wtv.pl
Władimir Putin

DMITRY LOVETSKY/AFP/East News

Onet: Putin chwali się szczepionką na koronawirusa. Zaszczepił już swoją córkę

11 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Krystian Mowel

Udostępnij:

Szczepionka na koronawirusa to temat, który od kilku miesięcy jest poruszany na całym świecie. Prezydent Rosji Władimir Putin twierdzi, że jego kraj już ją posiada. Jeden z najbardziej wpływowych ludzi na świecie zaszczepił nią swą córkę.

Prezydent Rosji poinformował, że Rosja wygrała wyścig o wynalezienie szczepionki pozwalającej zabezpieczyć się przed koronawirusem. Po miesiącach testów wreszcie ma być gotowa.

Władimir Putin chwali się szczepionką na koronawirusa

Rosyjska stacja rządowa Russia Today cytując Władimira Putina przekazała informację, iż rosyjskie ministerstwo zdrowia wydało pozytywną opinię dotycząca pierwszej na świecie szczepionki przeciwko koronawirusowi. Jednocześnie prezydent Rosji poinformował, że jedną z osób zaszczepionych została jego córka. „Jedna z moich córek się zaszczepiła. W tym sensie ona brała udział w eksperymencie. Po przyjęciu szczepionki, miała 38 stopni temperatury. Na następny dzień już 37 i trochę, to wszystko” – powiedział Putin. Dodał, iż ma nadzieję, że inne państwa również opracują swoją szczepionkę. Według danych, liczba zakażonych w Rosji wynosi aktualnie prawie 900 tys. osób. Środek został stworzony w Moskwie w Instytucie Gamaleya.

Cały świat stara się stworzyć szczepionkę

Rosyjski minister zdrowia Michaił Maruszko zapowiedział rozpoczęcie szczepień już w październiku. Jako pierwsi mieliby ją otrzymać pracownicy służby zdrowia. Jak podaje agencja Bloomberg, trafia już ona do miliarderów i najwyżej postawionych osób w państwie. Pełni obaw dotyczących rosyjskiej szczepionki są Amerykanie.

Doktor Anthony Fauci, który kieruje walką z wirusem w USA powiedział, iż ma nadzieję, że Rosjanie dokładnie sprawdzą swoją szczepionkę przed masowym jej wykorzystaniem. Wielu ekspertów twierdzi, iż mocarstwo rosyjskie postępuje zbyt szybko i nie wie do końca czy lekarstwo jest skuteczne oraz jakie niesie ze sobą skutki uboczne. Dla Putina ogłoszenie zwycięstwa w ogólnoświatowym wyścigu to również powód do zwiększenia swoich sondaży. Jak podaje Onet, fakt wynalezienia szczepionki zostanie wykorzystany przez Kreml do celów propagandowych.

Źródło: [Russia Today, Bloomberg, Onet]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >