wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Rodzina przez pomyłkę wyciągnęła wtyczkę z kontaktu. Podłączony do respiratora, chory na Covid-19 pacjent zmarł

20 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Wiktor Ćwikliński

Udostępnij:

Szpital w Kotcie w Indiach stał się miejscem trudnego do wyobrażenia wypadku. Jeden z pacjentów chorych na Covid-19 wymagał użycia respiratora w leczeniu. Rodzina chorego, odwiedzająca go w szpitalu wyciągnęła wtyczkę od urządzenia, co spowodowało

Do tragicznej pomyłki doszło 15 czerwca. Niedługo po zdarzeniu doszło do awantury pomiędzy lekarzami a rodziną pacjenta.

"Nieznośna temperatura" w szpitalu

W indyjskiej Kotcie od jakiegoś czasu utrzymują się bardzo wysokie temperatury, w ciągu dnia temperatura powietrza często przekracza 38 stopni. Rodzina zmarłego twierdzi, że w środku sali panowała nieznośna temperatura, a oni sami kierowali się dobrem pacjenta, chcąc schłodzić powietrze. Przynieśli ze swojego domu klimatyzator. Niestety, na sali zabrakło wolnych gniazdek.

Rodzina najprawdopodobniej nie zwróciła uwagi na to, co odłączają. Respirator był co prawda wyposażony w baterię, na której mógł działać przez jakiś czas. Niestety wkrótce uległa ona wyczerpaniu a chory na Covid-19 po prostu zaczął się dusić. 

Błyskawiczna reakcja lekarzy nie przyniosła rezultatu. Gdy rodzina zaalarmowała medyków, było już za późno, stan chorego szybko się pogarszał. Mężczyzna wkrótce zmarł. W szpitalu doszło wtedy do poważnej awantury. Rodzina zmarłego zaatakowała lekarzy, oskarżając ich o niekompetencję i odpuszczenie losu chorego. Lekarze przekonują jednak, że zrobili wszystko, co w ich mocy, by uratować chorego. Po zdarzeniu lekarze napisali oficjalną skargę do przełożonych na zachowanie bliskich pacjenta, a część z nich przez krótki okres odmawiała dalszej pracy.

Teraz sprawą ma zająć się policja, oddelegowała do zbadania śmierci zespół ekspertów. Przedstawi on raport, w którym zostaną podane dokładne okoliczności śmierci pacjenta. Jak dotąd nikt nie usłyszał zarzutów.

Źródło: Polsat News

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >