Sylwester Latkowski posiada nieciekawą przeszłość. (zdj. Il. ) ; East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 21 Maja 2020

Sylwester Latkowski skazany prawomocnym wyrokiem? Na jaw wyszła niepokojąca przeszłość reżysera.

Sylwester Latkowski znany jest ze swojego filmu o pedofilii w środowisku show-biznesu. "Nic się nie stało" swoją premierę miało wczoraj, a już bije rekordy popularności. Nie milką liczne dyskusje na temat produkcji znanego reżysera. Na światło dzienne wyszły niepokojące doniesienia w sprawie kryminalnej przeszłości twórcy.

Wobec rosnącej popularności dziennikarza wielu postanowiło przyjrzeć się jego przeszłości. Życiorys autora na pozór nie budzi zastrzeżeń. Pełnił funkcję redaktora naczelnego tygodnika Wprost, wydając przy tym wiele książek. "Zabić papałę" czy "Polska mafia" to jedne z popularniejszych pozycji pisarza. Jak się okazało, miał on też do czynienia z wymiarem sprawiedliwość. Prawomocny wyrok skazał go na dwa lata pozbawienia wolności. 

Skandal w Radiu Zet, miał być wywiad z Latkowskim. Beata Lubecka nagle wyszła ze studiaSkandal w Radiu Zet, miał być wywiad z Latkowskim. Beata Lubecka nagle wyszła ze studiaCzytaj dalej

Sylwester Latkowski autor "Nic się nie stało" został skazany prawomocnym wyrokiem

Był on ścigany za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Zdaniem śledczych wynajął też litewskich egzekutorów, celem pobicia jednego z dłużników. Zaatakowany był winien działaczowi pieniądze za samochody. Kryjąc się przed organami ścigania, przebywał w Rosji, Szwecji oraz Niemczech. Na policję zgłosił się sam w 1998 roku, kiedy powrócił do Polski. Sąd uznał go za winnego wymuszeń rozbójniczych. Warto podkreślić, że poprzedni zarzut działania w grupie przestępczej nie został udowodniony przez wymiarem sprawiedliwości.

DZISIAJ GRZEJE: 1.  Żona Kosiniaka-Kamysza otrzymała odpowiedź na list do Agaty Dudy. Będziecie zaskoczeni
2. Policjanci mogą liczyć na wielkie podwyżki. Muszą tylko zrobić jedną rzecz

Po spędzeniu 19 miesięcy w celu wyszedł na wolność w 2000 roku, aby rozpocząć nowe życie. W swoich tekstach redaktor znany jest z głośniej krytyki Platformy Obywatelskiej. To jego tygodnik ujawnił aferę wokół drogiego zegarka Sławomira Nowaka. Krytyce poddawał też komisję ds. wyjaśnienia przebiegu katastrofy smoleńskiej Antoniego Macierewicza. Jego zdaniem eksperci Prawa i Sprawiedliwości nie mieli wystarczających kompetencji do zajmowania się sprawą śmierci ważnych urzędników państwowych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gracze poświecili prawie 10 lat, aby zbudować miasto w grze Minecraft. Efekt jest niesamowity
  2. Ciężarówka wpadła do rowu. 20 ton mięsa wyleciało na jezdnię
  3. Jacek Kurski nagle wraca na funkcję prezesa TVP? Najnowsze doniesienia Wirtualnych Mediów, nikt się nie spodziewał
  4. Dariusz Piontkowski podjął zaskakującą decyzję. Ważne informacje dla wielu uczniów
  5. Danuta Holecka i fakty, które wolałaby ukryć. W końcu ujawniono, kim jest naprawdę
  6. Ostrzeżenia dla większości Polski. 9 województw, mieszkańcy muszą uważać

Źródło: [Gazeta Wyborcza "Sylwester Latkowski, człowiek z przeszłością: skazany za wymuszenie zaczął nowe życie" 20.06.2014]