Strajk Kobiet dostał wsparcie od mundurowych. Facebook.com/polityczekpl
Źródło: Facebook.com/polityczekpl
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 24 Października 2020

Zadziwiające sceny na Strajku Kobiet. Protestujący mijali policjantkę, nagrano jej nietypowy gest

Protesty związane z kontrowersyjną decyzją Trybunału Konstytucyjnego trwają w całej Polsce. Ulicami polskich miast przechodzi Strajk Kobiet, wielka inicjatywa służąca walce o prawa człowieka. Jedna z wrocławskich manifestacji spotkała się z bardzo ciekawą reakcją ze strony policji.

Na ulicach miast w całym kraju trwa wielki społeczny protest. Strajk Kobiet okazał się inicjatywą, która zintegrowała Polki i Polaków walczących o podstawowe prawa człowieka. Manifestacje odbywają się już w ponad 60 miastach. Jednym z nich jest Wrocław, gdzie protestujący spotkali się z nietypową reakcją ze strony pilnującej porządku funkcjonariuszki policji.

TVN musiał ocenzurować fragmenty TVN musiał ocenzurować fragmenty "Faktów". Porażająco mocny materiałCzytaj dalej

Strajk Kobiet przybiera na sile

Coraz więcej osób na terenie całego kraju włącza się w Strajk Kobiet - wielki, społeczny protest, który jest odpowiedzią na decyzję Trybunału Konstytucyjnego dotyczącą uznania za niezgodny z polskim prawem jednego z filarów tzw. kompromisu aborcyjnego, dotyczącego możliwości przerwania ciąży w sytuacji trwałego uszkodzenia płodu.

Społeczne niezadowolenie i obawa przed zamachem na prawa człowieka, skłoniła wiele Polek i Polaków do głośnego manifestowania swoich poglądów. Rodacy tłumnie i odważnie wyszli na ulice, by wyrazić swój sprzeciw wobec zaistniałej sytuacji.

Kontrowersyjny ksiądz zaproponował karę śmierci za aborcję. Nie mieści się w głowieKontrowersyjny ksiądz zaproponował karę śmierci za aborcję. Nie mieści się w głowieCzytaj dalej

Protestujący są bacznie obserwowani przez policję, która niestety nie zawsze staje na wysokości zadania. W czasie 2 dni protestów już kilka razy doszło do nieuzasadnionego użycia siły. Kontrowersje budzi także stała obecność mundurowych pod domem Jarosława Kaczyńskiego, którzy nie dopuszczają do manifestowania na chodniku przed posiadłością prezesa PiS.

Okazuje się jednak, że nawet wśród funkcjonariuszy zdarzają się pozytywne reakcje na Strajk Kobiet. Do internetu trafiło nagranie, na którym widzimy, jak jedna z wrocławskich funkcjonariuszek klaszcze wraz z manifestującymi.

Wsparcie ze strony policji

Widok oklaskującej manifestantów policjantki wzbudził niezwykle pozytywne emocje wśród uczestników Strajku Kobiet. Ta piękna reakcja jest dowodem na to, że niezależnie od wykonywanego zawodu i piastowanego stanowiska kobiety potrafią się jednoczyć w walce o swoje prawa.

Przełomowe wieści. Kaczyński nagle w poważnych tarapatach, sytuacja jakiej nie było od miesięcyPrzełomowe wieści. Kaczyński nagle w poważnych tarapatach, sytuacja jakiej nie było od miesięcyCzytaj dalej

Na nagraniu widzimy tłum protestujących, idący jedną z wrocławskich ulic. W tle zauważyć możemy policjantkę, która obserwuje Strajk Kobiet i bije brawo ludziom maszerującym ulicą. Ten widok na pewno dał protestującym motywację do działania i kolejny dowód na to, że warto walczyć o swoje prawa.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Czy Tadeusz Rydzyk powinien ujawnić swój majątek? Posiada auta i dzieła sztuki za miliony, ale jego finanse są tajemnicą
2. Pobierasz rentę z ZUS? Ostatni dzwonek na złożenie dokumentu, inaczej stracisz pieniądze
3. Przerażające nagranie z Białegostoku, kobieta jest poszukiwana. Okropny, rasistowski atak

Krótki filmik zamieszczony w internecie jest udostępniany w mediach społecznościowych przez coraz większą liczbę osób. Wzruszeni taką reakcją funkcjonariuszki internauci piszą, że "właśnie na takie wsparcie czekali".

Nic nie wskazuje na to, by protesty miały szybko się zakończyć. Manifestacje, które trwają od czwartku, cieszą się coraz większym poparciem społecznym. W internecie nie brak ciepłych słów zarówno pod adresem organizatorów Strajku Kobiet, jak i jego uczestników.

Postawione pod ścianą kobiety połączyły swoje siły we wspólnym celu. Fakt, że wrocławska policjantka w pewien sposób dołączyła do Strajku Kobiet, dodaje otuchy i daje nadzieję walczącym o prawa człowieka.

Na zdjęciu wyróżniającym znajduje się screen nagrania zamieszczonego na stronie Facebook.com/polityczekpl

źródło: facebook.com/polityczekpl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prezydent tuż po teście zwrócił się z prośbą do wszystkich Polaków. Sprawa jest poważna, dotyczy zwłaszcza podróżujących
  2. Znany polski aktor ma poważne problemy ze zdrowiem. "Trzecią dobę zastygam w domu, próbując poskromić ból"
  3. Położnicy błędnie uznali dziecko za martwe i oddali do kostnicy. Po 6 godzinach odkryto ich pomyłkę, nieprawdopodobny finał historii
  4. Nocne zamieszki pod domem Jarosława Kaczyńskiego. W ruch poszły kamienie i gaz łzawiący
  5. Oburzająca postawa Abp. Jędraszewskiego. Pochwala łamanie praw człowieka i zakaz aborcji
  6. Co za odkrycie. Niestety, dzięki niemu gołąbki są tak dobre, że trzeba je zrobić, nawet jak ci się nie chce gotować