wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Nagła ewakuacja w polskiej szkole, na miejsce ruszyły służby. Wytyczono 200-metrową strefę zagrożenia

24 Września 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Szkoła w Samborowie koło Ostródy w województwie warmińsko-mazurskim została objęta ewakuacją po uszkodzeniu rurociągu. W czasie prowadzenia prac budowlanych uszkodzono gazociąg. Akcja objęła również pobliskie budynki. Łącznie ewakuowa

Szczegóły zdarzenia, do którego doszło w miejscowości niedaleko Ostródy, przytacza serwis internetowy radia RMF FM. Jak poinformowano, uszkodzeniu uległa nitka gazociągu średniego ciśnienia przy ulicy Szkolnej w Samborowie (woj. warmińsko-mazurskie). Wskazano, że do awarii doszło w trakcie prowadzenia prac budowlanych, a konkretnie podczas przygotowywania przyłącza energetycznego do nowego domu.

Szkoła w Sambrowie ewakuowana

Zdaniem rmf24.pl gazociąg najprawdopodobniej uszkodziła jedna z koparek. W efekcie konieczne okazało się odłączenie prądu we wspomnianej miejscowości. Na miejscu znajdują się już przedstawiciele miejscowej straży pożarnej, którzy zabezpieczają miejsce awarii. Gazociąg jest z kolei uszczelniany przez pogotowie gazowe. Konieczne okazało się ponadto wyznaczenie 200-metrowej strefy zagrożenia, która obowiązywać będzie na czas prac w pobliżu ulicy, na której doszło do uszkodzenia rurociągu.

Poinformowano, że ewakuacją objęto 16 pobliskich budynków, w których znajdowało się kilkudziesięciu mieszkańców. Akcja objęła również uczniów znajdującej się w okolicy szkoły, którzy w efekcie musieli opuścić budynek. By zniwelować ulatniający się gaz, straży zdecydowali się na ustawienie kurtyn wodnych.

Serwis RMF FM dodaje, że przy użyciu specjalistycznych urządzeń pomiarowych specjaliści sprawdzają niżej położone miejsca, do których mógł dostać się gaz, w tym piwnice czy kanały. Warto zaznaczyć, że zablokowana została droga krajowa 16 w Samborowie. Wstępu na trasę nie mają zarówno samochody osobowe, jak i ciężarowe. Policja przekazała, że zastosowano objazd z Ostródy do Iławy. Ten prowadzić ma przez Lubawę. Nie przekazano żadnych informacji dotyczących ofiar bądź osób, które mogły ucierpieć w wyniku awarii.

Źródło: rmf24.pl

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >