wtv.pl
Tadeusz Rydzyk

(zdj. Il. ) ; Marek Barczyński/EastNews

Pracownica Tadeusza Rydzyka ujawniła kulisy działania toruńskiego imperium. Robią wrażenie

7 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Tadeusz Rydzyk od wielu lat tworzy nie tylko Radio Maryja. Skandalizująca postać musi mieć na swoim koncie niemałe środki. Od dłuższego czasu współtworzy on swoje imperium. Do mediów wyciekły zdjęcia jednego z ostatnich przedsięwzięć kapłana

Tadeusz Rydzyk budzi w naszym społeczeństwie wiele kontrowersji. Liczne zarzuty wobec redemptorysty padają nie tylko ze strony antyklerykałów, ale i katolików. Ci, którzy współtworzą z duchownym wspólnotę wyznaniową, wytykają mu nieprzestrzeganie zasad i wartości Kościoła katolickiego. Zarzuty dotyczą głównie życia w przepychu. Nie od dziś słyszymy o "imperium" czy też "miasteczku" zakonnika. Jedna z jego pracownic ujawniła fakty dotyczące swojego przełożonego. Wielu może być zaskoczonych.

Tadeusz Rydzyk modernizuje swoje "imperium" 

Monika Bilska, bo o niej mowa, jest zatrudniona w Radiu Maryja. Pełni tam funkcję redaktorki oraz fotografki. Dziennikarka ma najlepszy dostęp do informacji na temat Tadeusza Rydzyka. Wyjaśnijmy, że na terenie toruńskiego Portu Drzewnego redemptorysta planuje swoje inwestycje. Miejsce to nosi miano jego "miasteczka". "Super Express" wskazuje, że znajduje się tam nie tylko sanktuarium. Przedstawicielka katolickiego medium pokazała też tamtejszy park. Nie jest to jednak zwykły teren zielony.

"W sobotę 8 sierpnia otwarcie Parku Pamięci «Zachowali się jak trzeba» przy #ToruńskieSanktuarium. Znajdują się tu nazwiska osób, które ratowały Żydów przed zagładą" - zapowiada Monika Bilska na Twitterze. Na przedstawionej fotografii możemy zauważyć niezwykle piękny element miasteczka Tadeusza Rydzyka. Bez względu na sympatię oraz antypatię, trzeba stwierdzić, że zakonnik potrafi zaplanować budzące wrażenie przedsięwzięcia. 

Tadeusz Rydzyk zorganizował miejsce pamięci w towarzystwie klasycznego krajobrazu. Przy krótko ściętych trawnikach stoją proste pomniki, na których znajdują się nazwiska polskich ofiar II Wojny Światowej. "Super Express" dodaje, że nocą cały projekt emituje biało-czerwone światło. Dziennikarze wyjaśniają, że jest to element projektu "Misja Parku Pamięci Narodowej". Inicjatywa ma na celu upamiętnienie Polek i Polaków, którzy chronili mniejszość żydowską przed okupantem.

Źródło: [Twitter/Monika Bilska/Super Express]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >