wtv.pl
Jacke Kurski

MAREK KUDELSKI/AGENCJA SE/East News

Kolejny Sylwester Marzeń TVP odbędzie się w Zakopanem? Pensjonaty już teraz kuszą gości bonem turystycznym

9 Września 2020

Autor tekstu:

Krystian Mowel

Udostępnij:

Sylwester Marzeń z Dwójką to jedna z największych imprez organizowanych przez Telewizję Publiczną. Od kilku lat, co roku ma ona miejsce w Zakopanem, gdzie przyjeżdżają setki turystów, aby wspólnie z największymi gwiazdami świętować ro

W związku z epidemią koronawirusa sylwestrowa impreza w Zakopanem stoi pod dużym znakiem zapytania. Mimo to pensjonaty w stolicy Tatr, które kuszą turystów przyjmowaniem bonów turystycznych.

Sylwester Marzeń 2021 nie odbędzie się?


Dotychczas TVP nie potwierdziło jeszcze żadnych informacji dotyczący tego, gdzie i czy w ogóle Sylwester Marzeń się odbędzie. Warto wspomnieć, że gdyby się nie odbył, byłaby to ogromna strata zarówno dla Telewizji Publicznej, jak i dla samego miasta Zakopane, gdyż to właśnie w tym okresie przybywa tam najwięcej turystów. W zeszłym roku transmisję z imprezy sylwestrowej na TVP2 przeciętnie oglądało 6,06 mln osób, a w szczytowym momencie aż 8,01 mln. Co ciekawe, TVP korzystając na popularności Sylwestra Marzeń retransmitowało wydarzenie aż do 5 stycznia, generując przy tym duże zainteresowanie telewidzów. Transmisje z imprez sylwestrowych to pole do rywalizacji dla głównych telewizji w kraju, co może sugerować zeszłoroczny wpis na Twitterze Jacka Kurskiego: „Tłumy pod sceną w Zakopanem i rekord przed telewizorami. Sylwester Marzeń to nowa polska tradycja. Dziękujemy widzom TVP za to wspaniałe zwycięstwo!” – skomentował prezes TVP na początku 2020 roku.

Bon turystyczny na Sylwester Marzeń 2021


Epidemia koronawirusa w znaczący sposób wpłynęła na wiele aspektów naszego życia. Obowiązujące zakazy dotyczą również imprez masowych, które w tym roku prawie całkowicie zostały odwołane. Jak będzie to w przypadku Sylwestra Marzeń z Dwójką? Właściciele pensjonatów w stolicy polskich Tatr już teraz starają się zachęcić turystów do odwiedzania Zakopanego w okresie świąteczno-sylwestrowym. Planujących wyjazd starają się kusić bonem turystycznym. Jak wiemy, z początkiem września skończyły się wakacje dla uczniów. Nie oznacza to jednak, że bon turystyczny stał się automatycznie nieaktywny. Ci, którzy nie wykorzystali go w tym roku mogą zaplanować wyjazd na ferie zimowe, uwzględniając wykorzystanie przysługujących im 500 zł.

Bon turystyczny jest jednorazowym dodatkiem, który przysługuje na każde dziecko do 18 roku życia. „Bony mają ważność do marca 2022 roku i można je wykorzystać do opłacenia m.in.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozie sportowym lub rekreacyjnym” – czytamy w oficjalnym komunikacie dotyczącym bonu turystycznego. Czy zachęcanie turystów do odwiedzenia Zakopanego w okresie sylwestrowym to znak, że impreza TVP2 odbędzie się pomimo wprowadzonych obostrzeń? Przekonamy się o tym wkrótce.

Podobne artykuły

Zauważono, że 14. emerytura nie została wyszczególniona przez rząd w planie finansowym przekazanym do instytucji europejskich

Gospodarka

14. emerytura nie będzie wypłacana? Rząd tego nie przewidział?

Czytaj więcej >

Gospodarka

Zaczynają się kontrole pod CPK. Geodeci mogą wejść na waszą działkę i zapukać

Czytaj więcej >

Gospodarka

GIS ostrzega: Wykrycie bakterii Salmonella w partii sezamu łuskanego

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Gospodarka

Wszystkie sklepy zamknięte w niedziele niehandlowe? PiS szykuje nowelizację ustawy

Czytaj więcej >

Gospodarka

Rząd bierze się za emerytów. Zachęta do dłuższej praca pojawi się w KPO

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Gospodarka

Rekordowo wysoka waloryzacja emerytur i świadczenie bez podatku. Emeryci będą mieli się z czego cieszyć?

Czytaj więcej >