Susza zagrożenie. (zdj.Il) ; WTVŹródło: (zdj.Il) ; WTV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 18 Maja 2020

Nie tylko pandemia. Bardzo poważne zagrożenie w dużej części kraju, jest apel o szczególną ostrożność w czasie spacerów

Susza może ponownie uprzykrzyć życie Polek i Polaków. W ogromnej części kraju zarejestrowano niepokojące zjawiska. Prognozy nie pozostawiają złudzeń. Nie tylko rolnicy mogą spotkać się z jej przykrymi skutkami. Ostrożność należy zachować również podczas wykonywania najprostszych czynności.

Pandemia koronawirusa może nie być jedynym utrapieniem, jakie czeka na nas w tym roku. Do upadającej gospodarki oraz licznych zamieszek na warszawskich ulicach doszło ryzyko kolejnego sezonu grypy. Jednak i to nie okazało się ostatnim zagrożeniem dla naszego społeczeństwa. Kolejnym z nich jest wysokie ryzyko silnych upałów. Jeśli zaatakują nas po raz kolejny, możemy mieć poważne problemy. 

Uważaj, abyś nie dostał kolosalnego mandatu od jutra. Jak dotrzeć do fryzjera lub kosmetyczki?Uważaj, abyś nie dostał kolosalnego mandatu od jutra. Jak dotrzeć do fryzjera lub kosmetyczki?Czytaj dalej

Susza w tym roku może być opłakana w skutkach

Jak podaje PAP, jednym z największych zagrożeń jest wysokie ryzyko wystąpienia pożarów, powodowane suszą. Dotyczy to prawie całej Polski. Szczególnie narażone są lasy oraz wszelkiego rodzaju tereny zielone. Jeśli staną w płomieniach, swój dom mogą stracić liczne zwierzęta. PAP ostrzega, że w niebezpieczeństwie mogą też znaleźć się spacerowicze. Instytut Badawczy Leśnictwa apeluję do Polek i Polaków o zachowanie szczególnej ostrożności podczas tego rodzaju wypraw.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Niespodziewany apel Emilewicz, który wstrząsnął całą Polską. Chodzi o aferę
2. Rząd cofnął jeden z większych zakazów. Długo wyczekiwana zmiana, jednak jest jeden haczyk

Z informacji PAP-u wiemy, że w najtrudniejszej sytuacji znajdują się województwa: świętokrzyskie, łódzkie, lubuskie, opolskie, podkarpackie. Na stronie Instytutu Badawczego Leśnictwa możemy zauważyć, że alert pożarowy obowiązuje też na dużych obszarach województw: kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, mazowieckiego, podlaskiego, śląskiego i małopolskiego, Najniższy stopień alarmu ogłoszony został na północy Polski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lek na COVID-19 przydzielany pacjentom losowo. Kontrowersyjny pomysł Kalifornijskiego Departamentu Zdrowia
  2. Szczeniaki porzucone na torach czekały na śmierć. Ktoś zostawił je celowo
  3. Jurek Owsiak nie wytrzymał, ma dość. Ostry apel ws. przemocy ze strony policji
  4. Premier w szpitalu, a lekarze odwrócili się plecami. Dziwicie się? Sytuacja miała miejsce w jednej w placówek w Belgii
  5. Dziś i jutro może być niebezpiecznie, warto zachować wyjątkową ostrożność. Nadciąga niż znad Rosji
  6. Wyjechał na wakacje mimo epidemii. Może skończyć w więzieniu i zapłacić ogromną karę

Źródło: [PAP ; Instytut Badawczy Leśnictwa]