wtv.pl
Syn Beaty Szydło, Błażej, robi imponującą karierę naukową.

Wikimedia Commons/Platforma Obywatelska RP

Wszyscy mówią tylko o Tymoteuszu Szydło. Poznaliśmy fakty o młodszym synu Beaty Szydło, kim jest?

22 Lipca 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Syn Beaty Szydło – na to hasło większości z nas przed oczami staje zapewne Tymoteusz, znany z licznych kontrowersji powstałych wokół jego kapłaństwa, z którego w roku ubiegłym postanowił finalnie wystąpić. Niewielu wie, że młodsze dzie

Sprawa starszego syna byłej pani premier, Tymoteusza Szydło, co jakiś czas rozgrzewa polskie media. Gwoli ścisłości przypomnijmy, że w 2019 roku dość nieoczekiwanie ksiądz Tymoteusz ogłosił podjęcie decyzji o przeniesienia do stanu świeckiego. Jako powód wymienił m.in. fakt, że jego "reputacja została zdruzgotana". Niezorientowanym wyjaśniamy, że według medialnych spekulacji, syn Beaty Szydło, który święcenia kapłańskie przyjął w 2017 roku, miał rzekomo zostać ojcem. Informację wielokrotnie dementował jednak sam zainteresowany, jak i jego prawnicy.

Syn Beaty Szydło i praca nad terapią na raka

Komunikat dotyczący decyzji o zrzuceniu sutanny Tymoteusz Szydło przesłał Katolickiej Agencji Informacyjnej. "Z bólem stwierdzam też, że nie udało mi się pokonać kryzysu wiary i powołania", pisał wówczas, argumentując swój wybór. Wcześniej informował z kolei: "Z bólem przyznaję, że z czasem zacząłem tracić sens mojej posługi i coraz częściej nachodziły mnie myśli o odejściu ze stanu duchownego".

I choć kontrowersje dotyczące syna byłej pani premier co jakiś czas rozpalają krajowe media, niewielkim zainteresowaniem cieszy się młodsze dziecko Beaty Szydło, Błażej, którego osiągnięcia wielu uznałoby być może za ciekawsze. W ubiegłym roku Wirtualna Polska wskazywała, że mężczyzna postanowił oddać się karierze naukowej. Mimo młodego wieku (26 lat) syn związanej z obozem partii rządzącej Szydło może pochwalić się imponujacymi osiągnięciami.

WP wskazuje, że Błażej Szydło jest członkiem zespołu naukowców Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, a w swojej pracy skupia się na badaniach nad chorobami nowotworowymi. Dodano, że grupa, do której należy syn byłej szefowej rządu, opublikowała wyniki dotyczące prac nad enzymem MGMT, który w przyszłości może wpłynąć na zdecydowanie większą skuteczność terapii przeciwnowotworowych.

Młodsze dziecko polityk, która powróciła na polską scenę polityczną, by wspomóc w reelekcji Andrzeja Dudę, na swoim koncie ma także liczne publikacje naukowe. Artykuły dotykają głównie tematu mechanizmów mających związek z powstawaniem chorób nowotworowych.

Źrodło: wp.pl

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >