Syn Beaty Szydło, Błażej, robi imponującą karierę naukową.. Wikimedia Commons/Platforma Obywatelska RP
Źródło: Wikimedia Commons/Platforma Obywatelska RP
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 22 Lipca 2020

Wszyscy mówią tylko o Tymoteuszu Szydło. Poznaliśmy fakty o młodszym synu Beaty Szydło, kim jest?

Syn Beaty Szydło – na to hasło większości z nas przed oczami staje zapewne Tymoteusz, znany z licznych kontrowersji powstałych wokół jego kapłaństwa, z którego w roku ubiegłym postanowił finalnie wystąpić. Niewielu wie, że młodsze dziecko byłej pani premier odnosi dość spektakularne sukcesy na polu naukowym.

Sprawa starszego syna byłej pani premier, Tymoteusza Szydło, co jakiś czas rozgrzewa polskie media. Gwoli ścisłości przypomnijmy, że w 2019 roku dość nieoczekiwanie ksiądz Tymoteusz ogłosił podjęcie decyzji o przeniesienia do stanu świeckiego. Jako powód wymienił m.in. fakt, że jego "reputacja została zdruzgotana". Niezorientowanym wyjaśniamy, że według medialnych spekulacji, syn Beaty Szydło, który święcenia kapłańskie przyjął w 2017 roku, miał rzekomo zostać ojcem. Informację wielokrotnie dementował jednak sam zainteresowany, jak i jego prawnicy.

ABC News: Papież Franciszek podjął zaskakującą, przełomową decyzję. Całkowicie odmieni oblicze ślubów, ale jest haczykABC News: Papież Franciszek podjął zaskakującą, przełomową decyzję. Całkowicie odmieni oblicze ślubów, ale jest haczykCzytaj dalej

Syn Beaty Szydło i praca nad terapią na raka

Komunikat dotyczący decyzji o zrzuceniu sutanny Tymoteusz Szydło przesłał Katolickiej Agencji Informacyjnej. "Z bólem stwierdzam też, że nie udało mi się pokonać kryzysu wiary i powołania", pisał wówczas, argumentując swój wybór. Wcześniej informował z kolei: "Z bólem przyznaję, że z czasem zacząłem tracić sens mojej posługi i coraz częściej nachodziły mnie myśli o odejściu ze stanu duchownego".

O pierwszej żonie Jacka Kurskiego wciąż wiadomo bardzo niewiele. Media dotarły do zaskakujących faktówO pierwszej żonie Jacka Kurskiego wciąż wiadomo bardzo niewiele. Media dotarły do zaskakujących faktówCzytaj dalej

I choć kontrowersje dotyczące syna byłej pani premier co jakiś czas rozpalają krajowe media, niewielkim zainteresowaniem cieszy się młodsze dziecko Beaty Szydło, Błażej, którego osiągnięcia wielu uznałoby być może za ciekawsze. W ubiegłym roku Wirtualna Polska wskazywała, że mężczyzna postanowił oddać się karierze naukowej. Mimo młodego wieku (26 lat) syn związanej z obozem partii rządzącej Szydło może pochwalić się imponujacymi osiągnięciami.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Masz stary dowód osobisty? Gratulacje, możesz zyskać ogromne pieniądze
2. Chłopak nie żył przez 20 minut. Kiedy się ocknął, powiedział, co zobaczył "po drugiej stronie"
3.Minister finansów zdecydował się powiedzieć prawdę po wyborach. Wysokość deficytu w budżecie jest druzgocąca

WP wskazuje, że Błażej Szydło jest członkiem zespołu naukowców Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, a w swojej pracy skupia się na badaniach nad chorobami nowotworowymi. Dodano, że grupa, do której należy syn byłej szefowej rządu, opublikowała wyniki dotyczące prac nad enzymem MGMT, który w przyszłości może wpłynąć na zdecydowanie większą skuteczność terapii przeciwnowotworowych.

Młodsze dziecko polityk, która powróciła na polską scenę polityczną, by wspomóc w reelekcji Andrzeja Dudę, na swoim koncie ma także liczne publikacje naukowe. Artykuły dotykają głównie tematu mechanizmów mających związek z powstawaniem chorób nowotworowych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobieta pokazała sąsiadom swój paragon ze sklepu. W sieci zawrzało
  2. Komitet Trzaskowskiego oficjalnie domaga się powtórzenia wyborów
  3. Tadeusz Rydzyk przerażony? W grę wchodzą astronomiczne pieniądze, które możliwe, że będzie musiał zwrócić
  4. Były minister został zatrzymany. Śledztwo w toku, niespodziewany przebieg akcji
  5. Pitbull ma szczeniaki z husky. Ich wygląd zwala z nóg, wybuchowa mieszanka zachwyca i poraża jednocześnie, niesamowite
  6. Cała rodzina spała w namiocie. Nagle rozpoczął się koszmar, na oczach dziecka było o krok od tragedii

Źrodło: wp.pl