wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Tadeusz Rydzyk nie ma skrupułów. Zagrożenie życia i zdrowia wiernych

4 Września 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Tadeusz Rydzyk, założyciel Radia Maryja bez zastanowienia mógł narazić zdrowie i życie wiernych. Jego najnowsze przedsięwzięcie zgromadzi tłumy. Jego zdaniem Jezus Chrystus jest ważniejszy niż bezpieczeństwo chrześcijan. Inicjatywę poparło Minister

Toruński redemptorysta budzi niezwykle skrajne emocje. Jego skandaliczne wypowiedzi oraz działania są opisywane przez największe portale. Tadeusz Rydzyk, pomimo złej sławy, wciąż cieszy się sympatią ze strony wielu Polek i Polaków. Nie każdy katolik ceni sobie obecność duchownego w życiu publicznym. Część zarzuca mu łamanie zasad, którymi powinni się kierować członkowie Kościoła katolickiego. Założyciel Radia Maryja wystąpił z kolejną inicjatywą. Wydarzenie może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa wiernych.

Tadeusz Rydzyk naraża zdrowie wiernych? Organizuje wielki piknik Radia Maryja

Od 12 lat kapłan organizuje pikniki, podczas których społeczność wyznaniowa może się ze sobą zintegrować. Wydarzenie przypomina swoją formą wielkie festyny. Sympatycy Radia Maryja będą mogli zakupić ekologiczną żywność, wypocząć oraz wziąć udział w uroczystym nabożeństwie. Tadeusz Rydzyk zaplanował też koncert "Małej Armii Janosika". "Onet" wskazuje, że redemptorysta zorganizował miejsce pamięci dla bohaterów ukraińskich zabitych za ratowanie Polaków. Na sam koniec przewidziano wielką procesję fatimską.

Założyciel Radia Maryja wykorzystał okazję, by przedstawić swoje przemyślenia na temat kryzysu epidemicznego. Tadeusz Rydzyk uważa, że w Polsce promowana jest antykościelna propaganda. "Nie panikujmy, nie dajmy się zwieść propagandzie, że zarazić się można tylko w kościele. Musi być bardzo pobożny ten wirus, jak powiedział ks. bp pomocniczy ze Lwowa, że jest on akurat w kościele, a nie ma go gdzie indziej. Wierzymy bardziej w wirusa czy w Chrystusa? Spróbujmy myśleć i wyciągajmy wnioski" - wskazywał Tadeusz Rydzyk w komunikacie przytoczonym przez "Onet". Swojego wsparcia dla inicjatywy udzieliło między innymi Ministerstwo Obrony Narodowej.

Tadeusz Rydzyk najprawdopodobniej osiągnie kolejny sukces frekwencyjny. Już 5 września w Toruni odbędzie się piknik założyciela Radia Maryja. "Podczas Dziękczynienia będzie wystawiona żywność ekologiczna, polska kuchnia, będzie można nabyć np. kożuchy od górali. Będzie fundacja „Nasza Przyszłość” z bardzo dużą ofertą dobrych, pięknych książek dla całych rodzin od dzieci do najstarszych" - czytamy w komunikacie redemptorysty, który został podany przez "Onet".

Źródło: [Onet]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >