wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Tadeusz Cymański wyznał, że walczy z nowotworem

2 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Tadeusz Cymański w rozmowie dla "Rzeczpospolitej" wyznał, że zmaga się ze złośliwym nowotworem. Polityk Solidarnej Polski przez całe życie cieszył się dobrym zdrowiem. Powiedział, czego boi się najbardziej. - Nie jestem przygotowany, nie jestem

Jak zadeklarował Tadeusz Cymański, niepokojąca diagnoza została wydana podczas standardowych badań profilaktycznych. Pamiętajmy, by regularnie wykonywać podstawowe badania, opisujące stan naszego zdrowia. Kilka prostych działań może dosłownie uratować życie. Jest to szczególnie ważne, gdy stajemy się coraz starsi. 

Tadeusz Cymański wyznał, że choruje na raka

Polityk wyjaśnił, że jego nowotwór nie należy do najgorszych, choć także nie daje powodów do spokoju. - Mam takie rozpoznanie nieciekawe, z tych najgorszych rodzajów. Szczęście w nieszczęściu, że nie jest to schorzenie bardzo złośliwe, ale jedynie trochę złośliwe - opowiedział Tadeusz Cymański w rozmowie z komercyjnym dziennikiem. 

Jeden z liderów Solidarnej Polski zaapelował, by przynajmniej raz w roku realizować badanie USG jamy brzusznej. - Nawet kosztem czasu i nadwyrężenie budżetu. Profilaktyka pozwala wykryć chorobę, zanim pojawią się wyraźne objawy - prosił.

Parlamentarzysta przyznał, że przez całe życie cieszył się dobrym zdrowiem. Dramatyczna diagnoza była dla posła nie lada zaskoczeniem. - Przyjąłem to z pewnym spokojem, ale i niepokojem, nie będę udawał chojraka - powiedział dla "Rzeczpospolitej". 

Według polityka kryzys sanitarno-epidemiczny zmienił myślenie społeczeństwa o śmierci, życiu i cierpieniu. - Nie jestem przygotowany, nie jestem spakowany. Nie chcę umierać. Bardzo boję się cierpienia - dodawał. 

Tadeusz Cymański zasiadał w Sejmie III, IV, V, VI, VIII i IX kadencji. Sprawował także funkcję posła do Parlamentu Europejskiego VII kadencji. Wspólnie ze Zbigniewem Ziobrą zakładał Solidarną Polskę, której jest jednym z liderów. Jeszcze w latach 90. współtworzył Porozumienie Centrum - partię założoną przez Jarosława Kaczyńskiego. 

Chory należy do wąskiego grona 13 parlamentarzystów, którzy aż sześciokrotnie uzyskali reelekcję. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Rzeczpospolita]

Podobne artykuły

Polska

Robisz zakupy przez internet? Sprawdź, które sklepy oferują zniżki dla klientów!

Czytaj więcej >

Polska

Brak pieniędzy na spłatę raty kredytu hipotecznego – co robić?

Czytaj więcej >

Polska

Z jaką odzieżą można świetnie połączyć golfy męskie? Odpowiadamy

Czytaj więcej >
Tadeusz Rydzyk obchodzi urodziny

Polska

Tadeusz Rydzyk obchodzi dziś 76. urodziny

Czytaj więcej >
Pomimo złej pogody w sobotę na Krupówkach pojawiły się tłumy turystów.

Polska

Wymowne zdjęcia z Krupówek i Sopotu. Turyści już są na miejscu

Czytaj więcej >
Skandal w policji

Polska

Wyszła na jaw wielka afera w policji. Oskarżenia są porażające

Czytaj więcej >