wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

W Szczecinku pod siedzibą PiS ksiądz podsumowany przez strajkujące kobiety. "Masz macicę? Nie, więc w*********j"

26 Października 2020

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Szczecinek jak wiele innych polskich miast stał się miejscem trwających obecnie protestów społecznych. Z uczestnikami Strajku Kobiet skonfrontować postanowił się katolicki ksiądz, który zjawił się nieoczekiwanie w jednym z miejsc manifestac

Podczas trwającego w Szczecinku protestu, odbywającego się pod biurem posłanki PiS Małgorzaty Golińskiej, wśród manifestujących zjawił się katolicki ksiądz. Szybko jednak okazało się, że nie przyszedł tam rozmawiać, a jedynie prowokować uczestników Strajku Kobiet.

Protest przed szczecineckim biurem PiS 

Decyzja Trybunału Konstytucyjnego z ubiegłego tygodnia, dotycząca zakazu aborcji eugenicznej, wywołała w Polsce prawdziwą burzę. Rozgoryczone kobiety wyszły na ulice, chcąc manifestować swój sprzeciw. Szczecinek to zaledwie jedno z wielu miast, gdzie odbywa się Strajk Kobiet, mający na celu wyrazić niezadowolenie i bunt przeciwko skandalicznemu wyrokowi. 

Już od czwartku przez cały kraj przetaczają się demonstracje wynikające z wielkiej inicjatywy jednoczenia kobiet w Polsce. Manifestantów połączył wspólny cel, którym jest wycofanie się TK z bulwersującej decyzji, podważającej założenia tzw. kompromisu aborcyjnego. 

W Szczecinku kobiety skupiły się m.in. pod biurem poselskim Małgorzaty Golińskiej, reprezentantki PiS w Sejmie. Demonstranci zjawili się z wieloma wymownymi transparentami i głośno wyrażały swoją niezgodę na brutalny atak na prawa człowieka. 

Prawdopodobnie nikt z protestujących nie spodziewał się, że nagle na plac przed biurem poselskim zawita katolicki ksiądz. Szczecinecki kapłan postanowił skonfrontować się ze strajkującymi. Z kobietami przywitał się w bardzo nietypowy sposób i nie mamy tu na myśli tradycyjnego "szczęść Boże". 

Ksiądz prowokuje demonstrantów 

"PiS przyszedł". Tymi słowami powitał uczestniczki Strajku Kobiet katolicki ksiądz, który pojawił się nagle przed biurem poselskim w Szczecinku, należącym do posłanki partii rządzącej, Małgorzaty Golińskiej, gdzie wczoraj odbywał się protest.

Jego obecność i zachowanie szybko wywołało wśród uczestniczek Strajku Kobiet prawdziwą burzę. Prowokacyjna postawa duchownego nie dała podstaw do podjęcia dyskusji. Spotkanie zamieniło się we wzajemne przekrzykiwanie się księdza i szczecineckich demonstrantek. 

"Tu jest Polska, nie Watykan!", "Wracaj do kościoła!", "Nie słuchamy kleru!" - to hasła, które dało się słyszeć podczas konfrontacji duchownego z uczestniczkami manifestacji w Szczecinku. Kobiety zadawały księdzu wiele nurtujących je pytań, na które ten nie potrafił znaleźć odpowiedzi. Pytały go, czy jest w stanie wychować dziecko z zespołem Downa, jeśli któraś z nich będzie musiała je urodzić, a nie będzie w stanie finansowo go utrzymać oraz jakim prawem chce decydować o tym, co dla kobiet najlepsze. 

- Urodzić się w tych czasach, być kobietą, to jest hańba. To jest wyrok! - krzyczała jedna z protestujących. 

Choć niedaleko miejsca zdarzenia znajdował się patrol policji, żaden z funkcjonariuszy nie zareagował na to, co się działo. Po ok. 20 minutach, szczecinecki ksiądz wycofał się spod biura poselskiego. Jakiś czas później widziano go jeszcze w innym miejscu, gdzie odbywała się manifestacja. 

Na zdjęciu wyróżniającym znajduje się screen z nagrania przedstawiającego wydarzenie, pochodzącego z portalu Szczecinek.com

źródło: szczecinek.com

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >