szpital. RODRIGO BUENDIA/AFP/East NewsŹródło: RODRIGO BUENDIA/AFP/East News
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 20 Czerwca 2020

Rodzina przez pomyłkę wyciągnęła wtyczkę z kontaktu. Podłączony do respiratora, chory na Covid-19 pacjent zmarł

Szpital w Kotcie w Indiach stał się miejscem trudnego do wyobrażenia wypadku. Jeden z pacjentów chorych na Covid-19 wymagał użycia respiratora w leczeniu. Rodzina chorego, odwiedzająca go w szpitalu wyciągnęła wtyczkę od urządzenia, co spowodowało zgon pacjenta. Wtyczkę wyciągnęli po to, by w jej miejsce podłączyć klimatyzator.

Do tragicznej pomyłki doszło 15 czerwca. Niedługo po zdarzeniu doszło do awantury pomiędzy lekarzami a rodziną pacjenta.

Gwiazdor Gogglebox dotkliwie pobity przez nietolerancję wobec LGBT. Porażające i tragiczne nagranie obiegło internetGwiazdor Gogglebox dotkliwie pobity przez nietolerancję wobec LGBT. Porażające i tragiczne nagranie obiegło internetCzytaj dalej

"Nieznośna temperatura" w szpitalu

W indyjskiej Kotcie od jakiegoś czasu utrzymują się bardzo wysokie temperatury, w ciągu dnia temperatura powietrza często przekracza 38 stopni. Rodzina zmarłego twierdzi, że w środku sali panowała nieznośna temperatura, a oni sami kierowali się dobrem pacjenta, chcąc schłodzić powietrze. Przynieśli ze swojego domu klimatyzator. Niestety, na sali zabrakło wolnych gniazdek.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Bardzo niepokojące zachowanie Antoniego Macierewicza. Wykrzykiwał zadziwiające hasła, wyrywał mikrofon, wszystko się nagrało
2. Podróżujesz samochodem? Za brak jednego elementu przewidziane są wysokie kary

Rodzina najprawdopodobniej nie zwróciła uwagi na to, co odłączają. Respirator był co prawda wyposażony w baterię, na której mógł działać przez jakiś czas. Niestety wkrótce uległa ona wyczerpaniu a chory na Covid-19 po prostu zaczął się dusić. 

Błyskawiczna reakcja lekarzy nie przyniosła rezultatu. Gdy rodzina zaalarmowała medyków, było już za późno, stan chorego szybko się pogarszał. Mężczyzna wkrótce zmarł. W szpitalu doszło wtedy do poważnej awantury. Rodzina zmarłego zaatakowała lekarzy, oskarżając ich o niekompetencję i odpuszczenie losu chorego. Lekarze przekonują jednak, że zrobili wszystko, co w ich mocy, by uratować chorego. Po zdarzeniu lekarze napisali oficjalną skargę do przełożonych na zachowanie bliskich pacjenta, a część z nich przez krótki okres odmawiała dalszej pracy.

Teraz sprawą ma zająć się policja, oddelegowała do zbadania śmierci zespół ekspertów. Przedstawi on raport, w którym zostaną podane dokładne okoliczności śmierci pacjenta. Jak dotąd nikt nie usłyszał zarzutów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 219 tys. Polaków wciąż czeka na odszkodowanie. Jeśli jesteś w tej grupie, nie mamy dla ciebie dobrej wieści
  2. Prześliczna Karolina pędziła motocyklem na solarium. Tragiczna śmierć. Nie żyje
  3. Co dalej partią Piotra Ikonowicza? "Rzeczpospolita": Zostanie zdelegalizowana
  4. Mateusz Morawiecki i coś, o czym nigdy nie mówił, wszystko wyszło na jaw. "Bili go, szantażowali, kazali kopać własny grób"
  5. TVP Info znów bezczelnie manipuluje i szczuje na LGBT+ bez żadnych oporów. Przesadzili, nie mają żadnych zasad
  6. Susza powoduje absurdalne ceny truskawek. W kilku regionach Polski sytuacja jest bardzo ciężka

Źródło: Polsat News