Szef komisji spraw zagranicznych Izby Reprezentantów USA zaapelował o odwołanie wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu.. (zdj. il.) MANDEL NGAN/AFP/East NewsŹródło: (zdj. il.) MANDEL NGAN/AFP/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 20 Czerwca 2020

Amerykański polityk nie chce Andrzeja Dudy. Prosi o odwołanie wizyty, pierwsza taka sytuacja

Szef komisji spraw zagranicznych Izby Reprezentantów USA Eliot L. Engel zaapelował do prezydenta Donalda Trumpa o odwołanie wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu. Powodem takiego stanowiska amerykańskiego polityka są działania Prawa i Sprawiedliwości oraz niedawne ataki walczącego o reelekcję prezydenta wobec osób LGBT.

Eliot L. Engel jest wyraźnie przeciwny wizycie kandydata Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach w Waszyngtonie. "Zaproszenie prezydenta Trumpa dla polskiego prezydenta Dudy do odwiedzenia Białego Domu w przyszłym tygodniu jest kolejnym przykładem jego zauroczenia przywódcami, którzy wykazują tendencje autokratyczne", czytamy w jego oświadczeniu przytaczanym przez "Do Rzeczy".

Gwiazdor Gogglebox dotkliwie pobity przez nietolerancję wobec LGBT. Porażające i tragiczne nagranie obiegło internetGwiazdor Gogglebox dotkliwie pobity przez nietolerancję wobec LGBT. Porażające i tragiczne nagranie obiegło internetCzytaj dalej

Szef komisji spraw zagranicznych: "Przerażające stereotypy homofobiczne"

Szef komisji spraw zagranicznych Izby Reprezentantów USA zauważa, że Polska jest obecnie ważnym sojusznikiem Stanów Zjednoczonych, jednak "prezydent Duda i jego partia Prawo i Sprawiedliwość podważają system niezależności sędziowskiej, wprowadzili oficerów, lojalnych wobec partii w wojsku oraz sabotują niezależne media". Nie obyło się również bez przytoczenia ostatnich słów Andrzeja Dudy, który "ideologię LGBT" przyrównał do neobolszewizmu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Uwaga, można zapłacić astronomiczne kary. Mieszkańcy Śląska już tego doświadczyli, dotyczy każdego
2. Potężne problemy z paszportami. Kłopoty mogą być ogromne, niepokojące wiadomości docierają z Wielkiej Brytanii

"Ponadto prezydent Duda i jego partia promują przerażające stereotypy homofobiczne i anty-LGBTQ, które stają w sprzeczności z prawami człowieka i wartościami, które powinna chronić i utrzymywać Ameryka", zauważa Eliot L. Engel, cytowany przez dorzeczy.pl.

Polityk wskazał, że zapowiedziana na 24 czerwca wizyta będzie mieć wyraźny charakter polityczny, jako że odbędzie się zaledwie kilka dni przed wyborami prezydenckimi. Co więcej, szef komisji spraw zagranicznych przypomina, że nadal jesteśmy świadkami niezwalniającej w zasadzie epidemii koronawirusa. W efekcie zaapelował do Donalda Trumpa o jak najszybsze odwołanie zaplanowanego spotkania z Andrzejem Dudą.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jeden z urzędów wznawia pracę od poniedziałku. Inspektorzy mogą zapukać także do ciebie
  2. Prześliczna Karolina pędziła motocyklem na solarium. Tragiczna śmierć. Nie żyje
  3. Co dalej partią Piotra Ikonowicza? "Rzeczpospolita": Zostanie zdelegalizowana
  4. Mateusz Morawiecki i coś, o czym nigdy nie mówił, wszystko wyszło na jaw. "Bili go, szantażowali, kazali kopać własny grób"
  5. TVP Info znów bezczelnie manipuluje i szczuje na LGBT+ bez żadnych oporów. Przesadzili, nie mają żadnych zasad
  6. O krok od tragedii. W Krakowie wyjątkowe zjawisko pogodowe rozerwało balon widokowy

Źródło: dorzeczy.pl