Supraśl, Monaster Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy i św. Jana Teologa. wikipedia/Marek i Ewa WojciechowscyŹródło: wikipedia/Marek i Ewa Wojciechowscy
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 27 Kwietnia 2020

Polscy mnisi zauważyli na ikonie nieprawdopodobne zjawisko. Uznali je za szczególne błogosławieństwo w czasie epidemii

Supraśl stała się miejscem iście niecodziennego zdarzenia. Ikona Bogurodzicy „Życiodajne Źródło” przechowywana w miejscowym monasterze zaczęła wydzielać mirro. Mnisi, którzy jako pierwsi zjawisko, mówią o "błogosławieństwie w czasie epidemii".

Odkrycia dokonano w czwartek 23 kwietnia. Wówczas Ojcowie Monasteru Supraskiego dostrzegli, że przechowywana w budynku brackim Monasteru ikona "Życiodajne Źródło" wydziela mirro.

"Uznane to zostało za szczególne błogosławieństwo, zwłaszcza teraz – w trudnym czasie epidemii", czytamy na stronie internetowej Monasteru Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy i św. Jana Teologa.

Jest opinia Sądu Najwyższego. Jest opinia Sądu Najwyższego. "Zagrożenie dla bezpieczeństwa w ogromnej skali"Czytaj dalej

Supraśl i "Życiodajne Źródło"

Jak podaje "Kurier Poranny", wspomniana ikona na co dzień nie jest dostępna dla wiernych i znajduje się w części dostępnej jedynie zakonnikom. Supraska Ikona Matki Bożej od dawna jest jednak czczona jako cudotwórcza. Pozostaje także ważnym celem pielgrzymkowym.

Po odkryciu, że wydziela ona mirro, zdecydowano się wystawić ją na środek cerkwi, gdzie jest dostępna do wiernych w celu adoracji.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Szumowski rozmawiał z prezesem, wiemy dokładnie, co mu powiedział. Minister zdrowia przyznał się do wszystkiego
2. Straż pożarna w żałobie. Mundurowi przekazali smutne informacje, nie żyje strażak z Warszawy

"W czasach epidemii szpitale nie są zamykane, ale na odwrót – działają ze wzmożoną siłą. Jeszcze bardziej odnosi się to do szpitali duchowych, jakimi są cerkwie. Podczas epidemii świątynie nigdy nie były zamykane, ale były otwarte i dostępne dla modlitwy dla wiernych", czytamy w komunikacie zakonników, przytaczanym przez "Fakt".

"W tym roku Bóg dla pokrzepienia wiernych przejawił swoje miłosierdzie przez fakt wydzielania mirra na ikonie »Życiodajne Źródło«", dodano. Po raz pierwszy mirrą ze wspomnianej ikony wierni zostali namaszczeni w ubiegłą niedzielę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jest data, kiedy najwcześniej pojawi się szczepionka na COVID-19. Naukowcy nie mają wątpliwosci
  2. Eksperci przygotowali trzy scenariusze powrotu turystyki do normy. Nawet optymistyczna data załamie fanów podróży
  3. Przed wrzuceniem psa do kanału robiła mu dziwne zdjęcia i umieszczała w sieci. Trwa walka o jego życie
  4. Skandaliczne słowa popularnego, polskiego duchownego. Mogą narazić zdrowie wiernych
  5. Niepokojąca relacja z Białegostoku, duchowny ma narażać osoby starsze. "Ci ludzie są bezbronni"
  6. Nie tylko pandemia, kolejna okropna wiadomość na majówkę dla Polaków. Wielu zapomni nawet o spacerze

Źródła: poranny.pl / fakt.pl