wtv.pl > Polska > Pracownica Tadeusza Rydzyka ujawniła kulisy działania toruńskiego imperium. Robią wrażenie
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:44

Pracownica Tadeusza Rydzyka ujawniła kulisy działania toruńskiego imperium. Robią wrażenie

Tadeusz Rydzyk
(zdj. Il. ) ; Marek Barczyński/EastNews

Tadeusz Rydzyk budzi w naszym społeczeństwie wiele kontrowersji. Liczne zarzuty wobec redemptorysty padają nie tylko ze strony antyklerykałów, ale i katolików. Ci, którzy współtworzą z duchownym wspólnotę wyznaniową, wytykają mu nieprzestrzeganie zasad i wartości Kościoła katolickiego. Zarzuty dotyczą głównie życia w przepychu. Nie od dziś słyszymy o "imperium" czy też "miasteczku" zakonnika. Jedna z jego pracownic ujawniła fakty dotyczące swojego przełożonego. Wielu może być zaskoczonych.

Tadeusz Rydzyk modernizuje swoje "imperium" 

Monika Bilska, bo o niej mowa, jest zatrudniona w Radiu Maryja. Pełni tam funkcję redaktorki oraz fotografki. Dziennikarka ma najlepszy dostęp do informacji na temat Tadeusza Rydzyka. Wyjaśnijmy, że na terenie toruńskiego Portu Drzewnego redemptorysta planuje swoje inwestycje. Miejsce to nosi miano jego "miasteczka". "Super Express" wskazuje, że znajduje się tam nie tylko sanktuarium. Przedstawicielka katolickiego medium pokazała też tamtejszy park. Nie jest to jednak zwykły teren zielony.

"W sobotę 8 sierpnia otwarcie Parku Pamięci «Zachowali się jak trzeba» przy #ToruńskieSanktuarium. Znajdują się tu nazwiska osób, które ratowały Żydów przed zagładą" - zapowiada Monika Bilska na Twitterze. Na przedstawionej fotografii możemy zauważyć niezwykle piękny element miasteczka Tadeusza Rydzyka. Bez względu na sympatię oraz antypatię, trzeba stwierdzić, że zakonnik potrafi zaplanować budzące wrażenie przedsięwzięcia. 

Tadeusz Rydzyk zorganizował miejsce pamięci w towarzystwie klasycznego krajobrazu. Przy krótko ściętych trawnikach stoją proste pomniki, na których znajdują się nazwiska polskich ofiar II Wojny Światowej. "Super Express" dodaje, że nocą cały projekt emituje biało-czerwone światło. Dziennikarze wyjaśniają, że jest to element projektu "Misja Parku Pamięci Narodowej". Inicjatywa ma na celu upamiętnienie Polek i Polaków, którzy chronili mniejszość żydowską przed okupantem.

Źródło: [Twitter/Monika Bilska/Super Express]

Powiązane