wtv.pl
Strajk Kobiet

Twitter/Dariusz Joński

Zaczęły się łapanki, interweniują parlamentarzyści. Tłumy wyszły na ulice w ramach Strajku Kobiet

21 Listopada 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Właśnie teraz trwa Strajk Kobiet. Tym razem protestujący zgromadzili się między innymi w Łodzi. Poseł Koalicji Obywatelskiej, Dariusz Joński opublikował niepokojący wpis w mediach społecznościowych. "Zaczęły się łapanki. Interweniujemy".

Od 22 października w całej Polsce odbywają się masowe protesty, które są koordynowane przez Strajk Kobiet. Oddolna inicjatywa obecnie przeprowadza zgromadzenie w Łodzi. Celem manifestacji jest doprowadzenie do pełnego zliberalizowania prawa do aborcji oraz unieważnienia wyroku Trybunału Konstytucyjnego. 

Trwa Strajk Kobiet. Policja zaczęła legitymować łódzkich demonstrantów

Policja już na początku zgromadzenia rozpoczęła legitymowanie niektórych uczestników zgromadzenia. Na miejscu stawił się między innymi Dariusz Joński, który za pośrednictwem Twittera na bieżąco relacjonuje przebieg zdarzenia. Ze wznoszonych okrzyków wynika, że konflikt ze służbami wynika z metod prowadzenia marszu. 

Strajk Kobiet w Łodzi domaga się wstępu na ulicę. Marsz nie ruszy jednak tak długo, jak mundurowi nie wypuszczą pierwszych osób, wobec których prowadzone są czynności. Na miejscu są również aktywistki z grupy Dziewuchy Dziewuchom. Na ich stronie jest zamieszczona relacja na żywo z przedsięwzięcia. 

Wznoszone są okrzyki takie jak "wyp****alać z kompromisem", "je**ć psy", czy też "solidarność naszą bronią". 

Zgromadzeni będą maszerować prawym pasem ulicy i chodnikiem. Tłum liczy blisko kilkaset osób. Strajk Kobiet przeprowadza akcje w trybie spontanicznym, a wydarzenie w Łodzi, choć pełne emocji, jest przedsięwzięciem pokojowym. 

Organizatorzy zarzucają służbom "atakowanie" wybranych osób. Nie doszło jednak do zastosowania środków przymusu bezpośredniego

Zaledwie dwa dni temu w Łodzi miała miejsce samochodowa blokada miasta. Szczególne utrudnienia drogowe odnotowano w zachodniej części miasta. 

Nie jest to jedyny Strajk Kobiet, jaki ma dziś miejsce. W mediach społecznościowych można dostrzec nagrania z Gryfic. 

1. Czy Agata Duda bez słów całkowicie sprzeciwiła się mężowi? Symboliczne zdjęcia obiegają sieć**2. Wicepremier o prezencie dla Polaków na święta. Padły słowa o zawieszeniu zakazu handlu**3. Czy Tadeusz Rydzyk chce doprowadzić do upadku większości PiS? Pojawiła się zaskakująca opinia

Przypomnijmy, że Strajk Kobiet ma zamiar organizować blokady Polski aż Zjednoczona Prawica w pełni nie zrealizuje ich żądań. Wśród nich jest również dymisja całego rządu. Następne akcje są zaplanowane na nadchodzący poniedziałek, jednak szczegóły będą przedstawiane dopiero w najbliższej przyszłości. 

31 grudnia organizatorki protestów mają zamiar świętować "koniec PiS-u".

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >