wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Dziennikarze dotarli do osoby z bliskiego otoczenia premiera. Czekać nas mają drastyczne restrykcje

6 Listopada 2020

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Informacje, do których dotarł Super Express, nie będą powodem do zadowolenia wielu osób. Osoba związana z premierem przekazała wiadomości na temat toczących się obecnie rozmów. Sytuacja w kraju z dnia na dzień staje się coraz bardziej

Dziennik Super Express opublikował komentarz osoby związanej z premierem Mateuszem Morawieckim. Niezwykle wymowna wiadomość dotyczy kwestii kwarantanny narodowej, która od jakiegoś czasu jest tematem numer jeden. Obawiają się jej już nie tylko właściciele biznesów, którzy i tak obecnie przeżywają kolejny lockdown.

Wszyscy oczekują deklaracji dotyczącej dalszych kroków rządzących i ogłoszenia ich wcześniej niż kilka godzin przed ich obowiązywaniem. Wypowiedź przekazana przez Super Express może rzucić nowe światło na kolejne ogłoszenia Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Czy Super Express ujawnił kolejne decyzje Mateusza Morawieckiego?

Nie ulega wątpliwości, że wszystkie redakcje, w tym Super Express, starają się nakłonić osoby biorące udział w rządowych i partyjnych rozmowach na ujawnienie szczegółów toczących się dyskusji. Obecnie sytuacja stała się wyjątkowo ciężka. Codziennie lawinowo wręcz przybywa kolejnych zakażonych, a na jednej z ostatnich konferencji Mateusz Morawiecki ujawnił, że obecnie scenariusz całkowitego narodowego lockdownu powrócił do realnych następnych kroków.

Na łamach Super Expressu pojawiła się wypowiedź osoby mającej bezpośredni kontakt z premierem Mateuszem Morawieckim. Oczywistym jest, iż pozostaje ona anonimowa. Dziennikarze poruszyli temat narodowej kwarantanny, ponieważ szef gabinetu ministrów nie ukrywa, że wiązać się ona będzie z wprowadzeniem zakazów względem przebywania w przestrzeni publicznych wszystkich obywateli oraz funkcjonowania gospodarki.

Wiele osób przerażonych jest tą wizją i liczy, iż uda się jej uniknąć. Wszystko wskazuje jednak, że wbrew nadziejom codzienny przyrost nowych pacjentów walczących z SARS-CoV-2 spowoduje, że narodowa kwarantanna, tak jak w innych europejskich krajach, okaże się koniecznością.

- Decyzja zapadnie już wkrótce, ale obawiam się najgorszego. [...] niebawem najpewniej podejmiemy decyzję o narodowej kwarantannie, nie możemy dłużej czekać - powiedział dziennikarzom Super Expressu informator związany z otoczeniem premiera Mateusza Morawieckiego. Co to znaczy dla Polek i Polaków?

Wszystko wskazuje na to, że nie unikniemy narodowej kwarantanny

Komentarz, do którego dotarł Super Express nie pozostawia złudzeń. Mateusz Morawiecki, który jeszcze niedawno przekonywał, że wirus jest w odwrocie i seniorzy powinni bez obaw masowo ruszyć do urn wyborczych, musi obecnie borykać się z wizją całkowitego zamrożenia gospodarki. 

- Narodowa kwarantanna i całkowity lockdown, całkowite zamknięcie handlu, usług, również części zakładów, żeby powstrzymać najgorsze, czyli pęknięcie w całości służby zdrowia - przypomina wypowiedź premiera Super Express. Już teraz, chociażby branża fitness, czy gastronomia i kultura boryka się z ogromnymi problemami w związku z ograniczeniami, lub całkowitym zamknięciem. W momencie, gdy los ten podzieli jeszcze większa część sektora usług, sytuacja polskiej gospodarki może okazać się tragiczna.

Jasno określono kiedy możemy spodziewać się wprowadzenia lockdownu

Kiedy ogłoszona zostanie kwarantanna narodowa? Według wcześniejszych informacji przekazanych przez rządzących oraz przywołanych przez Super Express, prezes Rady Ministrów zdecyduje się na wprowadzenie lockdownu w momencie, gdy przez kilka dni potwierdzanych będzie około 27-28 tys. nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Tylko wczoraj, 5 listopada, Ministerstwo Zdrowia ogłosiło ponad 27 tys. pozytywnych wyników na obecność SARS-CoV-2. 

Źródło: Super Express

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >