Szymon Hołownia. youtube/Leaders IslandŹródło: youtube/Leaders Island
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 2 Grudnia 2019

Czy Szymon Hołownia miałby szansę z Andrzejem Dudą? Najnowszy sondaż

Szymon Hołownia mógłby liczyć na 28 proc. poparcia w sytuacji, gdyby w wyborach prezydenckich stanął do walki z urzędującym prezydentem Andrzejem Duda - wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego do Wirtualnej Polski.

Wirtualna Polska sprawdziła, na jak wysokie poparcie mógłby liczyć Szymon Hołownia w sytuacji, gdyby w drugiej turze wyborów prezydenckich zmierzył się z Andrzejem Dudą.

Choć jeszcze do niedawna kwestia startu Hołowni w przyszłych wyborach prezydenckich w najlepszym wypadku wywoływała sarkastyczny uśmiech, a liczni dziennikarze stawiali go na równi z szeregowym, szukającym atencji celebrytą, sprawa powoli nabiera realnych kształtów. Renata Grochal z "Newsweeka" informuje, że Hołownia ma już sztab wyborczy, a jego przygotowania do startu są na ostatniej prostej. Sam dziennikarz, co prawda, nie ogłosił jeszcze, że będzie ubiegał się o urząd, nie słabnie jednak zainteresowanie mediów jego ewentualną kandydaturą. Tym razem sprawdzono, jakie szansę miałby w starciu z urzędującym prezydentem.

Szymon Hołownia - szanse dziennikarza w starciu z prezydentem

Według sondażu IBRiS dla Wirtualnej Polski, który konfrontuje kandydaturę Szymona Hołowni z Andrzejem Dudą, publicysta mógłby liczyć na 28 proc. poparcia. Urzędujący prezydent miałby zaś otrzymać 48,3 proc. głosów. Warto nadmienić, że aż 23,7 proc. pytanych odpowiedziało "nie wiem". Nie można zatem jednoznacznie przekreślić szans dziennikarza, zwłaszcza że - co warto podkreślić raz jeszcze - wciąż nie otrzymaliśmy oficjalnej informacji dotyczącej jego startu w wyborach.

Będzie tylko gorzej. Za najbardziej podstawowe produkty zapłacisz fortunęBędzie tylko gorzej. Za najbardziej podstawowe produkty zapłacisz fortunęCzytaj dalej

Hołownia podkreślał, że docenia okazywaną mu życzliwość:

- Bardzo się cieszę i jestem naprawdę poruszony tymi setkami (czy już raczej tysiącami) głosów wsparcia i zachęty, które teraz dostaję, opowieściami o nowej nadziei, którą ten pomysł w wielu miejscach i osobach obudził - pisał na swoim profilu na Facebooku.

Prosił również o cierpliwość:

- Sprawa jest bardzo poważna. Odpowiedzialne podejście do niej wymaga wielu badań, rozmów, namysłu, naprawdę ciężkiej pracy. (...) Gdy podejmę decyzję, jakakolwiek by nie była - dowiecie się o niej najpierw Wy, moi Czytelnicy i Odbiorcy, dowiecie się jako pierwsi i ode mnie, bezpośrednio.

Czas pokaże, czy w ciągu najbliższych tygodni wzbudzająca tak dużo emocji kandydatura Hołowni przestanie być czysto teoretyczna.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Roman Polański się poddał. Koniec tolerancji dla reżysera

2. Jurek Owsiak o sytuacji polskiej służby zdrowia. Poruszające, smutne słowa

3. Zbierają podpisy pod petycją do TVN. Domagają się usunięcia kontrowersyjnego prowadzącego

4. Przekroczył wszelkie granice na antenie TVN. Broni się niesmacznym wpisem i usuwa komentarze (sprawdziliśmy)

5. Błyskawiczne w wykonaniu ciasto z twarogiem. Każdy kawałek rozpływa się w ustach

6. Księża nie płacą, jak reszta Polaków. Obowiązuje ich specjalny system podatkowy