wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Andrzej Duda gościł w Radio Maryja. Nagle do studia dodzwonił się Tadeusz Rydzyk, zaskakujące sceny na wizji

1 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Tadeusz Rydzyk dość niespodziewanie zadzwonił do prezydenta Andrzeja Dudy goszczącego w emitowanym na antenie Telewizji Trwam programie "Rozmowy niedokończone". Dyrektor stacji pogratulował walczącemu o reelekcję kandydatowi Prawa i Sprawiedliwo

Prezydent Andrzej Duda gościł w Pałacu Prezydenckim media zarządzane przez ojca dyrektora. W trakcie "Rozmów niedokończonych" odpowiadał on na pytania telewidzów oraz słuchaczy, którym udało się dodzwonić do programu. Jednym z nich okazał się sam Tadeusz Rydzyk, który postanowił wtrącić swoje "trzy grosze" do dyskusji.

Na początku rozmowy dyrektor Radia Maryja postanowił podziękować prezydentowi za to, że nadal "ma tyle siły", zwracając uwagę na stresy oraz wysiłki, które wiążą się z prezydenturą Dudy. Zdaniem zakonnika obecny rząd "zwraca uwagę na normalnych ludzi", tzw. ludzi skazanych na wykluczenie, co poprzednio, jak przekazał Rydzyk, nie należało do standardów.

Tadeusz Rydzyk: "Dzięki Bogu zwracacie uwagę na normalnych ludzi"

"Nie wszyscy są tacy propolscy w ojczyźnie", przekonywał ojciec Tadeusz Rydzyk. Jak zwraca uwagę Wirtualna Polska, jego zdaniem obecnie znacznie lepiej traktuje się obywateli. Nadal pojawiają się jednak pewne wyjątki.

Redemptorysta zwrócił uwagę, że jego bratanek już dwa i pół roku czeka na pozwolenie na budowę domu. Cały proces blokować mają urzędnicy z Platformy Obywatelskiej. Nie zabrakło również nawiązań do szkodliwych "ideologii:, jakimi zdaniem Rydzyka są "różne genderowe historie".

"Jednak w większości jako społeczeństwo mamy to, co nazywam polskim myśleniem. To trzeba pokazywać, bo wierzę, że to nas ku dobremu prowadzi", zapewniał zakonnik na antenie TV Trwam. "Polska zmienia się na lepsze, ale wierzę, że ten proces przyśpieszy", dodał, cytowany przez portal wpolityce.pl.

Duda bez słowa słuchał wypowiedzi ojca dyrektora. W trakcie programu Tadeusz Rydzyk życzył mu powodzenia. "Jest jeszcze wiele do zrobienia i dlatego gratuluję panu siły. Życzę, aby wygrywały siły propolskie". Całość wywiadu z prezydentem dostępna jest na kanale Radia Maryja.

Źródło: wp.pl / wpolityce.pl / youtube/Radio Maryja

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >