Szymon Hołownia wolałby zapomnieć o dawnych deklaracjach. (zdj. Il. ) ; Wikimedia Commons/Aleksander DurkiewiczŹródło: (zdj. Il. ) ; Wikimedia Commons/Aleksander Durkiewicz
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 28 Maja 2020

Rozliczamy Szymona Hołownię za przeszłość. "Dziennikarze urządzają wokół kolan księdza wielkie debaty"

Szymon Hołownia jest jednym z lepiej ocenianych kandydatów na urząd prezydenta Polski. Nie ukrywa też swojej głębokiej wiary. Choć sam deklaruje niezależność od Kościoła katolickiego, internauci postanowili przyjrzeć się przeszłości znanego publicysty. O tym z pewnością wolałby zapomnieć.

Przypominamy dawny felieton Szymona Hołowni. W roku 2012 zatrudniony był na łamach tygodnika Wprost, który regularnie publikował przemyślenia obecnego kandydata na prezydenta. W swojej twórczości niezwykle często podnosił kwestię wiary. Wskazywał też wielką rolę religii chrześcijańskiej w kszałtowaniu swojego życia oraz światopoglądu. Na łamach tygodnika, 8 lat temu postanowił skomentować głośną sprawę księdza wykorzystującego nieletnich. 

Znany prezydent zwołał pilną konferencję prasową. Nie przeprowadzi wyborów prezydenckich?Znany prezydent zwołał pilną konferencję prasową. Nie przeprowadzi wyborów prezydenckich?Czytaj dalej

Szymon Hołownia: "Złych intencji tam nie było"

Przypomnijmy, że chodzi o dawną sprawę duchownego, który nauczał w jednym z gimnazjów w Lubinie. Smarował on swoje kolana pianką do golenia, każąc uczniom dotykać jej nosem. Całą czynność mieli wykonywać na czworaka. Sprawa sprzed lat wówczas wywołała istną burzę w polskich mediach. W całą sprawę zaangażował się sam Szymon Hołownia. W swoim felietonie wskazuje, że całe to przedsięwzięcie było czymś kompletnie niepotrzebnym. Wyjaśnia jednak, że nikt nie powinien wpisywać w kontekst zabawy seksualnego kontekstu. 

"Prokuratorzy, kuratorzy, ministrowie, wszyscy ganiają teraz wokół lubińskiej sprawy jak kot z pęcherzem, cali drżą [...] To śmieszne, gdy poważni dziennikarze urządzają wokół kolan księdza wielkie debaty, przejęci, jakby zdobywali właśnie (bez tlenu) szczyty śledczego dziennikarstwa. Przy okazji zanieczyszczają jednak – co dużo gorsze – swoimi lepkimi skojarzeniami połacie dziecięcej wyobraźni. " - pisze Szymon Hołownia na łamach "Wprost" w 2012 roku. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Tadeusz Rydzyk jednak się doprosił? Ważne zmiany w kościołach w całej Polsce, zapadła decyzja
2. Najbogatszy emeryt dostaje tyle, co Andrzej Duda. Ogromna emerytura, wielu może tylko pomarzyć

Zaskakujące słowa Szymona Hołownii zostały przypomniane po 8 latach. Internauci konfrontują w ten sposób polityka oraz jego deklaracje dotyczące neutralności światopoglądowej. Cały tekst niezależnego kandydata na urząd prezydenta Polski możecie znaleźć i ocenić TU. Na załączonym screenie widzimy Szymona Hołownie wypowiadającego się na swoim kanale, na platformie YouTube. Transmisja miała miejsce 28.05.2020 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. WHO oficjalnie potwierdza. Mamy nowe epicentrum pandemii
  2. Czarna wizja jasnowidza Jackowskiego. Zacznie się nagle, wszystkich nas zaskoczy
  3. Piotr Gliński wydał nagły komunikat. Otwiera placówki, niestety część z nich nie przetrwała
  4. Co się dzieje z Jarosławem Kaczyńskim? Wymowne zdjęcie, sytuacja, jakiej jeszcze nie było
  5. Tarcza antykryzysowa. Rząd postanawia się wycofać z bardzo kontrowersyjnych przepisów. Nikt się nie spodziewał
  6. Gigantyczna ofiara epidemii. Zaskakująca i bardzo przykra wiadomość obiegła światowe media

Źródło: [Wprost "Ubogaceni" 23.09.2012]