Strajk Kobiet. Twitter/Dariusz Joński
Źródło: Twitter/Dariusz Joński
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 21 Listopada 2020

Zaczęły się łapanki, interweniują parlamentarzyści. Tłumy wyszły na ulice w ramach Strajku Kobiet

Właśnie teraz trwa Strajk Kobiet. Tym razem protestujący zgromadzili się między innymi w Łodzi. Poseł Koalicji Obywatelskiej, Dariusz Joński opublikował niepokojący wpis w mediach społecznościowych. "Zaczęły się łapanki. Interweniujemy".

Od 22 października w całej Polsce odbywają się masowe protesty, które są koordynowane przez Strajk Kobiet. Oddolna inicjatywa obecnie przeprowadza zgromadzenie w Łodzi. Celem manifestacji jest doprowadzenie do pełnego zliberalizowania prawa do aborcji oraz unieważnienia wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

Zmiany wśród prowadzących Zmiany wśród prowadzących "Pytanie na śniadanie". Niespodziewanie powraca zwolniony dziennikarz, TVP podjęło decyzjeCzytaj dalej

Trwa Strajk Kobiet. Policja zaczęła legitymować łódzkich demonstrantów

Policja już na początku zgromadzenia rozpoczęła legitymowanie niektórych uczestników zgromadzenia. Na miejscu stawił się między innymi Dariusz Joński, który za pośrednictwem Twittera na bieżąco relacjonuje przebieg zdarzenia. Ze wznoszonych okrzyków wynika, że konflikt ze służbami wynika z metod prowadzenia marszu.

Strajk Kobiet w Łodzi domaga się wstępu na ulicę. Marsz nie ruszy jednak tak długo, jak mundurowi nie wypuszczą pierwszych osób, wobec których prowadzone są czynności. Na miejscu są również aktywistki z grupy Dziewuchy Dziewuchom. Na ich stronie jest zamieszczona relacja na żywo z przedsięwzięcia.

Wznoszone są okrzyki takie jak "wyp****alać z kompromisem", "je**ć psy", czy też "solidarność naszą bronią".

Obrazy WTV"Ratują inną część ciała, bo na twarz już za późno". Ostre starcie na antenie Polsatu ws. Strajku KobietCzytaj dalej

Zgromadzeni będą maszerować prawym pasem ulicy i chodnikiem. Tłum liczy blisko kilkaset osób. Strajk Kobiet przeprowadza akcje w trybie spontanicznym, a wydarzenie w Łodzi, choć pełne emocji, jest przedsięwzięciem pokojowym.

Organizatorzy zarzucają służbom "atakowanie" wybranych osób. Nie doszło jednak do zastosowania środków przymusu bezpośredniego.

Zaledwie dwa dni temu w Łodzi miała miejsce samochodowa blokada miasta. Szczególne utrudnienia drogowe odnotowano w zachodniej części miasta.

Nie jest to jedyny Strajk Kobiet, jaki ma dziś miejsce. W mediach społecznościowych można dostrzec nagrania z Gryfic.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Czy Agata Duda bez słów całkowicie sprzeciwiła się mężowi? Symboliczne zdjęcia obiegają sieć
2. Wicepremier o prezencie dla Polaków na święta. Padły słowa o zawieszeniu zakazu handlu
3. Czy Tadeusz Rydzyk chce doprowadzić do upadku większości PiS? Pojawiła się zaskakująca opinia

Przypomnijmy, że Strajk Kobiet ma zamiar organizować blokady Polski aż Zjednoczona Prawica w pełni nie zrealizuje ich żądań. Wśród nich jest również dymisja całego rządu. Następne akcje są zaplanowane na nadchodzący poniedziałek, jednak szczegóły będą przedstawiane dopiero w najbliższej przyszłości.

31 grudnia organizatorki protestów mają zamiar świętować "koniec PiS-u".

TVN zdążył wyemitować wstrząsający materiał, zanim doszło do tragedii. Z okna na 6. piętrze wypadł 60-letni pacjent szpitala w PoznaniuTVN zdążył wyemitować wstrząsający materiał, zanim doszło do tragedii. Z okna na 6. piętrze wypadł 60-letni pacjent szpitala w PoznaniuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Zapadła decyzja w sprawie szkoły. Rząd podał termin powrotu uczniów oraz nowe ustalenia w sprawie ferii
  2. Najszybsza sałatka z najzdrowszym produktem świata. Wzmacnia organizm i smakuje nieziemsko
  3. Scheuring-Wielgus ma problem z policją? Domaga się przeprosin "Spotkamy się w sądzie"
  4. Edyta Górniak chce uciec przed szczepieniami z kraju. Ma zabrać ze sobą syna
  5. Urodziłam dziecko z gwałtu, a państwo nie dało mi nawet na pieluchę. Niedawno znów zostałam zgwałcona (Reportaż)
  6. Polsat informuje: tysiące Polaków czeka trudna sytuacja po decyzji rządu. Z nadzieją czekali na sezon wyjazdów podczas ferii zimowych
  7. Sony podało oficjalną informację na temat PlayStation 5. Firma ogłosiła sukces, a gracze są wściekli