wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Tadeusz Rydzyk nabija się z branży pogrzebowej. "Mało ludzi umiera"

7 Lipca 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Tadeusz Rydzyk słynie z nieco kontrowersyjnych poglądów i osobliwych, nierzadko nie do końca jasnych wypowiedzi. Tym razem ojciec dyrektor postanowił odnieść się m.in. do liczby ofiar epidemii koronawirusa. – Dlaczego umiera dużo mniej ludzi

Szczegóły wypowiedzi ojca Rydzyka przytacza Interia, zaznaczając, że redemptorysta niejednokrotnie dawał wyraz swojego niezadowolenia z decyzji rządzących w dobie koronawirusa. Krytycznie odniósł się on m.in. do limitu dotyczącego liczby wiernych w miejscach kultu religijnego. – Musimy sobie przemyśleć i zobaczyć, gdzie daliśmy się, za przeproszeniem, wpuścić w taki kanał zła – mówił przed kilkoma tygodniami dyrektor Radia Maryja.

Tadeusz Rydzyk: "Może to nie jest śmieszne, ale można się uśmiechnąć"

Na podzielenie się kolejnymi interesującymi refleksjami zakonnika nie przyszło nam długo czekać. Na antenie TV Trwam Tadeusz Rydzyk postanowił odnieść się do liczby śmiertelnych ofiar epidemii. – À propos stanu sanitarnego, tak się wszyscy boją śmierci i tak dalej, że tyle ludzi umiera. Dziennie umiera więcej w Polsce, bo około 300 osób, na raka. Ile ludzi umiera dziennie na zawał serca czy na inne? – pytał redemptorysta, cytowany przez Interia.pl.

– A w ogóle, przeciekawa sprawa i warto się zastanowić. Dlaczego dużo mniej umiera ludzi niż w zeszłym roku o tej samej porze, w tych samych miesiącach? Dużo mniej. Może to nie jest śmieszne, ale można się uśmiechnąć – kontynuował ojciec dyrektor.

Słowa Rydzyka skomentował m.in. prof. dr. hab. Krzysztofa Pyrcia. Wirusolog, którego wypowiedź przytacza wspomniany serwis, uznał je za "niepoważne", wspominając "naśmiewanie się ze zmarłych w innych krajach". – W Polsce mieliśmy bardzo mało zakażeń i cieszmy się z tego – zaznaczył ekspert.

Założyciel Radia Maryja ciągnął jednak swe teorie, poruszając również temat branży pogrzebowej w czasie koronawirusa. – Opowiadał mi ktoś, mówi, kolega prowadzi zakład pogrzebowy, i mówi: "no chyba będę musiał zamknąć, bo tak mało ludzi umiera". A może dlatego, że bardziej zachowujemy przepisy jakieś higieniczne? Myjemy ręce często, odkażamy. Może i to też, nie wiem – zastanawiał się Tadeusz Rydzyk.

Źródło: interia.pl

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >