wtv.pl > Świat > Szwecja. Podczas rozbiórki odnaleziono szkielet dziecka zamknięty w pudełku
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 09:15

Szwecja. Podczas rozbiórki odnaleziono szkielet dziecka zamknięty w pudełku

Szwecja
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Szwecja. W miejscowości Tierp, podczas rozbiórki sufitu jednego z budynków, odnaleziono pudełko, w którym znajdował się szkielet małego dziecka. Miejscowa policja próbuje dowiedzieć się, kto je tam pozostawił i jaka była przyczyna śmierci malucha.

Na razie o szkielecie nie wiadomo wiele więcej prócz tego, że należał do małego dziecka, które zostało owinięte w płótno.

Szwecja, Podczas rozbiórki znaleziono szkielet małego dziecka zamknięty w pudełku

W miejscowości Tierp w gminie Uppland nikt nie spodziewał się, że dojdzie do koszmarnego odkrycia. Podczas rozbiórki sufitu właściciele natrafili na drewniane pudełko. Kiedy je otwarto, odkryto zwłoki dziecka.

- Było pełno kurzu. Podeszliśmy do okna, by zajrzeć do pudełka. Od razu zauważyliśmy szkielet, a wokół niego jakiś materiał - opowiadał ojciec właścicielki budynku, Jim Blixt w rozmowie z portalem SVT.

Nie wiadomo dokładnie, jak długo szkielet znajdował się pod sufitem. Budynek został postawiony w 1790 roku, a nowi właściciele przejęli go w roku 2021.

- Istnieją podejrzenia, że szczątki znajdowały się w tym miejscu od bardzo dawna. Nie możemy wykluczyć jednak, że doszło do morderstwa, dlatego wszczęto wstępne dochodzenie - wyjaśnił Magnus Jansson Klarin, rzecznik miejscowej policji.

Szkielet zostanie poddany dogłębnej analizie, by wyjaśnić przyczynę śmierci dziecka oraz ocenić, kiedy mogło do niej dojść. Dokładnie zbadane zostaną również materiał, w który było owinięte i samo pudełko.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

źródło: polsatnews.pl, wtv.pl zdjęcie główne: Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Tagi: Szwecja Tierp
Powiązane