Tadeusz Rydzyk. (zdj. Il. ) ; Marek Barczyński/EastNewsŹródło: (zdj. Il. ) ; Marek Barczyński/EastNews
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 7 Sierpnia 2020

Pracownica Tadeusza Rydzyka ujawniła kulisy działania toruńskiego imperium. Robią wrażenie

Tadeusz Rydzyk od wielu lat tworzy nie tylko Radio Maryja. Skandalizująca postać musi mieć na swoim koncie niemałe środki. Od dłuższego czasu współtworzy on swoje imperium. Do mediów wyciekły zdjęcia jednego z ostatnich przedsięwzięć kapłana.

Tadeusz Rydzyk budzi w naszym społeczeństwie wiele kontrowersji. Liczne zarzuty wobec redemptorysty padają nie tylko ze strony antyklerykałów, ale i katolików. Ci, którzy współtworzą z duchownym wspólnotę wyznaniową, wytykają mu nieprzestrzeganie zasad i wartości Kościoła katolickiego. Zarzuty dotyczą głównie życia w przepychu. Nie od dziś słyszymy o "imperium" czy też "miasteczku" zakonnika. Jedna z jego pracownic ujawniła fakty dotyczące swojego przełożonego. Wielu może być zaskoczonych.

Protest w samym centrum Warszawy, manifestujący ruszyli pod Sejm. Protest w samym centrum Warszawy, manifestujący ruszyli pod Sejm. "Mają dość"Czytaj dalej

Tadeusz Rydzyk modernizuje swoje "imperium" 

Monika Bilska, bo o niej mowa, jest zatrudniona w Radiu Maryja. Pełni tam funkcję redaktorki oraz fotografki. Dziennikarka ma najlepszy dostęp do informacji na temat Tadeusza Rydzyka. Wyjaśnijmy, że na terenie toruńskiego Portu Drzewnego redemptorysta planuje swoje inwestycje. Miejsce to nosi miano jego "miasteczka". "Super Express" wskazuje, że znajduje się tam nie tylko sanktuarium. Przedstawicielka katolickiego medium pokazała też tamtejszy park. Nie jest to jednak zwykły teren zielony.

Wiadomości TVP przeszły same siebie. Pasek był jedynie zadziwiającym wstępem, aż trudno uwierzyć, o co poszłoWiadomości TVP przeszły same siebie. Pasek był jedynie zadziwiającym wstępem, aż trudno uwierzyć, o co poszłoCzytaj dalej

"W sobotę 8 sierpnia otwarcie Parku Pamięci «Zachowali się jak trzeba» przy #ToruńskieSanktuarium. Znajdują się tu nazwiska osób, które ratowały Żydów przed zagładą" - zapowiada Monika Bilska na Twitterze. Na przedstawionej fotografii możemy zauważyć niezwykle piękny element miasteczka Tadeusza Rydzyka. Bez względu na sympatię oraz antypatię, trzeba stwierdzić, że zakonnik potrafi zaplanować budzące wrażenie przedsięwzięcia. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Media właśnie przekazały smutną wiadomość. Niestety, nie żyje
2. TVN szykuje program, jakiego w polskiej telewizji jeszcze nie było. Ściągnie przed telewizory miliony widzów, niebawem premiera
3. Wchodzi nowa opłata. Rachunki w górę o 107 zł

Tadeusz Rydzyk zorganizował miejsce pamięci w towarzystwie klasycznego krajobrazu. Przy krótko ściętych trawnikach stoją proste pomniki, na których znajdują się nazwiska polskich ofiar II Wojny Światowej. "Super Express" dodaje, że nocą cały projekt emituje biało-czerwone światło. Dziennikarze wyjaśniają, że jest to element projektu "Misja Parku Pamięci Narodowej". Inicjatywa ma na celu upamiętnienie Polek i Polaków, którzy chronili mniejszość żydowską przed okupantem.

Tadeusz Rydzyk

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus w starostwie. Pracownik chory na COVID-19
  2. Ministerstwo zapowiada nowy wymóg dot. maseczek. Ekspert: “brak prawnego znaczenia”
  3. Gwiazda Pytanie na śniadanie "modli się, aby TVP jej nie zwolniło". Dramat prezenterki
  4. Jacek Kurski w poważnych tarapatach przez sytuację rodzinną? Zaskakujące doniesienia o jego przyszłości
  5. Prawdziwy armagedon na plaży w Dębkach. W głowie się nie mieści

Źródło: [Twitter/Monika Bilska/Super Express]