strajk przedsiębiorców. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 16 Maja 2020

Wielki strajk, wycie syren i awantura na Nowogrodzkiej. Służby używają gazu

Strajk Przedsiębiorców odbywa się od godziny 15:00. Protestujący znajdują się pod Nowogrodzką, gdzie mieści się siedziba PiS.

Zebrani prowadzą masowo relacje na żywo w mediach społecznościowych. Atmosfera jest gorąca, a strajkujący obecnie otoczyli Nowogrodzką.

Szef dyplomacji kraju sąsiadującego z Polską pilnie wzywa nas do otwarcia granic. Sytuacja, jakiej nie byłoSzef dyplomacji kraju sąsiadującego z Polską pilnie wzywa nas do otwarcia granic. Sytuacja, jakiej nie byłoCzytaj dalej

Strajk Przedsiębiorców. Czy zostanie użyty gaz?

Zarówno strajkujący, jak i nasz informator przekazał informacje o prawdopodobieństwie użycia gazu przez policję, która otoczyła zgromadznie. Funkcjonariusze są w to wyposażeni. Na Nowogrodzkiej słychać głośne syreny, krzyki i skandujących protestujących. Z doniesień wynika, że gaz paraliżujący został już użyty.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Najnowsze, druzgocące doniesienia ze Śląska. Sytuacja jest gorsza, niż mogliśmy zakładać
2. Mandat nie zawsze skończy sprawę. Za wiele wykroczeń drogowych możesz trafić nawet pod sąd, mało kto o tym pamięta

Około godziny 17:30 protestujący zatrzymali dwa radiowozy policyjne znajdujące się w okolicy pl. Zawiszy. Kierowcy nie mogą przebić się przez tłumy, które wyszły na ulicę. 

"Niestety mamy do czynienia z przypadkami agresji wobec policjantów. W związku z czynną napaścią na funkcjonariuszy użyto środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej i gazu" - pisała chwilę przed godziną 17 Komenda Stołeczna Policji na Twitterze.

strajk przedsiębiorców

- Tych zachowań agresywnych nie brakuje, bo mówimy też o uszkodzonym radiowozie. W tym przypadku osoba została zatrzymana przez policjantów. Mówimy już o zatrzymaniu procesowym. Osoby, które zostały dziś zatrzymane prewencyjnie, na bieżąco wykonujemy z nimi czynności. Osoby te zostaną zwolnione - mówił na antenie TVN24 Sylwester Marczak, rzecznik KSP.

Podczas strajku zatrzmano również senatora Jacka Burego, który twierdzi, że wylegitymował się funkcjonariuszom swoim immunitetem. Policja zaprzecza jakoby miało to miejsce. Wydano nawet w tej sprawie komentarz: "W trakcie naszych działań nie zatrzymano, żadnej osoby posiadającej immunitet. Podkreślamy, że senator wszedł do radiowozu i nie chce go opuścić. W związku z powyższym radiowóz pozostał na Placu Zamkowym" - pisała Policja_KSP na Twitterze.

Fotorelacja z miejsca zdarzenia, godz. 18:30.

strajk przedsiębiorcówFoto: Marek Hanyżewskistrajk przedsiębiorców

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zmiany dla pracowników transgranicznych. Niektórzy nie będą musieli poddawać się 14-dniowej kwarantannie
  2. Przeraźliwa wizja Jackowskiego. Już się zaczęło. Jasnowidz powiedział co stanie się w Warszawie
  3. Przełom w sprawie Iwony Wieczorek? Detektyw twierdzi że wie, gdzie jest ciało
  4. Poruszająca prośba pana Bronisława podbija internet. "Jestem spokojnym, dobrodusznym człowiekiem"
  5. Pan Karol chciał uchronić rodzinę przed zagrożeniem. Sąsiedzi zgotowali mu piekło
  6. Stan zagrożenia może być wydłużony o kolejny miesiąc. Wiadomość potwierdził premier Hiszpanii