wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Przechodnie nagrali niepokojącą interwencję policji na osiedlu. Mamy komentarz służb

5 Maja 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Suwałki stały się miejscem rodzącej liczne pytania interwencji funkcjonariuszy. Nagranie z zatrzymania pijanej kobiety i obezwładnienia jednego z obserwatorów zdarzenia obiegło sieć. Otrzymaliśmy komentarz miejscowej KMP.

Przypomnijmy, że o głośnym materiale, który w ciągu kilku dni obiegł internet, pisaliśmy wczoraj. Na obejrzanym już przeszło 435 tys. razy nagraniu widzimy powaloną na ziemię kobietę, przytrzymywaną przez jedną z policjantek. Zdaniem rejestratorki zdarzenia kobieta nie była jednak agresywna.

KMP Suwałki: "Zapis jest fragmentaryczny"

Po chwili na miejscu zdarzenia pojawili się kolejni mundurowi, by po pewnym czasie obezwładnić i użyć gazu wobec niewyglądającego na agresywnego, obserwującego sytuację mężczyznę. Całość opisywanego przez nas nagrania obejrzeć można pod tym linkiem.

Jak wspominaliśmy wczoraj, oficer prasowa suwalskiego KMP odmówiła komentowania sprawy przez telefon, prosząc o kontakt drogą mailową. Dziś otrzymaliśmy oficjalne oświadczenie miejscowej Policji.

"Informuję, że 30 kwietnia 2020 roku około godziny 11.50 policjanci z Suwałk otrzymali zgłoszenie, że na jednym z osiedli w Suwałkach, na placu zabaw, kobieta i mężczyzna, będący w stanie silnego upojenia alkoholowego niszczą mienie i nie przestrzegają obostrzeń, związanych z pandemią. Z przekazanego zawiadomienia wynikało, że kobieta nie była w stanie utrzymać się o własnych siłach", czytamy w oświadczeniu Zespołu Komunikacji Społecznej miejscowego KMP.

"Policjanci podjęli interwencję, a w/w osoby zostały przewiezione do wytrzeźwienia, z uwagi na to, że znajdowały się w stanie zagrażającym życiu i zdrowiu swojemu lub innych osób. W chwili obecnej prowadzone są w tej sprawie czynności wyjaśniające", dodano.

W komunikacie zapewniono, że mundurowi stosowali środki przymusu bezpośredniego na podstawie obowiązującego prawa. Oficer Prasowa suwalskiego KMP podkom. Eliza Sawko podkreśliła, że "zapis interwencji nie zawiera całego jej przebiegu i jest fragmentaryczny".

Źródła: facebook.com/Katarzyna Karaszewska / komunikat Zespołu Komunikacji Społecznej KMP w Suwałkach

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >