Tadeusz Rydzyk odleciał na antenie. East News/Artur Hojny, Pawel SkrabaŹródło: East News/Artur Hojny, Pawel Skraba
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 1 Grudnia 2020

Tadeusz Rydzyk odpłynął podczas audycji. Bardzo się wzruszył i zaczął opowiadać dziwne historie

Tadeusz Rydzyk z prawdziwym wzruszeniem opowiadał podczas audycji "Rozmowy niedokończone" o początkach Radia Maryja. Dyrektor toruńskich mediów katolickich wspominał trudne kroki, jakie przyszło mu poczynić, by rozgłośnia ostatecznie stanęła na nogi.

  • Tadeusz Rydzyk stoi na czele toruńskich mediów katolickich już od 29 lat
  • Toruński redemptorysta wspominał w jednej z audycji o początkach rozgłośni
  • Ojciec Tadeusz nie potrafił ukryć wzruszenia, wspominając 1991 rok

Tadeusz Rydzyk nie potrafił ukryć wzruszenia, gdy nagle podczas jednej z audycji w Radiu Maryja zaczął wspominać początki swojego biznesu. 

Wydarzyło się nieoczekiwane. Agata Duda nagle prosi wszystkich o pomoc, nie jest dobrzeWydarzyło się nieoczekiwane. Agata Duda nagle prosi wszystkich o pomoc, nie jest dobrzeCzytaj dalej

Tadeusz Rydzyk wspomina... 

Radio Maryja to pierwsza i zarazem największa katolicka rozgłośnia radiowa w naszym kraju. Powstała w 1991 r., była świadkiem wielu ważnych wydarzeń w polskim życiu społecznym i politycznym. Choć wyniki badania CBOS wskazują, że tylko 18 % ankietowanych ma pozytywne odczucia dotyczące działalności stacji, wciąż cieszy się ona stałym i wiernym gronem odbiorców. 

Słuchacze są niezwykle hojni we wspieraniu Radia Maryja, do czego samo medium bardzo gorąco zachęca na antenie, często podając numer konta, na jaki wpłacać można ewentualne datki. To właśnie za ten sposób pobierania pieniędzy, głównie od emerytów, rozgłośnia spotyka się z tak ogromną krytyką. 

Niezmiennie od 1991 r. na czele Radia Maryja stoi ojciec Tadeusz Rydzyk, redemptorysta niestroniący od kontrowersyjnych poglądów, którymi chętnie dzieli się ze słuchaczami rozgłośni. Niebywały sukces medium pozwolił mu na otwarcie w 2003 r. stacji telewizyjnej nadającej kanał pod nazwą Trwam. 

Niezwykła opowieść o księdzu-biznesmenie na pewno nadawałaby się na dobry film. Sam Tadeusz Rydzyk wspominając swoje początki nie może nadziwić się jaka piękna to historia. W jednym z ostatnich programów emitowanych na antenie rozgłośni, ciężko było ukryć mu wzruszenie. 

Stało się, okradziono gwiazdorów Stało się, okradziono gwiazdorów "Rancza". Poczucie niesprawiedliwości i wymowne słowa mogą ruszyć świat mediówCzytaj dalej

Ileż to lat... 

"Rozmowy niedokończone" to jedna z najpopularniejszych propozycji Radia Maryja. O samym programie pisaliśmy zaledwie kilka dni temu, gdy mogliśmy się cieszyć się w nim gościnnym udziałem pani profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego dr hab. Urszula Dudziak, która opowiadała o roli kobiety we współczesnym społeczeństwie

Niedzielne wydanie audycji poprowadził sam Tadeusz Rydzyk, który w pewnym momencie postanowił odwołać się do przeszłości, a w zasadzie samych początków Radia Maryja. Z niesamowitym patosem i przejęciem opowiadał o tym, "jak to kiedyś było". 

Teksty wybrane dla Ciebie:

- Proszę państwa to już 29 lat, czy to nie jest cud, że to radio istnieje? Ja mogę państwu powiedzieć, możecie mi wierzyć, mam nadzieję, że wierzycie, bo cóż, mówię prawdę, to radio zaistniało, ono nie powinno zaistnieć. - opowiadał Tadeusz Rydzyk.  

W tym momencie publiczność wstrzymała oddech zastanawiając się jak takie słowa mogły paść z ust dyrektora Radia Maryja. Nie powinno zaistnieć? Czyżby ktoś podszywał się pod księdza Tadeusza? Redemptorysta szybko jednak uspokoił słuchaczy dodając od razu: 

- (...) Po ludzku mówiąc nie było żadnych możliwości. Było tylko takie małe światełko w tunelu. (...) Nie powinno zaistnieć, nie było warunków żadnych- dodał Tadeusz Rydzyk doprowadzając tym samym do ulgi wiernych miłośników toruńskich mediów katolickich. 

Odnaleziono list na temat ofiar wykorzystywania skierowany do kard. Stanisława Dziwisza. Wszystko wyszło na jawOdnaleziono list na temat ofiar wykorzystywania skierowany do kard. Stanisława Dziwisza. Wszystko wyszło na jawCzytaj dalej

źródło: Radio Maryja, Se.pl, Wirtualnemedia.pl

Zobacz także w naszych serwisach: