Suwałki: nagranie z interwencji służb.. facebook.com/Katarzyna KaraszewskaŹródło: facebook.com/Katarzyna Karaszewska
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 5 Maja 2020

Przechodnie nagrali niepokojącą interwencję policji na osiedlu. Mamy komentarz służb

Suwałki stały się miejscem rodzącej liczne pytania interwencji funkcjonariuszy. Nagranie z zatrzymania pijanej kobiety i obezwładnienia jednego z obserwatorów zdarzenia obiegło sieć. Otrzymaliśmy komentarz miejscowej KMP.

Przypomnijmy, że o głośnym materiale, który w ciągu kilku dni obiegł internet, pisaliśmy wczoraj. Na obejrzanym już przeszło 435 tys. razy nagraniu widzimy powaloną na ziemię kobietę, przytrzymywaną przez jedną z policjantek. Zdaniem rejestratorki zdarzenia kobieta nie była jednak agresywna.

Niewielu wie, czym zajmuje się żona Szymona Hołowni. Jej zawód wykonują tylko 4 kobiety w całej PolsceNiewielu wie, czym zajmuje się żona Szymona Hołowni. Jej zawód wykonują tylko 4 kobiety w całej PolsceCzytaj dalej

KMP Suwałki: "Zapis jest fragmentaryczny"

Po chwili na miejscu zdarzenia pojawili się kolejni mundurowi, by po pewnym czasie obezwładnić i użyć gazu wobec niewyglądającego na agresywnego, obserwującego sytuację mężczyznę. Całość opisywanego przez nas nagrania obejrzeć można pod tym linkiem.

Jak wspominaliśmy wczoraj, oficer prasowa suwalskiego KMP odmówiła komentowania sprawy przez telefon, prosząc o kontakt drogą mailową. Dziś otrzymaliśmy oficjalne oświadczenie miejscowej Policji.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ciężkie oskarżenia przeciw premierowi Morawieckiemu. Poseł ujawnił zadziwiające szczegóły
2. Idą zmiany w 500 plus? Kandydat na prezydenta: "Wszystko wskazuje, że świadczenie będzie ograniczone"

"Informuję, że 30 kwietnia 2020 roku około godziny 11.50 policjanci z Suwałk otrzymali zgłoszenie, że na jednym z osiedli w Suwałkach, na placu zabaw, kobieta i mężczyzna, będący w stanie silnego upojenia alkoholowego niszczą mienie i nie przestrzegają obostrzeń, związanych z pandemią. Z przekazanego zawiadomienia wynikało, że kobieta nie była w stanie utrzymać się o własnych siłach", czytamy w oświadczeniu Zespołu Komunikacji Społecznej miejscowego KMP.

"Policjanci podjęli interwencję, a w/w osoby zostały przewiezione do wytrzeźwienia, z uwagi na to, że znajdowały się w stanie zagrażającym życiu i zdrowiu swojemu lub innych osób. W chwili obecnej prowadzone są w tej sprawie czynności wyjaśniające", dodano.

W komunikacie zapewniono, że mundurowi stosowali środki przymusu bezpośredniego na podstawie obowiązującego prawa. Oficer Prasowa suwalskiego KMP podkom. Eliza Sawko podkreśliła, że "zapis interwencji nie zawiera całego jej przebiegu i jest fragmentaryczny".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kontrowersje wokół ustawy Covidowej. Polski rząd może inwigilować obywateli
  2. Ogromny hałas, huk, antyterroryści. Akcja CBŚP w Warszawie. Co się dzieje?
  3. Co tam się wydarzyło? Alarmy bombowe w polskich galeriach handlowych, doszło do ewakuacji
  4. Plany wyborcze Kaczyńskiego jednak się nie sprawdzą? Padł nowy termin, jest najbardziej prawdopodobny
  5. Tragiczne doniesienia ze Śląska. 4-miesięczna dziewczynka uratowana w ostatniej chwili, była ofiarą okropnych czynów
  6. Porażająca opinia ekspertów o drugiej fali pandemii w Europie. Nie brzmi dobrze

Źródła: facebook.com/Katarzyna Karaszewska / komunikat Zespołu Komunikacji Społecznej KMP w Suwałkach