wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Wielki strajk, wycie syren i awantura na Nowogrodzkiej. Służby używają gazu

16 Maja 2020

Autor tekstu:

Weronika Szatkowska

Udostępnij:

Strajk Przedsiębiorców odbywa się od godziny 15:00. Protestujący znajdują się pod Nowogrodzką, gdzie mieści się siedziba PiS.

Zebrani prowadzą masowo relacje na żywo w mediach społecznościowych. Atmosfera jest gorąca, a strajkujący obecnie otoczyli Nowogrodzką.

Strajk Przedsiębiorców. Czy zostanie użyty gaz?

Zarówno strajkujący, jak i nasz informator przekazał informacje o prawdopodobieństwie użycia gazu przez policję, która otoczyła zgromadznie. Funkcjonariusze są w to wyposażeni. Na Nowogrodzkiej słychać głośne syreny, krzyki i skandujących protestujących. Z doniesień wynika, że gaz paraliżujący został już użyty.

Około godziny 17:30 protestujący zatrzymali dwa radiowozy policyjne znajdujące się w okolicy pl. Zawiszy. Kierowcy nie mogą przebić się przez tłumy, które wyszły na ulicę. 

"Niestety mamy do czynienia z przypadkami agresji wobec policjantów. W związku z czynną napaścią na funkcjonariuszy użyto środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej i gazu" - pisała chwilę przed godziną 17 Komenda Stołeczna Policji na Twitterze.

- Tych zachowań agresywnych nie brakuje, bo mówimy też o uszkodzonym radiowozie. W tym przypadku osoba została zatrzymana przez policjantów. Mówimy już o zatrzymaniu procesowym. Osoby, które zostały dziś zatrzymane prewencyjnie, na bieżąco wykonujemy z nimi czynności. Osoby te zostaną zwolnione - mówił na antenie TVN24 Sylwester Marczak, rzecznik KSP.

Podczas strajku zatrzmano również senatora Jacka Burego, który twierdzi, że wylegitymował się funkcjonariuszom swoim immunitetem. Policja zaprzecza jakoby miało to miejsce. Wydano nawet w tej sprawie komentarz: "W trakcie naszych działań nie zatrzymano, żadnej osoby posiadającej immunitet. Podkreślamy, że senator wszedł do radiowozu i nie chce go opuścić. W związku z powyższym radiowóz pozostał na Placu Zamkowym" - pisała Policja_KSP na Twitterze.

Fotorelacja z miejsca zdarzenia, godz. 18:30.

Foto: Marek Hanyżewski

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >