wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Strajk przedsiębiorców. Dziesiątki osób w centrum Warszawy, policja już podejmuje działania

23 Maja 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Strajk Przedsiębiorców po raz kolejny opanował warszawskie ulice. Zgromadzenie rozpoczęło się o godzinie 14, a prowadzeni przez kandydata na prezydenta Pawła Tanajno protestujący licznie zebrali się na stołecznym Placu Defilad. Policja zaczęła już

Inicjator strajku, przedsiębiorca i działacz polityczny Paweł Tanajno zapowiedział uprzednio, że protest będzie miał charakter hybrydowy. "Zrobimy manewry godne XXI wieku. Sprytnie uniemożliwimy użycie jakiekolwiek przemocy, chyba że ABW przyjedzie zaaresztować zorganizowaną grupę przestępczą wewnątrz policji działającą na zlecenie PiS w celu łamania konstytucyjnych praw obywatelskich", napisał w opublikowanym za pośrednictwem mediów społecznościowych wpisie kandydat na prezydenta RP.

Strajk Przedsiębiorców jako "historyczne wydarzenie"

"Tradycyjnie warto przyjechać wcześniej i parkować w centrum, tak abyśmy mieli szybko dostęp do aut i mogli zmienić marsz pieszy w przejazd samochodowy. (...) Parking na pl. Defilad i w okolicach pałacu kultury może pomieścić nawet 1000 aut w tym autobusy. Auta nie mogą być oznaczone. Wszelkie oznaczenia wyciągacie dopiero na znak", apelował Tanajno.

Przewodniczący protestu przekonywał strajkujących, że biorą udział w czymś niezwykle istotnym. "Koniecznie musicie zabrać ze sobą świadomość, że bierzecie udział w historycznych wydarzeniach i poczucie bliskiego zwycięstwa w słusznej sprawie", napisał. I dodał: "PiS się chwieje. Zwyciężają obywatele".

Jeszcze przed rozpoczęciem strajku przedstawiciele Policji ostrzegali jego uczestników, że zgromadzenie będzie nielegalne. "Obecny przekaz wskazuje, że główny cel protestujących to walka z Policją. Pomysłodawcy, mówiąc o proteście, używają określeń »hybrydowy« i »manewry«. Czuć charakter »pokojowy«", czytamy w opublikowanym komunikacie.

Strajk Przedsiębiorców ponownie wywołał interwencję Policji

Już 5 minut po godzinie 14 policjanci z wolna zaczęli okrążać zgromadzonych. Po kilkunastu minutach rozpoczął się proces legitymowania zebranych na Placu Defilad osób. O dokumenty proszono również tych, którzy stali z dala od centrum wydarzeń.

O rozwoju wydarzeń będziemy informować na bieżąco.

Źródło: Facebook

Konrad Wrzesiński

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Policja w lesie

Polska

Wielkopolskie: Zwłoki odnalezione w środku lasu przez grzybiarzy. Prokuratura prowadzi działania

Czytaj więcej >

Polska

W wypadku pod Zieloną Górą zginął 21-letni piłkarz. Klub żegna swojego zawodnika

Czytaj więcej >
Udzial pary prezydenckiej w uroczystosci rozpoczecia roku szkolnego 2021/2022 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Papieza Jana Pawla II w Kruszewie.

Polska

Psycholog opowiada o powrocie do nauki stacjonarnej. Co czuje młodzież po pierwszych tygodniach szkoły?

Czytaj więcej >
Lubuska Policja

Polska

Nowe fakty ws. wypadku pod Zieloną Górą. Policja zamieściła zdjęcia

Czytaj więcej >
Andrzej Duda podpisał ustawę regulującą działania zwierząt w służbach mundurowych

Polska

27 grudnia może stać się świętem państwowym. Prezydent skierował projekt ustawy do Sejmu

Czytaj więcej >
Pxhere CC0

Polska

Szostaki. Nie żyje 28 latek, stężenie alkoholu we krwi zaskoczyło medyków

Czytaj więcej >