Syn Beaty Szydło, Błażej, robi imponującą karierę naukową.. Wikimedia Commons/Platforma Obywatelska RP
Źródło: Wikimedia Commons/Platforma Obywatelska RP
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 22 Lipca 2020

Wszyscy mówią tylko o Tymoteuszu Szydło. Poznaliśmy fakty o młodszym synu Beaty Szydło, kim jest?

Syn Beaty Szydło – na to hasło większości z nas przed oczami staje zapewne Tymoteusz, znany z licznych kontrowersji powstałych wokół jego kapłaństwa, z którego w roku ubiegłym postanowił finalnie wystąpić. Niewielu wie, że młodsze dziecko byłej pani premier odnosi dość spektakularne sukcesy na polu naukowym.

Sprawa starszego syna byłej pani premier, Tymoteusza Szydło, co jakiś czas rozgrzewa polskie media. Gwoli ścisłości przypomnijmy, że w 2019 roku dość nieoczekiwanie ksiądz Tymoteusz ogłosił podjęcie decyzji o przeniesienia do stanu świeckiego. Jako powód wymienił m.in. fakt, że jego "reputacja została zdruzgotana". Niezorientowanym wyjaśniamy, że według medialnych spekulacji, syn Beaty Szydło, który święcenia kapłańskie przyjął w 2017 roku, miał rzekomo zostać ojcem. Informację wielokrotnie dementował jednak sam zainteresowany, jak i jego prawnicy.

Syn Beaty Szydło i praca nad terapią na raka

Komunikat dotyczący decyzji o zrzuceniu sutanny Tymoteusz Szydło przesłał Katolickiej Agencji Informacyjnej. "Z bólem stwierdzam też, że nie udało mi się pokonać kryzysu wiary i powołania", pisał wówczas, argumentując swój wybór. Wcześniej informował z kolei: "Z bólem przyznaję, że z czasem zacząłem tracić sens mojej posługi i coraz częściej nachodziły mnie myśli o odejściu ze stanu duchownego".

I choć kontrowersje dotyczące syna byłej pani premier co jakiś czas rozpalają krajowe media, niewielkim zainteresowaniem cieszy się młodsze dziecko Beaty Szydło, Błażej, którego osiągnięcia wielu uznałoby być może za ciekawsze. W ubiegłym roku Wirtualna Polska wskazywała, że mężczyzna postanowił oddać się karierze naukowej. Mimo młodego wieku (26 lat) syn związanej z obozem partii rządzącej Szydło może pochwalić się imponujacymi osiągnięciami.

WP wskazuje, że Błażej Szydło jest członkiem zespołu naukowców Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, a w swojej pracy skupia się na badaniach nad chorobami nowotworowymi. Dodano, że grupa, do której należy syn byłej szefowej rządu, opublikowała wyniki dotyczące prac nad enzymem MGMT, który w przyszłości może wpłynąć na zdecydowanie większą skuteczność terapii przeciwnowotworowych.

Młodsze dziecko polityk, która powróciła na polską scenę polityczną, by wspomóc w reelekcji Andrzeja Dudę, na swoim koncie ma także liczne publikacje naukowe. Artykuły dotykają głównie tematu mechanizmów mających związek z powstawaniem chorób nowotworowych.

Źrodło: wp.pl