wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Amerykański polityk nie chce Andrzeja Dudy. Prosi o odwołanie wizyty, pierwsza taka sytuacja

20 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Szef komisji spraw zagranicznych Izby Reprezentantów USA Eliot L. Engel zaapelował do prezydenta Donalda Trumpa o odwołanie wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu. Powodem takiego stanowiska amerykańskiego polityka są działania Prawa i Sprawiedliwości

Eliot L. Engel jest wyraźnie przeciwny wizycie kandydata Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach w Waszyngtonie. "Zaproszenie prezydenta Trumpa dla polskiego prezydenta Dudy do odwiedzenia Białego Domu w przyszłym tygodniu jest kolejnym przykładem jego zauroczenia przywódcami, którzy wykazują tendencje autokratyczne", czytamy w jego oświadczeniu przytaczanym przez "Do Rzeczy".

Szef komisji spraw zagranicznych: "Przerażające stereotypy homofobiczne"

Szef komisji spraw zagranicznych Izby Reprezentantów USA zauważa, że Polska jest obecnie ważnym sojusznikiem Stanów Zjednoczonych, jednak "prezydent Duda i jego partia Prawo i Sprawiedliwość podważają system niezależności sędziowskiej, wprowadzili oficerów, lojalnych wobec partii w wojsku oraz sabotują niezależne media". Nie obyło się również bez przytoczenia ostatnich słów Andrzeja Dudy, który "ideologię LGBT" przyrównał do neobolszewizmu.

"Ponadto prezydent Duda i jego partia promują przerażające stereotypy homofobiczne i anty-LGBTQ, które stają w sprzeczności z prawami człowieka i wartościami, które powinna chronić i utrzymywać Ameryka", zauważa Eliot L. Engel, cytowany przez dorzeczy.pl.

Polityk wskazał, że zapowiedziana na 24 czerwca wizyta będzie mieć wyraźny charakter polityczny, jako że odbędzie się zaledwie kilka dni przed wyborami prezydenckimi. Co więcej, szef komisji spraw zagranicznych przypomina, że nadal jesteśmy świadkami niezwalniającej w zasadzie epidemii koronawirusa. W efekcie zaapelował do Donalda Trumpa o jak najszybsze odwołanie zaplanowanego spotkania z Andrzejem Dudą.

Źródło: dorzeczy.pl

Podobne artykuły

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Świat

WHO apeluje o noszenie maseczek przez osoby zaszczepione. Zagrożenie kolejną falą koronawirusa?

Czytaj więcej >

Świat

Na Ziemię pospadały fragmenty chińskiej rakiety

Czytaj więcej >
Strzelanina w Kazaniu

Świat

Kazań. Strzelanina w szkole, są ofiary śmiertelne

Czytaj więcej >

Świat

Kontrowersyjny duchowny wyciągnięty z auta przez policję. Lekceważył obostrzenia

Czytaj więcej >
Jan Paweł II w trakcie pierwszej pielgrzymki do Polski.

Świat

Był drugi zamach na Jana Pawła II. Kard. Dziwisz postanowił po latach wyjawić prawdę

Czytaj więcej >
Trąba powietrzna

Świat

Co najmniej trzy osoby nie żyją, 200 jest rannych. Czechy zniszczone przez żywioł

Czytaj więcej >