Strajk Przedsiębiorców o godzinie 14 ponownie opanował warszawskie ulice. (Zd. Il.) Piotr Molecki/East NewsŹródło: (Zd. Il.) Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 23 Maja 2020

Strajk przedsiębiorców. Dziesiątki osób w centrum Warszawy, policja już podejmuje działania

Strajk Przedsiębiorców po raz kolejny opanował warszawskie ulice. Zgromadzenie rozpoczęło się o godzinie 14, a prowadzeni przez kandydata na prezydenta Pawła Tanajno protestujący licznie zebrali się na stołecznym Placu Defilad. Policja zaczęła już podejmować działania wobec zgromadzonych w centrum miasta osób.

Inicjator strajku, przedsiębiorca i działacz polityczny Paweł Tanajno zapowiedział uprzednio, że protest będzie miał charakter hybrydowy. "Zrobimy manewry godne XXI wieku. Sprytnie uniemożliwimy użycie jakiekolwiek przemocy, chyba że ABW przyjedzie zaaresztować zorganizowaną grupę przestępczą wewnątrz policji działającą na zlecenie PiS w celu łamania konstytucyjnych praw obywatelskich", napisał w opublikowanym za pośrednictwem mediów społecznościowych wpisie kandydat na prezydenta RP.

Kilkadziesiąt osób zakaziło się w trakcie nabożeństwa, niesłychane. Kilkadziesiąt osób zakaziło się w trakcie nabożeństwa, niesłychane. "Sytuacja jest dynamiczna"Czytaj dalej

Strajk Przedsiębiorców jako "historyczne wydarzenie"

"Tradycyjnie warto przyjechać wcześniej i parkować w centrum, tak abyśmy mieli szybko dostęp do aut i mogli zmienić marsz pieszy w przejazd samochodowy. (...) Parking na pl. Defilad i w okolicach pałacu kultury może pomieścić nawet 1000 aut w tym autobusy. Auta nie mogą być oznaczone. Wszelkie oznaczenia wyciągacie dopiero na znak", apelował Tanajno.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Strajk Przedsiębiorców. Syreny, awantura, krzyki i policja w Warszawie. Co się dzieje?
2. Ogródki działkowe prawie za bezcen? Tanie działki w ROD czekają, trzeba tylko wiedzieć jak ich szukać

Przewodniczący protestu przekonywał strajkujących, że biorą udział w czymś niezwykle istotnym. "Koniecznie musicie zabrać ze sobą świadomość, że bierzecie udział w historycznych wydarzeniach i poczucie bliskiego zwycięstwa w słusznej sprawie", napisał. I dodał: "PiS się chwieje. Zwyciężają obywatele".

Jeszcze przed rozpoczęciem strajku przedstawiciele Policji ostrzegali jego uczestników, że zgromadzenie będzie nielegalne. "Obecny przekaz wskazuje, że główny cel protestujących to walka z Policją. Pomysłodawcy, mówiąc o proteście, używają określeń »hybrydowy« i »manewry«. Czuć charakter »pokojowy«", czytamy w opublikowanym komunikacie.

Komunikat warszawskiej policji

Strajk Przedsiębiorców ponownie wywołał interwencję Policji

Już 5 minut po godzinie 14 policjanci z wolna zaczęli okrążać zgromadzonych. Po kilkunastu minutach rozpoczął się proces legitymowania zebranych na Placu Defilad osób. O dokumenty proszono również tych, którzy stali z dala od centrum wydarzeń.

O rozwoju wydarzeń będziemy informować na bieżąco.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W Warszawie ruszyła demonstracja hybrydowa. Wstrząsające informacje właśnie obiegają kraj
  2. Tajemnicze zjawisko na niebie. Co się dzieje?
  3. Jacek Kurski wraca do zarządu TVP, to oficjalne. Słowa Mateusza Morawieckiego zwalają z nóg
  4. Strajk przedsiębiorców. Paweł Tanajno zatrzymany przez policję, pilna interwencja
  5. Uwaga, może być niebezpiecznie. Alarmy IMGW przed intensywnymi opadami deszczu, możliwe także burze z gradem
  6. Nałożyli limit miejsc w samochodach. W jedno miejsce nie pojedziesz z rodziną, w której jest kilka osób

Źródło: Facebook