wtv.pl
Strajk Kobiet dostał wsparcie od mundurowych

Facebook.com/polityczekpl

Zadziwiające sceny na Strajku Kobiet. Protestujący mijali policjantkę, nagrano jej nietypowy gest

24 Października 2020

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Protesty związane z kontrowersyjną decyzją Trybunału Konstytucyjnego trwają w całej Polsce. Ulicami polskich miast przechodzi Strajk Kobiet, wielka inicjatywa służąca walce o prawa człowieka. Jedna z wrocławskich manifestacji spotkała się z bardzo ciekawą

Na ulicach miast w całym kraju trwa wielki społeczny protest. Strajk Kobiet okazał się inicjatywą, która zintegrowała Polki i Polaków walczących o podstawowe prawa człowieka. Manifestacje odbywają się już w ponad 60 miastach. Jednym z nich jest Wrocław, gdzie protestujący spotkali się z nietypową reakcją ze strony pilnującej porządku funkcjonariuszki policji. 

Strajk Kobiet przybiera na sile

Coraz więcej osób na terenie całego kraju włącza się w Strajk Kobiet - wielki, społeczny protest, który jest odpowiedzią na decyzję Trybunału Konstytucyjnego dotyczącą uznania za niezgodny z polskim prawem jednego z filarów tzw. kompromisu aborcyjnego, dotyczącego możliwości przerwania ciąży w sytuacji trwałego uszkodzenia płodu. 

Społeczne niezadowolenie i obawa przed zamachem na prawa człowieka, skłoniła wiele Polek i Polaków do głośnego manifestowania swoich poglądów. Rodacy tłumnie i odważnie wyszli na ulice, by wyrazić swój sprzeciw wobec zaistniałej sytuacji. 

Protestujący są bacznie obserwowani przez policję, która niestety nie zawsze staje na wysokości zadania. W czasie 2 dni protestów już kilka razy doszło do nieuzasadnionego użycia siły. Kontrowersje budzi także stała obecność mundurowych pod domem Jarosława Kaczyńskiego, którzy nie dopuszczają do manifestowania na chodniku przed posiadłością prezesa PiS. 

Okazuje się jednak, że nawet wśród funkcjonariuszy zdarzają się pozytywne reakcje na Strajk Kobiet. Do internetu trafiło nagranie, na którym widzimy, jak jedna z wrocławskich funkcjonariuszek klaszcze wraz z manifestującymi. 

Wsparcie ze strony policji 

Widok oklaskującej manifestantów policjantki wzbudził niezwykle pozytywne emocje wśród uczestników Strajku Kobiet. Ta piękna reakcja jest dowodem na to, że niezależnie od wykonywanego zawodu i piastowanego stanowiska kobiety potrafią się jednoczyć w walce o swoje prawa. 

Na nagraniu widzimy tłum protestujących, idący jedną z wrocławskich ulic. W tle zauważyć możemy policjantkę, która obserwuje Strajk Kobiet i bije brawo ludziom maszerującym ulicą. Ten widok na pewno dał protestującym motywację do działania i kolejny dowód na to, że warto walczyć o swoje prawa. 

Krótki filmik zamieszczony w internecie jest udostępniany w mediach społecznościowych przez coraz większą liczbę osób. Wzruszeni taką reakcją funkcjonariuszki internauci piszą, że "właśnie na takie wsparcie czekali". 

Nic nie wskazuje na to, by protesty miały szybko się zakończyć. Manifestacje, które trwają od czwartku, cieszą się coraz większym poparciem społecznym. W internecie nie brak ciepłych słów zarówno pod adresem organizatorów Strajku Kobiet, jak i jego uczestników. 

Postawione pod ścianą kobiety połączyły swoje siły we wspólnym celu. Fakt, że wrocławska policjantka w pewien sposób dołączyła do Strajku Kobiet, dodaje otuchy i daje nadzieję walczącym o prawa człowieka. 

Na zdjęciu wyróżniającym znajduje się screen nagrania zamieszczonego na stronie Facebook.com/polityczekpl 

źródło: facebook.com/polityczekpl

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >