wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Sensacyjne doniesienia "Super Expressu". Szydło i Duda zakładają partię?

24 Września 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

"Super Express" przekazał nieoficjalne wiadomości w sprawie spotkania w Pałacu Namiestnikowskim. Beata Szydło wspólnie z Andrzejem Dudą najprawdopodobniej rozpoczęli negocjacje. Chodzi o nową partię polityczną. Okazuje się, że na prawicy

Konflikt między Jarosławem Kaczyńskim a Zbigniewem Ziobrą to nie koniec kryzysu wewnątrz Zjednoczonej Prawicy. "Super Express" poinformował opinię publiczną o przełomowym spoktaniu w Pałacu Prezydenckim. Beata Szydło miała podjąć negocjacje z Andrzejem Dudą. Jak podaje medium, ma dojść do założenia nowej partii politycznej. Sytuacja może rozbić pozycję prezesa Prawa i Sprawiedliwości. "Super Express" wskazuje, że działanie to może być konsekwencją przyjęcia "Piątki dla zwierząt".

"Super Express" informuje o partii Beaty Szydło i Andrzeja Dudy

Lider Zjednoczonej Prawicy zapłacił niemałą cenę za walkę o prawa zwierząt. Dobrobyt norek oraz lisów budzi silny sprzeciw Solidarnej Polski. Ugrupowanie Zbigniewa Ziobry wyłamało się z dyscypliny partyjnej. Wymusiło to podjęcie kolejnych negocjacji w sprawie przyszłości obozu rządzącego. Z nieoficjalnych doniesień wiemy, że kryzys rządowy zakończy się wejściem Kaczyńskiego w skład Rady Ministrów. "Super Express" relacjonuje o przykrych konsekwencjach przyjęcia "Piątki dla zwierząt".

Anonimowa źródła, na które powołał się "Super Express", wskazują, że Beata Szydło stoi po stronie Zbigniewa Ziobry. Warto podkreślić, że była premier wciąż cieszy się ogromną sympatią opinii publicznej. W ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego otrzymała ponad pół miliona głosów mieszkańców Małopolski. "Super Express" podaje, że obecnie eurodeputowana prowadzi rozmowy z Andrzejem Dudą. Niewykluczone, że chodzi o założenie nowej partii politycznej.

"Super Express" wskazuje, że podziały wewnątrz Zjednoczonej Prawicy dotyczą nie tylko konfliktu na linii Kaczyński-Ziobro. Wejście Andrzeja Dudy i Beaty Szydło na scenę polityczną w nowej odsłonie może pokrzyżować szyki prezesa Prawa i Sprawiedliwości. "Super Express" donosi, że założenie ugrupowania wspólnie z Ziobrą przy poparciu Kościoła i Tadeusza Rydzyka może przynieść politykom nawet kilkanaście procent poparcia w przyszłych wyborach.

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >