wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Tadeusz Rydzyk odpłynął podczas audycji. Bardzo się wzruszył i zaczął opowiadać dziwne historie

1 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Tadeusz Rydzyk z prawdziwym wzruszeniem opowiadał podczas audycji "Rozmowy niedokończone" o początkach Radia Maryja. Dyrektor toruńskich mediów katolickich wspominał trudne kroki, jakie przyszło mu poczynić, by rozgłośnia ostatecznie stan

  • Tadeusz Rydzyk stoi na czele toruńskich mediów katolickich już od 29 lat

  • Toruński redemptorysta wspominał w jednej z audycji o początkach rozgłośni

  • Ojciec Tadeusz nie potrafił ukryć wzruszenia, wspominając 1991 rok

Tadeusz Rydzyk nie potrafił ukryć wzruszenia, gdy nagle podczas jednej z audycji w Radiu Maryja zaczął wspominać początki swojego biznesu. 

Tadeusz Rydzyk wspomina... 

Radio Maryja to pierwsza i zarazem największa katolicka rozgłośnia radiowa w naszym kraju. Powstała w 1991 r., była świadkiem wielu ważnych wydarzeń w polskim życiu społecznym i politycznym. Choć wyniki badania CBOS wskazują, że tylko 18 % ankietowanych ma pozytywne odczucia dotyczące działalności stacji, wciąż cieszy się ona stałym i wiernym gronem odbiorców. 

Słuchacze są niezwykle hojni we wspieraniu Radia Maryja, do czego samo medium bardzo gorąco zachęca na antenie, często podając numer konta, na jaki wpłacać można ewentualne datki. To właśnie za ten sposób pobierania pieniędzy, głównie od emerytów, rozgłośnia spotyka się z tak ogromną krytyką. 

Niezmiennie od 1991 r. na czele Radia Maryja stoi ojciec Tadeusz Rydzyk, redemptorysta niestroniący od kontrowersyjnych poglądów, którymi chętnie dzieli się ze słuchaczami rozgłośni. Niebywały sukces medium pozwolił mu na otwarcie w 2003 r. stacji telewizyjnej nadającej kanał pod nazwą Trwam. 

Niezwykła opowieść o księdzu-biznesmenie na pewno nadawałaby się na dobry film. Sam Tadeusz Rydzyk wspominając swoje początki nie może nadziwić się jaka piękna to historia. W jednym z ostatnich programów emitowanych na antenie rozgłośni, ciężko było ukryć mu wzruszenie. 

Ileż to lat... 

"Rozmowy niedokończone" to jedna z najpopularniejszych propozycji Radia Maryja. O samym programie pisaliśmy zaledwie kilka dni temu, gdy mogliśmy się cieszyć się w nim gościnnym udziałem pani profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego dr hab. Urszula Dudziak, która opowiadała o roli kobiety we współczesnym społeczeństwie

Niedzielne wydanie audycji poprowadził sam Tadeusz Rydzyk, który w pewnym momencie postanowił odwołać się do przeszłości, a w zasadzie samych początków Radia Maryja. Z niesamowitym patosem i przejęciem opowiadał o tym, "jak to kiedyś było". 

- Proszę państwa to już 29 lat, czy to nie jest cud, że to radio istnieje? Ja mogę państwu powiedzieć, możecie mi wierzyć, mam nadzieję, że wierzycie, bo cóż, mówię prawdę, to radio zaistniało, ono nie powinno zaistnieć. - opowiadał Tadeusz Rydzyk.  

W tym momencie publiczność wstrzymała oddech zastanawiając się jak takie słowa mogły paść z ust dyrektora Radia Maryja. Nie powinno zaistnieć? Czyżby ktoś podszywał się pod księdza Tadeusza? Redemptorysta szybko jednak uspokoił słuchaczy dodając od razu: 

- (...) Po ludzku mówiąc nie było żadnych możliwości. Było tylko takie małe światełko w tunelu. (...) Nie powinno zaistnieć, nie było warunków żadnych - dodał Tadeusz Rydzyk doprowadzając tym samym do ulgi wiernych miłośników toruńskich mediów katolickich. 

źródło: Radio Maryja, Se.pl, Wirtualnemedia.pl

undefined

Paweł SekmistrzAutor

Z wykształcenia polonista; miłośnik kina, tego dobrego i tego złego. Do szaleństwa zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

W czasie grzybobrania kobieta znalazła niewybuch z II Wojny Światowej, na miejsce przyjechała policja i saperzy

Polska

Niewybuch wojenny w gostyńskim lesie. Znalazła go grzybiarka

Czytaj więcej >
Bp Edward Janiak

Polska

Biskup Edward Janiak nie żyje. Zmarły kapłan odszedł w wieku 69 lat

Czytaj więcej >
Wikimedia Commons/Alina Zienowicz - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Impas w rozmowach medyków z Ministerstwem Zdrowia. Protest będzie trwał?

Czytaj więcej >
Pixabay/stevepb

Polska

W piątek ruszają zapisy na trzecią dawkę szczepionki dla osób powyżej 50. roku życia i medyków

Czytaj więcej >
Nie żyje Józef Zbigniew Polak

Polska

Nie żyje powstaniec Józef Zbigniew Polak. Ceniony architekt miał 98 lat

Czytaj więcej >
Flickr/alex.ch, https://creativecommons.org/licenses/by-nc/2.0/

Polska

Polska nie zamierza zapłacić kary za Kopalnię Turów. Unia Europejska potrąci ją z dotacji

Czytaj więcej >