wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Fantastyczne wieści, może dojść do przełomu w walce z koronawirusem. Znamy wyniki pierwszych testów szczepionki

19 Maja 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Szczepionka na koronawirusa wyczekiwana jest na całym świecie. Nie brakuje jednak wielu fałszywych informacji na jej temat. Dzięki doniesieniom amerykańskiej firmy Moderna udało nam się dowiedzieć o pozytywnych wynikach badań jednej z nich. Przypomnijmy,

Wciąż trwają żmudne badania, których celem jest uzyskanie skutecznego leku na koronawirusa. Przypomnijmy, że obecnie zwalcza się jedynie skutki choroby. Dopuszczane są również zabiegi przetaczania osocza. Wykryto, że leki stosowane w walce z HIV mają działanie wspomagające zmagania zakażonych. Do Polski doszły informacje prosto z Ameryki. Dotyczą one badań nad jednym z preparatów, który wykorzystywano do leczenia COVID-19. U ochotników wystąpiła nieoczekiwana reakcja.

Szczepionka przyniosła zamierzone skutki

Jak informuje Gazeta Wyborcza, amerykańska firma Moderna zaszczepiła wolontariuszy preparatem na koronawirusa. Wciąż jest on w fazie testowania. Jednak z relacji tamtejszych lekarzy wynika, że preparat spotkał się z pozytywną odpowiedzią immunologiczną ze strony organizmów badanych. Dyrektor medyczny przedsiębiorstwa ostrzega jednak, że są to tylko wstępne informacje. Choć nastawiają nas pozytywnie, to wciąż będziemy musieli poczekać na wprowadzenie w pełni przebadanego i bezpiecznego leku na COVID-19.

"U ośmiu ochotników biorących udział w pierwszej fazie badań klinicznych szczepionka mRNA-1273 wywołała taką samą, lub nawet silniejszą, odpowiedź immunologiczną, jak u pacjentów, których organizm samoistnie zwalczył zakażenie koronawirusem" - cytuje stanowisko firmy GW.

Z doniesień GW wynika, że jedynymi niepokojącymi objawami u wolontariuszy było zaczerwienienie oraz ból podczas zastrzyku. Na tym etapie kluczowym jest wypracowanie preparatu, który będzie bezpieczny oraz tolerowany przez ludzkie organizmy. Na pracę medyków amerykański rząd przekazał aż 0.5 miliarda dolarów.

Źródło: [Gazeta Wyborcza]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >