wtv.pl
Szymon Hołownia

youtube/Leaders Island

Czy Szymon Hołownia miałby szansę z Andrzejem Dudą? Najnowszy sondaż

2 Grudnia 2019

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Szymon Hołownia mógłby liczyć na 28 proc. poparcia w sytuacji, gdyby w wyborach prezydenckich stanął do walki z urzędującym prezydentem Andrzejem Duda - wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego do Wirtualnej Polski.

Wirtualna Polska sprawdziła, na jak wysokie poparcie mógłby liczyć Szymon Hołownia w sytuacji, gdyby w drugiej turze wyborów prezydenckich zmierzył się z Andrzejem Dudą.

Choć jeszcze do niedawna kwestia startu Hołowni w przyszłych wyborach prezydenckich w najlepszym wypadku wywoływała sarkastyczny uśmiech, a liczni dziennikarze stawiali go na równi z szeregowym, szukającym atencji celebrytą, sprawa powoli nabiera realnych kształtów. Renata Grochal z "Newsweeka" informuje, że Hołownia ma już sztab wyborczy, a jego przygotowania do startu są na ostatniej prostej. Sam dziennikarz, co prawda, nie ogłosił jeszcze, że będzie ubiegał się o urząd, nie słabnie jednak zainteresowanie mediów jego ewentualną kandydaturą. Tym razem sprawdzono, jakie szansę miałby w starciu z urzędującym prezydentem.

Szymon Hołownia - szanse dziennikarza w starciu z prezydentem

Według sondażu IBRiS dla Wirtualnej Polski, który konfrontuje kandydaturę Szymona Hołowni z Andrzejem Dudą, publicysta mógłby liczyć na 28 proc. poparcia. Urzędujący prezydent miałby zaś otrzymać 48,3 proc. głosów. Warto nadmienić, że aż 23,7 proc. pytanych odpowiedziało "nie wiem". Nie można zatem jednoznacznie przekreślić szans dziennikarza, zwłaszcza że - co warto podkreślić raz jeszcze - wciąż nie otrzymaliśmy oficjalnej informacji dotyczącej jego startu w wyborach.

Hołownia podkreślał, że docenia okazywaną mu życzliwość:

- Bardzo się cieszę i jestem naprawdę poruszony tymi setkami (czy już raczej tysiącami) głosów wsparcia i zachęty, które teraz dostaję, opowieściami o nowej nadziei, którą ten pomysł w wielu miejscach i osobach obudził - pisał na swoim profilu na Facebooku.

Prosił również o cierpliwość:

- Sprawa jest bardzo poważna. Odpowiedzialne podejście do niej wymaga wielu badań, rozmów, namysłu, naprawdę ciężkiej pracy. (...) Gdy podejmę decyzję, jakakolwiek by nie była - dowiecie się o niej najpierw Wy, moi Czytelnicy i Odbiorcy, dowiecie się jako pierwsi i ode mnie, bezpośrednio.

Czas pokaże, czy w ciągu najbliższych tygodni wzbudzająca tak dużo emocji kandydatura Hołowni przestanie być czysto teoretyczna.

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >