wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

36-latka pozbawiona życia przed szpitalem w Świętokrzyskiem. Przerażająca zbrodnia

14 Listopada 2020

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

W pińczowskim szpitalu w województwie świętokrzyskim doszło do przerażającej zbrodni. 36-letnia kobieta została zaatakowana przez swojego męża i w wyniku odniesionych obrażeń zmarła. Na razie nie ma zbyt wielu informacji na temat powodu samej agres

36-letnia pracownica szpitala w miejscowości Pińczów w województwie świętokrzyskim została brutalnie zaatakowana tuż pod budynkiem. W rozmowie z portalem o2 wydarzenie to potwierdził oficer prasowy pińczowskiej komendy policji. Kilka faktów na temat całego wydarzenia mrozi krew w żyłach.

To dlaczego pod szpitalem doszło do tak makabrycznego zdarzenia badać będzie policja oraz prokuratura. Na razie zatrzymano mężczyznę, 32-letniego męża zamordowanej kobiety. Niemal pewne jest, że to właśnie on odpowiedzialny jest za powstanie śmiertelnych obrażeń 36-latki.

Tragedia pod jednym z świętokrzyskich szpitali. Doszło do śmiertelnego pobicia kobiety

W szpitalu niosła pomoc, a potem sama trafiła do niego jako pacjentka w stanie ciężkim. 36-letnia pracownica służby zdrowia została brutalnie pobita przez swojego męża w czwartek 12 listopada w godzinach popołudniowych.

Sprawa jest jeszcze badana, tak by ustalić, czy to na pewno mężczyzna, z którym wdała się w kłótnie pod szpitalem, jest bezsprzecznie winny stworzeniu obrażeń bezpośrednio zagrażającym zdrowiu i życiu kobiety. Okoliczności nie są do końca jasne.

Pewne jest, że w czwartek pod samym budynkiem szpitala, gdzie zatrudniona była 36-latka, doszło do scysji między dwojgiem małżonków. W pewnym momencie mężczyzna miał uderzyć swoją żonę w głowę. Uraz okazał się wyjątkowo poważny i 36-latka została przyjęta do szpitala w stanie ciężkim. Niestety sytuacja zdrowotna znacznie się pogorszyła wieczorem i kobieta zmarła wskutek odniesionych obrażeń.

Prokuratura rozpoczęła śledztwo w tej sprawie

O wstrząsających wydarzeniach spod świętokrzyskiego szpitala portal o2 zapytał oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie aspiranta sztabowego Damiana Stefana. Funkcjonariusz potwierdził, że to tragiczne wydarzenie miało miejsce 12 listopada w godzinach popołudniowych pod placówką leczniczą w Pińczowie. 

Jednocześnie policjant wyjaśnia, że jeśli potwierdzą się przypuszczenia prokuratury, to sprawcy grozi od 5 do 25 lat pozbawienia wolności. Zatrzymany został mąż, który kłócił się z 36-latką pod szpitalem. Prokuratura niezwłocznie rozpoczęła śledztwo.

Prokuratura Rejonowa w Pińczowie prowadząca sprawę podejrzewa, że w tym przypadku można mówić o artykule 156 § 3 Kodeksu Karnego, czyli o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym. Tuż po tragicznej śmierci pracownicy szpitala postanowiono o zabezpieczeniu jej zwłok.

Przeprowadzona zostanie sekcja zwłok, konieczne jest również poznanie okoliczności wydarzenia

Na razie nie wiadomo, czego dotyczyła kłótnia męża i żony. Tak gwałtowne zachowanie oraz zastosowanie przemocy względem pracownicy szpitala w Pińczowie będzie teraz aspektem sprawy wyjaśnianym przez biegłych. Chociaż nic nie usprawiedliwia wykorzystywania siły oraz atakowania drugiej osoby, to poznanie okoliczności prowadzących do tego tragicznego wydarzenia może rzucić na sprawę nowe światło.

Po tym, jak kobieta zmarła, jej zwłoki zabezpieczono, tak by móc przeprowadzić na nich sekcję zwłok. Od zdarzenia do zgonu minęło kilka godzin, a poszkodowana znajdowała się pod opieką lekarzy. Konieczne jest ustalenie dokładnej przyczyny zgonu. Możliwe, że poszukiwane również będą ślady starych urazów na ciele kobiety. Na ustalenia śledczych należy jeszcze poczekać.

Źródło: o2

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >