemkiewicz zatrzymany lotnisku. Służby zabrały mu telefon i leki

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polska

Prof.Horban: Rada Medyczna coraz bliżej zarekomendowania obostrzeń. Ograniczenia na wzór Francji

Czytaj więcej >
Straż Graniczna komentuje sprawę uchodźców z Michałowa

Polska

"Odmówili złożenia takiego wniosku w Polsce". SG komentuje sprawę uchodźców z Michałowa

Czytaj więcej >
Protesty: pod Kancelarią Premiera rozbiło się "czerwone miasteczko"

Polska

Protest pracowników sądów i prokuratur. Pod KPRM wyrosło "czerwone miasteczko"

Czytaj więcej >
Lublin

Polska

Lublin: Odnaleziono ciała trójki martwych dzieci. Ich matka przyznała się, że to ona je zabiła

Czytaj więcej >