wtv.pl > Polityka > Tadeusz Rydzyk pociąga za sznurki i mści się na Jarosławie Kaczyńskim? Zaskakujące kulisy sporu
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:33

Tadeusz Rydzyk pociąga za sznurki i mści się na Jarosławie Kaczyńskim? Zaskakujące kulisy sporu

wtv
WTV.pl

Prawo i Sprawiedliwość już od 6 lat sprawuje realną władzę nad naszych krajem. Wspólnie z ugrupowaniem Zbigniewa Ziobry i Jarosława Gowina podejmują najważniejsze decyzje dotyczące naszego życia. Obóz Zjednoczonej Prawicy wspiera też wielu konserwatywnych działaczy. Jednym z nich jest toruński redemptorysta Tadeusz Rydzyk. Kapłan jest też jednym z sympatyków Jarosława Kaczyńskiego. Wielokrotnie zapraszał go i promował na antenie katolickich mediów. Okazuje się, że między nimi mogło dojść do konfliktu.

Tadeusz Rydzyk i Jarosław Kaczyński przestali współpracować? Niecodzienne nagranie może świadczyć o konflikcie na prawicy

Członkowie partii rządzącej mają niemal nieograniczony dostęp do mediów. Nie powinno to też budzić zaskoczenia. Każda organizacja, która sprawowała władzę w Sejmie i Radzie Ministrów, jest regularnie zapraszana do stacji telewizyjnych oraz rozgłośni. Również działacze młodzieżówki Prawa i Sprawiedliwości mieli okazję zaprezentować swoje poglądy. Michał Moskal jest jednym z liderów "FM PiS". W rozmowie z "DoRzeczy" oceniał bieżące wydarzenia społeczno-polityczne. "Polska zmienia się za naszych rządów, my też musimy się zmieniać" - komentował. Jego deklaracje wywołały burzę na prawicy. 

W ostatnim czasie na Twitterze umieszczono zaskakujące nagranie. Jak podaje "Super Express", autorem materiału jest młody współpracownik oraz sympatyk Tadeusza Rydzyka. Marek Miśko, bo o nim mowa aktywnie działał w skrajnie prawicowym ugrupowaniu. Młodzież Wszechpolska oraz toruński redemptorysta umożliwili Moskalowi pokazanie się opinii publicznej. Społecznik postanowił sprzeciwić się deklaracjom członka młodzieżówki Prawa i Sprawiedliwości, który deklarował, że "wojna kulturowa nie ma dziś sensu". Sympatyk Taduesza Rydzyka odebrał tezę Moskala jako jawny skręt w stronę liberalnego elektoratu. Narodowcy zarzucali Jarosławowi Kaczyńskiemu porzucenie wartości. 

Tadeusz Rydzyk i Jarosław Kaczyński zakończyli współpracę? Kłótnia jaka nastąpiła między politykami prawicy świadczy o możliwych starciach między konserwatywno-katolickimi działaczami. "Super Express" sugeruje, że medialne przepychanki młodych mogą oznaczać kolejne spory. "W odpowiedzi na wywiad przewodniczącego Forum Młodych @pisorgpl i szefa biura Jarosława Kaczyńskiego @Michal_Moskal, nagraliśmy z naszym byłym działaczem Kol. @MiskoMarek krótki spot. Będziemy go udostępniali z hasztagiem #NieJesteściePrawicą" - czytamy na Twitterze Młodzieży Wszechpolskiej. Aktywiści zarzucają Zjednoczonej Prawicy "udawany konserwatyzm". Przypomnijmy, że nie jest to pierwsze zdarzenie tego typu. W ostatnim czasie ujawniono pogłoski o możliwych transferach między posłami tej samej partii. 

Źródło: [Super Express/Twitter/Młodzież Wszechpolska]

Powiązane