wtv.pl > Polska > Andrzej Duda gościł w Radio Maryja. Nagle do studia dodzwonił się Tadeusz Rydzyk, zaskakujące sceny na wizji
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:37

Andrzej Duda gościł w Radio Maryja. Nagle do studia dodzwonił się Tadeusz Rydzyk, zaskakujące sceny na wizji

wtv
WTV.pl

Prezydent Andrzej Duda gościł w Pałacu Prezydenckim media zarządzane przez ojca dyrektora. W trakcie "Rozmów niedokończonych" odpowiadał on na pytania telewidzów oraz słuchaczy, którym udało się dodzwonić do programu. Jednym z nich okazał się sam Tadeusz Rydzyk, który postanowił wtrącić swoje "trzy grosze" do dyskusji.

Na początku rozmowy dyrektor Radia Maryja postanowił podziękować prezydentowi za to, że nadal "ma tyle siły", zwracając uwagę na stresy oraz wysiłki, które wiążą się z prezydenturą Dudy. Zdaniem zakonnika obecny rząd "zwraca uwagę na normalnych ludzi", tzw. ludzi skazanych na wykluczenie, co poprzednio, jak przekazał Rydzyk, nie należało do standardów.

Tadeusz Rydzyk: "Dzięki Bogu zwracacie uwagę na normalnych ludzi"

"Nie wszyscy są tacy propolscy w ojczyźnie", przekonywał ojciec Tadeusz Rydzyk. Jak zwraca uwagę Wirtualna Polska, jego zdaniem obecnie znacznie lepiej traktuje się obywateli. Nadal pojawiają się jednak pewne wyjątki.

Redemptorysta zwrócił uwagę, że jego bratanek już dwa i pół roku czeka na pozwolenie na budowę domu. Cały proces blokować mają urzędnicy z Platformy Obywatelskiej. Nie zabrakło również nawiązań do szkodliwych "ideologii:, jakimi zdaniem Rydzyka są "różne genderowe historie".

"Jednak w większości jako społeczeństwo mamy to, co nazywam polskim myśleniem. To trzeba pokazywać, bo wierzę, że to nas ku dobremu prowadzi", zapewniał zakonnik na antenie TV Trwam. "Polska zmienia się na lepsze, ale wierzę, że ten proces przyśpieszy", dodał, cytowany przez portal wpolityce.pl.

Duda bez słowa słuchał wypowiedzi ojca dyrektora. W trakcie programu Tadeusz Rydzyk życzył mu powodzenia. "Jest jeszcze wiele do zrobienia i dlatego gratuluję panu siły. Życzę, aby wygrywały siły propolskie". Całość wywiadu z prezydentem dostępna jest na kanale Radia Maryja.

Źródło: wp.pl / wpolityce.pl / youtube/Radio Maryja

Powiązane