Szczepionka. wtv.plŹródło: wtv.pl
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 19 Maja 2020

Fantastyczne wieści, może dojść do przełomu w walce z koronawirusem. Znamy wyniki pierwszych testów szczepionki

Szczepionka na koronawirusa wyczekiwana jest na całym świecie. Nie brakuje jednak wielu fałszywych informacji na jej temat. Dzięki doniesieniom amerykańskiej firmy Moderna udało nam się dowiedzieć o pozytywnych wynikach badań jednej z nich. Przypomnijmy, że obecnie powstało już ponad 100 tego typu preparatów. Czy tym razem doszło do przełomu?

Wciąż trwają żmudne badania, których celem jest uzyskanie skutecznego leku na koronawirusa. Przypomnijmy, że obecnie zwalcza się jedynie skutki choroby. Dopuszczane są również zabiegi przetaczania osocza. Wykryto, że leki stosowane w walce z HIV mają działanie wspomagające zmagania zakażonych. Do Polski doszły informacje prosto z Ameryki. Dotyczą one badań nad jednym z preparatów, który wykorzystywano do leczenia COVID-19. U ochotników wystąpiła nieoczekiwana reakcja.

Bardzo ważne informacje dla uczniów i rodziców. Minister wreszcie podał konkrety, padły datyBardzo ważne informacje dla uczniów i rodziców. Minister wreszcie podał konkrety, padły datyCzytaj dalej

Szczepionka przyniosła zamierzone skutki

Jak informuje Gazeta Wyborcza, amerykańska firma Moderna zaszczepiła wolontariuszy preparatem na koronawirusa. Wciąż jest on w fazie testowania. Jednak z relacji tamtejszych lekarzy wynika, że preparat spotkał się z pozytywną odpowiedzią immunologiczną ze strony organizmów badanych. Dyrektor medyczny przedsiębiorstwa ostrzega jednak, że są to tylko wstępne informacje. Choć nastawiają nas pozytywnie, to wciąż będziemy musieli poczekać na wprowadzenie w pełni przebadanego i bezpiecznego leku na COVID-19.

"U ośmiu ochotników biorących udział w pierwszej fazie badań klinicznych szczepionka mRNA-1273 wywołała taką samą, lub nawet silniejszą, odpowiedź immunologiczną, jak u pacjentów, których organizm samoistnie zwalczył zakażenie koronawirusem" - cytuje stanowisko firmy GW.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Danuta Holecka "nie da się zastraszyć". Ostatnie wydanie Wiadomości TVP przekroczyło kolejną granicę
2. Sprawa majątku Szumowskiego coraz bardziej gorąca. Wniosek wpłynął już do CBA

Z doniesień GW wynika, że jedynymi niepokojącymi objawami u wolontariuszy było zaczerwienienie oraz ból podczas zastrzyku. Na tym etapie kluczowym jest wypracowanie preparatu, który będzie bezpieczny oraz tolerowany przez ludzkie organizmy. Na pracę medyków amerykański rząd przekazał aż 0.5 miliarda dolarów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zasiłek "2500+" już niedługo? Skorzystają setki tysiące Polaków
  2. Kuria przekazała tragiczne wieści. Nagle zmarł lubiany ksiądz. Miał dopiero 48 lat
  3. Zimny front znad Białorusi przyniesie niepożądaną zmianę pogody. Czekają nas zadziwiające różnice temperatur
  4. Skandaliczny SMS, nakaz podpisania lojalki. Legendarny dziennikarz ujawnił szczegóły afery z Kazikiem
  5. Wykorzystała 500 plus, żeby wyłudzić pieniądze. W sumie zainkasowała aż ponad milion złotych
  6. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą

Źródło: [Gazeta Wyborcza]