wtv.pl
Jacke Kurski

MAREK KUDELSKI/AGENCJA SE/East News

Kolejny Sylwester Marzeń TVP odbędzie się w Zakopanem? Pensjonaty już teraz kuszą gości bonem turystycznym

9 Września 2020

Autor tekstu:

Krystian Mowel

Udostępnij:

Sylwester Marzeń z Dwójką to jedna z największych imprez organizowanych przez Telewizję Publiczną. Od kilku lat, co roku ma ona miejsce w Zakopanem, gdzie przyjeżdżają setki turystów, aby wspólnie z największymi gwiazdami świętować ro

W związku z epidemią koronawirusa sylwestrowa impreza w Zakopanem stoi pod dużym znakiem zapytania. Mimo to pensjonaty w stolicy Tatr, które kuszą turystów przyjmowaniem bonów turystycznych.

Sylwester Marzeń 2021 nie odbędzie się?


Dotychczas TVP nie potwierdziło jeszcze żadnych informacji dotyczący tego, gdzie i czy w ogóle Sylwester Marzeń się odbędzie. Warto wspomnieć, że gdyby się nie odbył, byłaby to ogromna strata zarówno dla Telewizji Publicznej, jak i dla samego miasta Zakopane, gdyż to właśnie w tym okresie przybywa tam najwięcej turystów. W zeszłym roku transmisję z imprezy sylwestrowej na TVP2 przeciętnie oglądało 6,06 mln osób, a w szczytowym momencie aż 8,01 mln. Co ciekawe, TVP korzystając na popularności Sylwestra Marzeń retransmitowało wydarzenie aż do 5 stycznia, generując przy tym duże zainteresowanie telewidzów. Transmisje z imprez sylwestrowych to pole do rywalizacji dla głównych telewizji w kraju, co może sugerować zeszłoroczny wpis na Twitterze Jacka Kurskiego: „Tłumy pod sceną w Zakopanem i rekord przed telewizorami. Sylwester Marzeń to nowa polska tradycja. Dziękujemy widzom TVP za to wspaniałe zwycięstwo!” – skomentował prezes TVP na początku 2020 roku.

Bon turystyczny na Sylwester Marzeń 2021


Epidemia koronawirusa w znaczący sposób wpłynęła na wiele aspektów naszego życia. Obowiązujące zakazy dotyczą również imprez masowych, które w tym roku prawie całkowicie zostały odwołane. Jak będzie to w przypadku Sylwestra Marzeń z Dwójką? Właściciele pensjonatów w stolicy polskich Tatr już teraz starają się zachęcić turystów do odwiedzania Zakopanego w okresie świąteczno-sylwestrowym. Planujących wyjazd starają się kusić bonem turystycznym. Jak wiemy, z początkiem września skończyły się wakacje dla uczniów. Nie oznacza to jednak, że bon turystyczny stał się automatycznie nieaktywny. Ci, którzy nie wykorzystali go w tym roku mogą zaplanować wyjazd na ferie zimowe, uwzględniając wykorzystanie przysługujących im 500 zł.

Bon turystyczny jest jednorazowym dodatkiem, który przysługuje na każde dziecko do 18 roku życia. „Bony mają ważność do marca 2022 roku i można je wykorzystać do opłacenia m.in.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozie sportowym lub rekreacyjnym” – czytamy w oficjalnym komunikacie dotyczącym bonu turystycznego. Czy zachęcanie turystów do odwiedzenia Zakopanego w okresie sylwestrowym to znak, że impreza TVP2 odbędzie się pomimo wprowadzonych obostrzeń? Przekonamy się o tym wkrótce.

Krystian MowelAutor

Dziennikarz i copywriter.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Pixnio/Bicanski - zdjęcie ilustracyjne

Gospodarka

Santander Bank ostrzega przed kolejnymi metodami phishingu. Jak bronić się przed oszustami?

Czytaj więcej >
Obraz TomaszSupel z Pixabay

Gospodarka

Podatek od psa 2022. Będzie podwyżka, wiemy ile trzeba zapłacić

Czytaj więcej >
Pixabay/congerdesign

Gospodarka

ZUS ma prawo odebrać emeryturę i doliczy do tego odsetki. Rzecznik: tylko w wyjątkowych sytuacjach

Czytaj więcej >
Jeśli nie złożysz wniosku nie dostaniesz od państwa 300 złotych

Gospodarka

Przerwa techniczna w mBanku. Instytucja informuje o poważnych utrudnieniach podczas najbliższego weekendu

Czytaj więcej >
wikimedia.org/Travelarz

Gospodarka

Elektroniczna rewolucja na zakupach. Już wkrótce sprzedawca będzie mógł wydać nam paragon... SMS-em

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Gospodarka

Komisja Nadzoru Finansowego ostrzega. Klienci kolejnego popularnego banku są w zainteresowaniu hakerów-złodziei

Czytaj więcej >