wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Rozliczamy Szymona Hołownię za przeszłość. "Dziennikarze urządzają wokół kolan księdza wielkie debaty"

28 Maja 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Szymon Hołownia jest jednym z lepiej ocenianych kandydatów na urząd prezydenta Polski. Nie ukrywa też swojej głębokiej wiary. Choć sam deklaruje niezależność od Kościoła katolickiego, internauci postanowili przyjrzeć się przeszłości znanego publicy

Przypominamy dawny felieton Szymona Hołowni. W roku 2012 zatrudniony był na łamach tygodnika Wprost, który regularnie publikował przemyślenia obecnego kandydata na prezydenta. W swojej twórczości niezwykle często podnosił kwestię wiary. Wskazywał też wielką rolę religii chrześcijańskiej w kszałtowaniu swojego życia oraz światopoglądu. Na łamach tygodnika, 8 lat temu postanowił skomentować głośną sprawę księdza wykorzystującego nieletnich. 

Szymon Hołownia: "Złych intencji tam nie było"

Przypomnijmy, że chodzi o dawną sprawę duchownego, który nauczał w jednym z gimnazjów w Lubinie. Smarował on swoje kolana pianką do golenia, każąc uczniom dotykać jej nosem. Całą czynność mieli wykonywać na czworaka. Sprawa sprzed lat wówczas wywołała istną burzę w polskich mediach. W całą sprawę zaangażował się sam Szymon Hołownia. W swoim felietonie wskazuje, że całe to przedsięwzięcie było czymś kompletnie niepotrzebnym. Wyjaśnia jednak, że nikt nie powinien wpisywać w kontekst zabawy seksualnego kontekstu. 

"Prokuratorzy, kuratorzy, ministrowie, wszyscy ganiają teraz wokół lubińskiej sprawy jak kot z pęcherzem, cali drżą [...] To śmieszne, gdy poważni dziennikarze urządzają wokół kolan księdza wielkie debaty, przejęci, jakby zdobywali właśnie (bez tlenu) szczyty śledczego dziennikarstwa. Przy okazji zanieczyszczają jednak – co dużo gorsze – swoimi lepkimi skojarzeniami połacie dziecięcej wyobraźni. " - pisze Szymon Hołownia na łamach "Wprost" w 2012 roku. 

Zaskakujące słowa Szymona Hołownii zostały przypomniane po 8 latach. Internauci konfrontują w ten sposób polityka oraz jego deklaracje dotyczące neutralności światopoglądowej. Cały tekst niezależnego kandydata na urząd prezydenta Polski możecie znaleźć i ocenić TU. Na załączonym screenie widzimy Szymona Hołownie wypowiadającego się na swoim kanale, na platformie YouTube. Transmisja miała miejsce 28.05.2020 roku.

Źródło: [Wprost "Ubogaceni" 23.09.2012]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >