wtv.pl
Szymon Hołownia

youtube/Leaders Island

Czy Szymon Hołownia miałby szansę z Andrzejem Dudą? Najnowszy sondaż

2 Grudnia 2019

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Szymon Hołownia mógłby liczyć na 28 proc. poparcia w sytuacji, gdyby w wyborach prezydenckich stanął do walki z urzędującym prezydentem Andrzejem Duda - wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego do Wirtualnej Polski.

Wirtualna Polska sprawdziła, na jak wysokie poparcie mógłby liczyć Szymon Hołownia w sytuacji, gdyby w drugiej turze wyborów prezydenckich zmierzył się z Andrzejem Dudą.

Choć jeszcze do niedawna kwestia startu Hołowni w przyszłych wyborach prezydenckich w najlepszym wypadku wywoływała sarkastyczny uśmiech, a liczni dziennikarze stawiali go na równi z szeregowym, szukającym atencji celebrytą, sprawa powoli nabiera realnych kształtów. Renata Grochal z "Newsweeka" informuje, że Hołownia ma już sztab wyborczy, a jego przygotowania do startu są na ostatniej prostej. Sam dziennikarz, co prawda, nie ogłosił jeszcze, że będzie ubiegał się o urząd, nie słabnie jednak zainteresowanie mediów jego ewentualną kandydaturą. Tym razem sprawdzono, jakie szansę miałby w starciu z urzędującym prezydentem.

Szymon Hołownia - szanse dziennikarza w starciu z prezydentem

Według sondażu IBRiS dla Wirtualnej Polski, który konfrontuje kandydaturę Szymona Hołowni z Andrzejem Dudą, publicysta mógłby liczyć na 28 proc. poparcia. Urzędujący prezydent miałby zaś otrzymać 48,3 proc. głosów. Warto nadmienić, że aż 23,7 proc. pytanych odpowiedziało "nie wiem". Nie można zatem jednoznacznie przekreślić szans dziennikarza, zwłaszcza że - co warto podkreślić raz jeszcze - wciąż nie otrzymaliśmy oficjalnej informacji dotyczącej jego startu w wyborach.

Hołownia podkreślał, że docenia okazywaną mu życzliwość:

- Bardzo się cieszę i jestem naprawdę poruszony tymi setkami (czy już raczej tysiącami) głosów wsparcia i zachęty, które teraz dostaję, opowieściami o nowej nadziei, którą ten pomysł w wielu miejscach i osobach obudził - pisał na swoim profilu na Facebooku.

Prosił również o cierpliwość:

- Sprawa jest bardzo poważna. Odpowiedzialne podejście do niej wymaga wielu badań, rozmów, namysłu, naprawdę ciężkiej pracy. (...) Gdy podejmę decyzję, jakakolwiek by nie była - dowiecie się o niej najpierw Wy, moi Czytelnicy i Odbiorcy, dowiecie się jako pierwsi i ode mnie, bezpośrednio.

Czas pokaże, czy w ciągu najbliższych tygodni wzbudzająca tak dużo emocji kandydatura Hołowni przestanie być czysto teoretyczna.

Tagi:

Szymon HołowniaAndrzej Duda

Konrad WrzesińskiAutor

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

"Nie jest pan dziennikarzem": kontrowersje wokół słów Donalda Tuska

Polityka

Do kogo Donald Tusk powiedział, że ten "nie jest dziennikarzem"? Nie był to Miłosz Kłeczek z TVP

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polityka

Tajne spotkanie na Nowogrodzkiej. Kaczyński może oddać Ministerstwo Sportu nowemu koalicjantowi

Czytaj więcej >
Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, jego pensja wzrośnie o 40 proc.

Polityka

Prezydent RP z podwyżką wynagrodzenia o 40 proc. Więcej zarobi nie tylko Andrzej Duda

Czytaj więcej >
Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ po 31 latach pracy

Polityka

Po 31 latach pracy Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Błażej Spychalski odszedł z Kancelarii Prezydenta, może trafić do Orlenu. Schetyna: tu nie ma żadnych standardów

Czytaj więcej >
Monika Pawłowska

Polityka

Od Lewicy aż po PiS. Monika Pawłowska dogadała się z Mateuszem Morawieckim? Gazeta.pl dotarła do niewiarygodnych informacji

Czytaj więcej >